Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mennyire csinálnátok nagy...

Mennyire csinálnátok nagy ügyet a buliban való drogozásból? Ne játsszam az "okos nővért"?

Figyelt kérdés

A húgom most költözött fel Budapestre, együtt élünk, így azért eléggé látom a mindennapjait. Szerintem kicsit túlzásba viszi a bulizást, de mivel a zh-k megvannak neki, meg a kötelező órákra bejár, nem fogok kiselőadást tartani neki. Viszont heti 1-2(-3) buli a minimum nála, és most kiderült, hogy nem csak inni szokott olyankor. Azzal védekezik, hogy ezek techno bulik leginkább, és hogy azt józanul ő nem bírja élvezni, és hogy neki ez nem kerül pénzbe, mert a barátja intézi, vagy a barátnői. És hogy nem hülye, pénzt erre sosem áldozna.


Meg hogy észnél van, kétes alakoktól sosem fogadna el semmit, meg ha nem mennek bulizni, akkor eszébe sem jut ez. Igen, de amúgy sem kéne neki eszébe jutnia. Nem 1-2 elfelezett füves cigiről van szó. Ezek olyan dolgok, amikre nagyon könnyű rászokni, de lejönni róla viszont baromi nehéz.


Tanácstalan vagyok. Anyáékat sem akarom megijeszteni, a húgomat sem akarom bajbakeverni. De a leépülését sem szeretném végignézni. 21 vagyok, tehát nem egy középkorú, vaskalapos nő. Én is eljárok bulizni néha-néha, de nem úgy, ahogy a húgom. Félek, ha beszélnék vele, akkor csak lázadni kezdene és semmit nem mondana el később.


2018. nov. 18. 20:09
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
61%

elfogyasztani amit épeszű ember nem fogyaszt el.

Inkább arról beszélj vele hogy mindig minőségi drogot vegyen és ne próbálja ki a különböző ópiát-származokat és az olyan drogokat amik ténylegesen könnyen túl adagolhatók és nagyon erős függőséget okoznak.


Bocsánat, hogy két részben írtam le, délelött telefonról írok és véletlenül rányomtam a küldés gombra.

2018. nov. 20. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
51%

Miért adtok itt tanácsot, hogy milyen drogot vegyen?

A hugica nem veszi, hanem KAPJA!!! Értitek? KAPJA!!! Nem ok nélkül! Hogyha nem lép ki ebből a körből (kérdés, hogy kiléphet-e még, időben van-e még???), akkor a nővére, meg a szülei is megnézhetik hová süllyedt a leányzó. Sajnálom a kérdezőt, mert tényleg két malomkő között őrlődik...

2018. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

Bármennyire szidjátok a 11-es válaszolót, igaza van. Most mi van, ha nem kábítószerezne, hanem gyereket tervezne...? Vagy vmi más "szélsőséges" témát írjunk ide...? Mindegy, ez csak egy elgondolkodtató kérdés.


A következőket mindenféle politikai nézettől mentve írom (kivéve a jogszabályzás megemlítését), ezeket a sorokat racionálisan átgondolva érdemes értelmezni, minden elfogultság nélkül (amielőtt nekem esnétek).


1. Drog fogalma, nézzetek utána. (Kommentelők, kérdező)

2. Ha már fizikai függőségeknél tartunk, akkor említek pár "mindennapos" drogot az átlag emberek között: az alkoholt, benzo származékokat (Xanax, Frontin...) és opiátokat (morfin, kodein...), nikotint, koffeint ami kutatásokkal/megfigyelésekkel alátámasztott, hogy ténylegesen okoz fizikai függőséget, ellenben a(z) LSD, LSA, THC, CBD, pszilocibin, meszkalin, myristicin, kokain...

3. A köznyelven hívott "kemény drogokhoz" (így nem lehet értelmesen kategorizálni, relatív, hogy egyénileg kinek mi az, és megint más kémiailag és élettanilag...) nem fog egykönnyen hozzájutni jó minőségűhöz vagy "igazihoz". Ott már a vmit vmiért elv igenis él, pl koakint nem fognak ingyen osztogatni, még a xart se. Opiátoktól meg nem kell tartani, nem hinném, hogy a konyhában gubbasztanának és "főzöcskéznének" mákkal, főleg, hogy bulizós brigádról beszélünk. Meg ki is ment a divatból. Meg ugye az alkaloid mentes növények...

4. A lényeg: elvileg felnőtt a hugod, saját magánélettel. Addig ameddig nem tesz kárt másban vagy mint lakótárs (neked, a tárgyaknak...), nincs jogod beleavatkozni. Játszhatod itt a nagy nővért, meg azt, hogy "jaj de felnőtt vagyok mert elítélem ezt meg azt, meg mert van lakásom, meg mert 21 vagyok.." de korántsem vagy az. Burokban élsz, ahogy a hugicád is (lehet észrevette, ez is egy opció a nagy "Miért?"-re). Ha elkezded Őt csesztetni (főleg úgy, hogy semmilyen "negatív" kimenetele nem volt és nincsen a tetteinek), akkor Te leszel anyuci 2.0. Kinek kéne ez? Ha azt érzi vki h fulytogatják csak mégjobban kapálodzik mint egy ketrecbe zárt állat. Nem óvhatod meg minden bajtól, ha egyáltalán bekövetkezne, a másik az, most fiatal. Inkább fiatalon legyen himlős mint idősebb korában (átvitt értelem).


Inkább érdeklődően állj hozzá, többet el fogsz érni vele, mint mással (letámadás, faggatózás...) Kezdj el beszélni vele a buliról, a haverjairól, a pasikról...a kábítószerekről, mit szeret Ő a legjobban, mit élvez benne (ne felsorolásként, párbeszédileg, kíváncsian de természetesen, és közben vmi storyt mondj te is, ha kell találj ki h ezt és ezt próbálta az egyik ismerősöd, vagy azt is mondhatnád, hogy kíváncsi lettél meg be is adhatod, hogy igazából irigyled hogy megmerte csinálni, titkon te is vágysz rá...szval add be neki hogy kipróbálnád) így sokmindenre rájöhetsz, effektíve könnyen.

A legfontosabb:

a. kik azok a személyek akiktől kapja és használja.

b. Milyen cucc

c. esetleg származása, tisztasága, dózis

d. szervezetbe juttatás módja/hasznosulása

e. Gyakoriság

f. Milyen pszichés zavara van, mit akar pótolni a kábítószerekkel, van-e elég stabil mentálisan, hogy pszichésen ne alakuljon ki függőség...

(g. mennyire van tisztában a drogokkal, azon belül a kábítoszerekkel, azon is belül az osztályozásokkal. Ismeri-e mind a "pozitív" mind a "negatív" effekteket és, hogy mi milyen következménnyel járhat. Megtudná-e védeni magát jogilag, ha arra kerülne a sor (a jó hackerek is előbb magukat védik, aztán cselekednek), azaz képbe van a jogszabályokkal/törvényekkel, mi micsoda legális stb..)


A függőségeket szívesen kitaglalnám jobban, ha lenne kedvem (máshol már hosszasan kifejtettem). És az pedig kell az általad említett lecsúszáshoz, de az sem biztos, hogy olyan lesz mint a példák akik/amik a gondolataidban járnak (8./10. Ker., Addiktológiák, pszichiátriák stb...) Az is meglehet, hogy már van, és mégse érzékeled, ez lehet egy paranoid téveszme (sötétben és egyedül diszkomfort, "figyelnek"...), vagy fizikai eredetű (tikkelés, enyhe remegés, éhség...)


De csak így megjegyezve amiket írtál róla (szval csak ezek alapján mondom), nem tűnik túl, hogy is mondjam... Tudatosnak. Nagyon beakar vágodni annál a társaságnál. (Filo: tán tényleg vannak lelki problémái?) Erre gyere rá (ha még mindig nrm tudod békén hagyni) mert a cucc így nem fog eltűnni vagy kontrolláltan használva lenni.


Ja, és az utolsó legyen az (ha bármi is adódna a szerek miatt), hogy mit gondolnak mások, pl. jaj a hírnevem, jaj a család hírneve, jaj mit fognak szólni... Főleg ez miatt hibáztatni a lányt, elég lesz neki a saját bűntudata. Ha segítséget kér, csak akkor lehet segíteni neki, ha támogatásra szorul, az a reakcióján/testbeszédén/viselkedésén látszani fog.

2018. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

23!

Attól, hogy a kérdező húga felnőtt (elég fiatal 18-20 között), még nem szűnik meg közöttük a testvéri kötelék. Együtt nőttek fel, most pedig együtt laknak ezután is.


A kérdező igenis törődjön a testvérével!


Nem azt mondom, hogy zárja be és ne engedje bulizni, hanem üljön le vele egy őszinte beszélgetésre.

2018. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!