Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tudnék kezdeni a húgommal?

Mit tudnék kezdeni a húgommal?

Figyelt kérdés

Alapvetően nagyon jó a kapcsolatunk de néha nagyon kiakaszt a viselkedésével. Igazából ő mindig is ilyen elkényeztetett kishercegnő volt és ennek megfelelően egy elég önimádó személyiség 11 éves létére.(Én 21 vagyok). A tojáshéj még a fenekén de szememre hány olyan dolgokat hogy miért nincs több pénzed ? Miért nincs jogosítványod ? Miért nem vagy trendibb ? Miért nem fogysz le(nem vagyok olyan dagadt amúgy hogy ebből bármi hátrányom lenne csak enyhén túlsúlyos) ?

Nekem anno ilyesmi megnyilvánulásokért lekevertek egyet de tesómra alig-alig szólnak rá anyámék.


Érdemes lenne ilyenkor kiosztani de úgy istenigazából ?


2018. nov. 30. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én kis öcsém is ilyen. Ez már egy ilyen generáció sajnos. A szülők már nem nagyon foglalkoznak a gyerekekkel, mint az én időmben (22 vagyok), rábízzák legtöbbször a nagyobb testvérre. Azt se felejtsük el, hogy ez az a korszak, amikor kíváncsiak és mindent megkérdeznek/szóvá tesznek, még nem értik/nem tudják, hogy hol a határ. Erről lehet vele beszélni, de ha már sokadszorra sem érti meg, akkor nyugodtan kioszthatod.

Amikor kiosztom az öcsémet, utána mindig meg árulkodni őseimnek és mindig én vagyok a szar, de az nem számít, hogy ő milyen és hogy mik lettek vagy nem lettek megtanítva neki.

2018. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

A 22 évesen jót nevettem....a te idődben.... hagyjuk ezt. Ez 4-5 évet jelent. Ha mondjuk 50 éves lennél azt mondom oké ez a mondat, így nevetséges.


Egy kicsit degeneráltak a mostani tizenévesek. Igazából senki nem neveli őket sehogy és ez látszik is rajtuk. Nagy az arcuk de tök bénák mindenhez.

Ahogy a mostani fiatal anyukák hozzászólásait olvasom ez csak rosszabb lesz. Most tök természetes, hogy a gyereket kocsival furikázzuk kis korától kezdve, pénzt adunk neki ha elmosogat vagy ha kap egy 4-est. Régen ez alapvető dolog volt, most szinte kötelező. Így nem tanulják meg a pénz értékét és azt hiszik nekik minden jár. Elmennek dolgozni és meg akarnak halni ha 6-kor fel kell kelni és időben beérni. Vagy még kamaszként akarnak meghalni a sok mondvacsinált lelki nyűgjeik miatt :D

2018. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Én 21 évesen ugyanúgy gondolom mint ahogy a 22 éves. Igen pár évről van csak szó, de mégis hatalmas különbséget lehet észlelni a mai iskolások között meg az 5 évvel ezelőttiekről. Jó értelemben is meg rossz értelemben is. Jó értelemben mert kíváncsiak és jobban érdekli őket hogy mi van a világban viszont a rossz oldala meg az hogy túl sokat várnak el és a szülők nagyon fél vállról veszik a nevelésüket.
2018. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
ėn a helyedben ezt a kėrdėst fel sem tettem volna, hanem csak jol kiosztottam volna..
2018. nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Én azért húznék egy határt, nagyon határozottan kijelenteném, hogy "ez nem a te dolgod", "hogy jössz te ahhoz, hogy nekem ilyeneket mondj", "ki vagy te hogy megszabd, nekem mit kellene vagy nem kellene tennem, miként kellene élnem, milyen anyagi helyzetben kellene lennem?" stb.

Megalázni nem aláznám meg olyan szavakkal, hogy "kicsi vagy még", a korára nem igazán hivatkoznék, de megpróbálnám helyre tenni.

Az meg, hogy megy árulkodni, ovis szokás, egy felnőttre árulkodni a másik felnőttnél stb...

2018. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, ezt most tisztázzuk. Ezért a szülők hibásak! Elmondom neked, hogy nagyon sok családban megy ez így. Persze van ahol fordítva, a kicsinek nincs megengedve semmi, a nagynak minden. Nálunk úgy van ahogy te mondod. Öcsém már majdnem nagykorú, de mindig minden neki van elnézve anyámtól. Folyton ide oda kocsikáztatja, értem egyszer nem ült volna autóba. Ha öcsémnek hangja hallatszódik, már az én nevem van kiabálva anyámtól. Gyerekkorunkban folyton bántott (idősebb vagyok, de lány), volt hogy késsel hadonászott. Senki nem szólt rá. :) Vagy ha rászóltak ő nem engedelmeskedett, és annyiban is lett hagyva.

Szeretem tesómat, igaz egy kissé nagyképű ember lett belőle, de azért látszik rajta, hogy még mindig engem tart előrébb mint szüleinket. nem rá haragszok, hanem a szüleimre. Hogy soha egyikünkkel sem foglalkoztak. És ez ma már ilyen. A világ és a generációnk tele van olyan fiatal felnőttekkel akikkel a szüleik 2 percet nem foglalkoztak tini korukban vagy akármikor máskor. A szülőknek kell változtatni. Vagyis a mi generációnknak, hogy mi már egyenlő félként kezeljük a gyerekeinket.

2018. nov. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha mondjuk 50 éves lennél azt mondom oké ez a mondat, így nevetséges."


Szerintem egyáltalán nem. Tényleg elég durva, hogy mennyire felgyorsult a világ ilyen szempontból is, de 2-3 év eltéréssel is elképesztő különbségek vannak. A saját húgomon is látom, néha olyan stílust enged meg magának, ami nekem még gondolatként se fordult volna meg soha a fejemben. Vagy az aktuális élményem ilyen témában a héten történt. Voltam moziban és egy kb 15-16 éves csaj veszekedett mellettem az anyjával, és ilyeneket mondott neki, hogy "az isten verjen meg, hogy lehetsz ilyen hülye". Hát azt hittem kiesek a székből.

Szerintem kérdező igenis szólj rá. Ne veszekedj vele, mert annak semmi értelme, csak higgadtan de határozottan mond meg neki, hogy akkor eddig és ne tovább.

2018. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is van valami szakadék a mostani huszonéves és tizenéves korosztály között,hiába mondják hogy nem érdemes jönni az én gyerekkoromban minden jobb volt dumával ilyen fiatalon. Érdemes csak azt nézni hogy milyen meséken,filmeken nőttek fel a 90-es években születetek és milyen agybajokon a mostani gyerekek.


Egyébként a húgom jó tanuló és a háztartásba is gyakran besegít ezzel nincs gond,csak a viselkedése a zavaró. Nem gondoltam volna hogy gyerekként ennyire felsőbbrendűségi komplexusa lehet valakinek. Pl: nagymamáékat is kibeszéli és kiröhögi a háta mögött.

Anyánk néha rászól hogy vegyen vissza de elég szelíd hangnemben amit általában kb. csak kiröhög. Ezért gondolom hogy legközelebb ilyen esetbe nekem kellene lecs**zni csak mivel én azért mégis csak a bátyja vagyok nincs olyan hatása a szavsmnak mintha egy szülő mondaná.


Egyébként köszönöm a válaszokat mindenkinek várom a további hozzáfűzni valókat is.

2018. nov. 30. 16:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek úgy beszél az emberekkel ahogy azok engedik neki. Érdekes ha átjön a "rossz gyerek akivel mindig kiabálni kell", nálunk miért olyan mint egy szófogadó kisangyal?
2018. nov. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én már akkor felpofoztam volna ha csak egyet mond a sok közül amit te felsoroltál... Igaz hogy még gyerek és nem tudja még rendesen megválogatni a szavait, mert még nem tud rendesen belegondolni pár dologba, és csak másoktól hallott, vagy olvasott dolgok alapján képes ítéletet hozni.

Én a helyedben erről jól elbeszélgetnék, és hagynám hogy sírjon is. A szüleimmel meg nem foglalkoznék, ő nekik is tudniuk kellene hogy neked van igazad hogy picit megrázod nehogy átessen a ló túl oldalára.


Én húgom 15 évesen kezdett hasonlóan viselkedni, bár nem volt ennyire durva, de tett erős utalásokat hasonlóan a te húgodhoz. Én meg akkor szépen leültem vele és mondtam neki kőkeményen hogy picit vegye észre magát és gondolkozzon el. Mivel tudtam hogy elég értelmes lány volt már akkor a korához képest, csak a viselkedésével voltak problémák. Azt is tudom hogy a társaság miatt volt ő olyan. Ő nem elkényeztetett gyerek, én jobban elvoltam kényeztetve amit be is vallok őszintén, csak én már 19 évesen kaptam a pofonokat az élettől és magamba néztem és a saját káromból tanultam.


Húgomat felkészítettem erre ha már anyámék nem igazán tették, és bár akkor volt ilyen hülye időszaka, de ahhoz képest hamar belátta hogy jobb ha csendben marad és nem üti orrát más dolgába.

2018. nov. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!