Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 3 éve halt meg a bátyám és...

3 éve halt meg a bátyám és egyszerűen nem hagy szabadulni ez az érzés. Hogy lehet ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat beszéltem már róla, jártam pszichológushoz is, de egyszerűen olyan közel került a halál, hogy folyamatosan a létezésen meg az elmúláson kattogok. Rettentően félek a szüleim halálától, ha nem veszik fel a telefont, vagy nem írnak vissza, azonnal pánikolni kezdek, hogy valami történt, mindent borúsnak látok. Olyan értelmetlennek tűnik minden.

A bátyám 20 éves volt, én most 19 éves vagyok.


2018. nov. 21. 23:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
82%
Igaza van 71%-osnak, az elhúzódó gyászfolyamat nem normális. Tudom, hogy van itt a GYIK-en ez a pszichológustól/pszichiátertől rettegő vonal, akik mindenkit igyekeznek lebeszélni arról, hogy szakember segítségét kérje, de legalább most hagyjátok már szegény kérdezőt.
2018. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
74%

"Nyilván temettél már el testvért vagy a gyerekedet, hogy ennyire okos vagy utolsó."


Igen, képzeld. Ebbe sikerült beletenyerelned bunkókám.

2018. nov. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Nemsokára újra élhet itt a földön tökéletes egészségben!
2018. nov. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
6%
12-es: Aki 1 év alatt túl van a saját gyereke vagy testvére elvesztésén, az egy lélektelen robot.
2018. nov. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Te tényleg ennyire hülye vagy?Szóval ha valaki NEM lesz pszichiátriai eset, akkor az nem ember? Mit képzelsz te magadról, hogy mersz ítélkezni? Mit tud te arról hogy mi zajlik a másik lelkében, csak mert nem reked meg évekig egy káros állapotban, amivel nem csak magának, de a családjának is árt? Gondolom az a fajta vagy, aki évekig kibúvónak használ egy tragédiát, és terhet jelent a környezetének. Holott a legtöbb embernek ÉLNIE kell tovább., mert van családja, van MÁSIK gyereke is, akinek nem mondhatja hogy ma nem törődök veled, mert anyu depis, meg pánikol, hanem igenis felkel az ember, mert vannak akiknek szüksége van rá, és és vannak akiknek a lelki-testi egészsége az ő lelkierejétől függ. Szóval fogd magad vissza te ítélkezős, arrogáns kis senkiházi, mert szar se tudsz rólam.
2018. nov. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Megkérek mindenkit, hogy csillapodjon le.

Szerintem számos tényező befolyásolja, hogy ki mennyi idő után képes továbblépni. Sokszor úgy éreztem, hogy nekem már nagyrészt sikerült, azonban ez egy rettentő hullámzó dolog. Nagyon eltérő mértékű időintervallum lehet szükséges egy-egy ember számára, úgyhogy én is megkérek mindenkit, hogy ne ítélkezzen, ám a vulgáris megnyilvánulást is ha lehet, akkor mellőzzük, akkor is ha ez egy anonym fórum. Rengeteg érzelmi típusú ember létezik, nem vagyunk ugyanolyanok, és mindenki más ütemben és metódussal dolgozza fel a különböző ingereket.

Köszönöm a válaszokat!

2018. nov. 25. 03:28
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! sajnálom a kifakadásomat de rosszul vagyok tőle mikor kívülállók ugatnak bele abba amiről semmit sem tudnak, és lelketlennek bélyegeznek csak mert nem úgy reagálok, ahogy az ő kis lelküknek a legkényelmesebb, vagy egyszerűen csak igazolni akarják a saját reakcióikat. Nem vagyunk egyformák. Valaki belefullad a saját fájdalmába, vagy önsajnálatába. mások összeszorítják a fogukat, és hónapok után felkelnek a sokkból, mert egyszerűen nem engedhetik meg maguknak hogy cserbenhagyják a családjukat saját fájdalmuk miatt-ahelyett hogy még jobban vigyáznának az itt maradottakra.


Ha napi szinten abban élnél, amit a kérdésedben lefestettél- ahogy értelmezhető volt elsőre, akkor az bizony kóros állapot, súlyos depresszióval, ami ORVOSI segítséget igényel. Nem mezei pszichológust, hanem pszichiátert, vagy rendes kórházban praktizáló pszichológust, aki gyógyszert is írhat fel ha szükséges.


Én nem vagyok orvos, csak egy anya aki eltemette a kislányát, de saját bőrömből mondom: Túl lehet élni, ha nehezen is, de a muszáj nagy úr- főleg ha van aki számít rád. Igen, vannak szar napok amikor élni sem akar az ember. Igen, van hogy azon jár az eszed mit tehettél volna, mi lett volna ha még öt percig beszélsz vele, mi lett volna ha nem engeded el.. De ez semmin sem változtat. A félelem, a fájdalom csillapodni fog idővel, akármekkora közhelynek is hangzik ez. Az önvád, a bűntudat, a miértek.. hát az nálam egyelőre más téma, de a másik gyermekem érdekében remélem hogy túllépek rajta egy napon, és nem leszel túlzottan féltő szülő. A hullámzóan, nem napi szinten megjelenő félelmekkel szerintem nem lehet mit kezdeni, azon túl kell jutni,amin az idő fog segíteni, meg a napi szintű küzdelmek a gondokkal. Ami nehéz lehet még, hogy bűntudatot okozhat az is ha kezdesz visszatalálni az életedbe, mert árulásként élheted meg kedves halottdal szemben, hiába nem az. Bizony van az a helyzet amihez kellhet az orvosi,és gyógyszeres segítség, még akkor is ha gyűlölöm a bogyókat....


Nem tudom hogyan segíthetnék neked, nem tudom mennyire súlyos ez az állapot nálad. Ha akarsz valamit tudni, kérdezz, hátha tudok legalább egy pici támaszt nyújtani neked, ami segít túlélni és élni a számodra- bár kétlem, hogy jó tanácsokat tudnék adni, hiszen mindenki másként éli meg a dolgokat. De a folyamatos félelem ennyi idő után bizony már kóros, ahogy az is hogy ennyire rettegsz még mindig a szülők halálától.

2018. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%

Ha tenyleg ezen kattogsz folyton akkor kerj segitseget. Nem szegyen a pszichologus, jo lenne ha az emberek memegprobalnak elnyomni magukban a problemakat amitol feszultek, stresszesek, megkeseredettek lesznek hanem inkabb kibeszelnek a bajaikat.

Mar egy barattal valo borozgatos beszelgeto est is sokat segithet.

Szoval ja, ne tartsd ezt magadban, valakivel beszelj.

A szuleim eleg idosek, en is sokszor stresszelek es nekem is sokszor az jut eszembe h valami tortent, ha mondjuk este nem veszik fel a telefont, de nekem ez nem altalanos.

Mindenesetre a halal elkerulhetetlen, a szuleid valamikor megfognak halni, ezt jo ha most elfogadod, es megbekelsz vele.

2018. nov. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ja és részvétem a fivéred miatt, egy tesrvér korai halálánál talán csak a gyermek elvesztése a rosszabb


21/L

2018. nov. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem július 19-én az öcsén öngyilkos lett minden előzmény nélkül, anélkül, hogy ezt bármikor is hangoztatta volna. Még csak nem is sejtettük, hogy ez be fog következni. A búcsúlevelében ismertük fel a kézírását, így bizonyosodott be a dolog. Feldolgozni ugyan mai napig nem sikerült sem nekem, sem pedig a szüleimnek, viszont mégis úgy élünk, mintha mi sem történt volna. A halála után másnap ugyanúgy mentem be dolgozni, a kollégáimnak, a főnökömnek, a barátoknak, haveroknak mai napig nem mondtam meg, hogy mi történt, mert úgy érzem, hogy nem tartozik rájuk. A temetésére sem hívtuk meg őket. Úgy érzem, hogy a magánéletet és a hétköznapokat el kell választani egymástól.
2018. dec. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!