Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogyan tudnék segíteni a...

Hogyan tudnék segíteni a húgomnak?

Figyelt kérdés

Nemrég értem haza, és a szobájában sírva találtam a húgomat. Azt mondta, hogy az iskolában senki nem akar barákozni vele, és most már edzésen (tánc) sem, mert állítólag van egy lány, aki "lopja a személyiségét", és mindenben utánozza őt, és szerinte emiatt nem barátkozik vele senki.

Pedig nem visszahúzódó, hanem régebben kifejezetten vagány kislány volt, de mióta ez van, csupa ideg és szomorúság.

Nem tudom, hogyan tudnám megvigasztalni, van valami ötletetek?

(a húgom 12 éves)


2018. nov. 28. 20:43
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak kellene szólni.
2018. nov. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

A szüleink üzleti úton vannak, innentől számítva még két hétig.

Csak mi ketten vagyunk itthon.

2018. nov. 28. 20:51
 3/30 anonim válasza:
86%

Szia.

Gyanítom,hogy nem ez a teljes igazság. Valamit nem mond el neked. Meg kérdezheten,hogy te hány éves vagy? Már csak azért,hogy a szüleid nincsennek otthon ennyi ideig.

2018. nov. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

A szüleink üzleti úton vannak, innentől számítva még két hétig.


Csak mi ketten vagyunk itthon.


Nincs több kérdésem.. :( Remélem te azért már nagykorú vagy..

2018. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

7 év van köztünk, 19 éves (lány) vagyok.


#3: Miért, szerinted mit nem mond el? Mi baja lehet?

2018. nov. 28. 21:13
 6/30 anonim ***** válasza:
30%
Hátmadnak van igaza. Valószínű, hogy több dologról van itt szó. Amúgy id, hogy dzocializálófjon az ember, ha az alapvető dolgokra nrm tanítják mrg otthon. Gondolom a szüleitek nem most mennek el először üzleti útra. Kezd kamaszofni, akadnak már pasiügyek, vagy bármiért kiközösíthetik, lehet valamit csinált, csak nem meri/akarja elmondani. Konfliktusok ebben az időben szoktak kiéleződni, és ezeket rgy szülővel lenne érdemes mrgbeszélni, vagy felkészíteni rá a gyereket. F*s szülők...
2018. nov. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%
Bell feltalálta a telefont. Anyád és a húgod tarthatna egy csajos beszélgetést.
2018. nov. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

#6: szerintem (igyekszem kevésbé elfogultan nézni a helyzetet) túl érett talán a korosztályához képest. Meg az is lehet, hogy most ez az utánzó kislány az újdonság, így őrá vannak rákattanva a többiek. De csak találgatok.


Amit még tudok róla: valami baja esett a térdének, így valószínűleg nem tudja táncon hozni a tőle megszokott szintet. Talán ez is hozzájárulhat a szomorúsághoz?

2018. nov. 28. 21:20
 9/30 A kérdező kommentje:

#7: egyrészt: időeltolódás. Másrészt: tartok tőle, hogy nem jutnának egyről a kettőre.


Sajnos nálunk nem divat a lelkizés meg a problémak közös megoldása/megbeszélése. Én így kellett, hogy felnőjek, ezért is szeretnék segíteni a húgomnak.

2018. nov. 28. 21:23
 10/30 anonim ***** válasza:
77%

Igen, lehet, hogy hozzájárul.

De mi az, hogy utánozzák? Rngem senki nem tudna olyan jól utánozni, mert ez én vagyok. Ezt kifejthetnéd, mert tényleg nem értem.

2018. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!