Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 3 éve halt meg a bátyám és...

3 éve halt meg a bátyám és egyszerűen nem hagy szabadulni ez az érzés. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat beszéltem már róla, jártam pszichológushoz is, de egyszerűen olyan közel került a halál, hogy folyamatosan a létezésen meg az elmúláson kattogok. Rettentően félek a szüleim halálától, ha nem veszik fel a telefont, vagy nem írnak vissza, azonnal pánikolni kezdek, hogy valami történt, mindent borúsnak látok. Olyan értelmetlennek tűnik minden.

A bátyám 20 éves volt, én most 19 éves vagyok.


2018. nov. 21. 23:39
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
37%
Reszvetem
2018. nov. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
Ez már beteges.Az a gyanúm,hogy ez már nem normális.Van egy ilyen típúsú fóbia is,amit leírsz,nézz utána a neten.Itt nem a tesód elvesztése lesz a gond,hanem amit kiváltott.
2018. nov. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
54%
Nem tudom, beteges-e, de mindenképpen természetes ebben az esetben. Nekem is volt ilyen időszakom a testvérem halála után, bár talán kicsit rövidebb ideig tartott a fóbiás része. Ez olyan szintű volt, hogy elnéztem a magam körül pörgő embereket, kolléganőimet, ahogy tyúkanyóskodtak a kamasz vagy már fiatal felnőtt gyerekeik fölött, hogy néha belémmarkolt a félelem, hogy egyszercsak megszólal a telefon és hívni fogják, hogy meghalt a fia...És iszonyatosan megrémültem minden alap nélkül. Valahol irritált is az, hogy mennyire fogalmuk sem volt róla, hogy ez bármelyik pillanatban bekövetkezhet. Szerencsére azért nem állandósultak ezek a kényszergondolatok. Hosszútávon én kihoztam a jót is ebből a lósz...arból, megtanultam értékelni az életet és a hozzátartozóimat. Tisztában vagyok vele, hogy bármelyik pillanatban megcsörrenhet az a telefon, de ez már nem pánikszerűen van a tudatomban és nem is uralja a gondolataimat, inkább csak annyi, hogy örülök nekik minden nap.
2018. nov. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
ui: Nekem a kutyáim segítettek újra élvezni az életet. Nélkülük bekattantam volna.
2018. nov. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
63%

Második, ugyan mért lenne ez beteges, ne irkáld a semmit.

Kérdező volt elég időd meggyászolni? Mármint tényleg NEKED volt elég időd? Nyilván a szülőket, ha vannak még testvérek őket helyezted magad elé. Ilyenkor elő fordul hogy annyira leköt az hogy a többiek fájdalmán próbálj enyhíteni, hogy nem is figyelsz arra hogy te magad rendeden meggyászold, pedig ez szükséges a saját lelked érdekében!

Aki a kutyát írta jól mondta, ilyenkor sok erőt adhat egy új élet gondozása, nem feltétlenül kutyus, bármilyen házi állat segíthet. (Részvétem, én Apukám halála után csak a kisfiam születése óta tudtam megnyugodni.)

2018. nov. 22. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem beteges.

Más is van ezzel így, hogy meghal egy közeli hozzátartozója és nem tudja feldolgozni, mindenki máshogy éli meg. Azért mert itt ideír valami vadparaszt egy sablont attól az még nem úgy van, nem mindenki karámban nevelkedett. Pszichológushoz mennyi ideig jártál?

2018. nov. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
36%
Ne etessétek ,már a kérdezőt hogyha az normális. Nem beteges, hanem kóros. Az hogy pszichológushoz jártál semmit sem jelent, ugyanis a pszichológus nem orvos. Éppen elég az ha valami kókler keze közé kerültél, és nem hogy segít, de ront a helyzeten. A normális gyász-feldolgozási idő egy év körül mozog, te durván túl vagy már ezen. Ez már régen nem a bátyád haláláról szól. Ideje lenne normális szakemberhez fordulni a saját érdekedben.
2018. nov. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
73%
Ekkora ba...romságot utolós, hogy mi a normális gyászfeldolgozási idő! Minden haláleset más! Kisebb trauma eltemetni a 80 éves nagyszülőt, bármennyire is imádtuk, mint a 20 éves testvért, még akkor is, ha feleolyan jó viszonyban se voltunk vele, mint a nagyszülőnkkel. Nem ugyanaz eltemetni egy testvért és nem ugyanaz eltemetni egy gyermeket. Nem ugyanaz eltemetni azt, akit elvitt a rák és 1,5 éved volt felkészülni a halálára, mint eltemetni azt, aki tíz másodperc alatt halt meg autóbalesetben. Nem ugyanaz meggyászolni valakit, aki betegségben halt meg vagy akit megöltek vagy öngyilkos lett. Nem ugyanaz eltemetni egy távoli rokont mint egy közelit. Soroljam még?
2018. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem értesz hozzá, ne okoskodj. Egy éven túl, ha ilyen durván ellehetetleníti valaki életét a gyász, az már komoly baj, és nem, nem normális. És ne beszélj hülyeségeket, egy idős ember elvesztése sem kisebb trauma. A kapcsolat szorossága a mérvadó, nem az illető kora....
2018. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
Nyilván temettél már el testvért vagy a gyerekedet, hogy ennyire okos vagy utolsó.
2018. nov. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!