Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Hogyan tudnám feldolgozni...

Hogyan tudnám feldolgozni nagymamám halálát?

Figyelt kérdés

Már fél éve, hogy a nagyi elment. Hiányzik ez igaz, azon kívül elég jól viselem.

De néha elkezdenek jönni a rossz gondolatok, meg a "képzelgések", hogy a többi szerettemmel is ez történik. :(

Egyszer véletlen a TV-ben arról beszéltek, hogy mennyi idő után mi marad a holttestből, és mire sikerült elkapcsolnom, már elmondták. Ez tegnap előtt volt, azóta néha eszembe jut, hogy a drága mamámból mi lehet lent :((


Mit csináljak? hogyan tudnám a rossz, fájó gondolatokat elterelni, elkergetni?

Pszichológushoz nem akarnék járni, suli mellett nem is tudnék.

Mit javasoltok?


Hogyan tudnám ezeket megszüntetni? (főleg a más családtagok elvesztése iránti nagy félelmet)



2014. aug. 14. 09:47
 1/5 A kérdező kommentje:
19/F
2014. aug. 14. 09:48
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hete halt meg a párom édesapja, szóval még friss az "élmény". Nagyon nehéz, de túl kell magadat tenni rajta.

Attól, hogy azon rágódsz, hogy a többi szeretteddel is ez történik, még nem lesz jobb és nem fog nem megtörténni. El kell fogadnod sajnos, hogy előbb utóbb mindenki elmegy. Próbálj meg minél több időt tölteni azokkal akiket szeretsz,és nem félni kimondani, hogy szereted őket.

Pszichológus nem kell ide, ezek normális gondolatok, mindenki rágódik ezen. Fogadd el, hogy ez az élet rendje, nem érdemes tőle rettegni.

Egyébként vallásos vagy? A hit segíthet.

2014. aug. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vallásos.
2014. aug. 14. 10:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyrészt, tudnál járni pszichológushoz, én is este 6-ra járok, munka után.:) Na mindegy, ha nem akarsz, akkor elmesélem, hogy nekem 13 éve nincs meg egyik nagyim sem. Mostanában megtaláltam a táskáikat a szekrényeinkben, és elkezdtem őket hordani (bőr, most megint divatos táskák), és ha megsimogatom, tudom, hogy velem vannak.


Tegnap kitett egy rokonom egy régi képet a nagyimról, és elkezdtem rajta sírni, mint egy kisgyerek, annyira szép volt a kép. Bárcsak láthatná, hogy a nővéremnek már 2 gyereke van, nekem PhD-m van, a bátyám meg...hát...ő a bátyám:))


Sosem fog ez enyhülni szerintem, viszont a rettegés meg fog szűnni, pl. jön majd a suli megint és egyre több változás. El fogsz távolodni ezektől a rossz gondolatoktól.


27N

2014. aug. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nők ezt kissé másként élik meg úgy nagy általánosságban, mint a férfiak. Neked ez még nagyon közeli, és még megütnek ezek a dolgok, de záros határidőn belül egyszerű gyásszá, majd veszteséggé fog szelídülni. Elfelejteni nem fogod soha, természetesen, de pár év múltán már csak a sírjánál fogod a fájdalmat érezni Halottak napján. Pszichológushoz ezért felesleges menni, ez nem rendellenesség, épp ellenkezőleg, teljesen természetes dolog. Aki meghalt, meghalt, sokkol, hogy nem lesz többé, és apád és anyád is meg fog halni, sőt, te is, de előbb én is, és ez ellen nem lehet semmit sem tenni, sajnos, de miattam például egy könnyet sem ejtenél, szemben a többiekkel. Azért vagy készen ennyire, mert szeretted, és nehéz elengedni. Megszüntetni meg ne akard, mert arra csak a pszichopaták (= szociopaták) képesek, nem ember az olyan. Enyhíteni tudom javasolni az úgynevezett sírást, amit a férfiak igyekeznek elkerülni, ami nem feltétlenül helyes. Addig is kitartás!
2014. szept. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!