Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Hogy értessem meg a húgommal,...

Hogy értessem meg a húgommal, hogy teljesen normális dolog, hogy még szűz? Hogyan vezessem fel a témát?

Figyelt kérdés
19 éves, de még nem volt kapcsolata sem. Én úgy gondolom fiatal még és ez normális dolog. Az én első kapcsolatom is 19 éves korom után kezdődött. Az a gond, hogy a környezetében már szinte mindenki volt fiúval. És kíváncsi már ő is. De én inkább büszke vagyok rá, hogy ő vár az "igazira". Én anno nem vártam és valóban meg is bántam. Nagyon szeretem és szeretnék segíteni neki.
2019. febr. 1. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
A legtöbbet azzal tehetsz, ha elmagyarazod neki, hogy ne az első jött-menttel feküdjön össze, hanem ha tényleg szerelmes lesz.
2019. febr. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%

Már bocs, de mi közöd van hozzá? Én 20 vagyok és még szűz, és kicsit én is gáznak tartom, de attól valósággal rosszul lennék, ha valamelyik rokonom leülne mellém és elkezdene beszélni nekem erről, hogy milyen büszke rám, mert még nem sikerült megdugatnom magam..

Szerintem ez nem olyan téma, amit a rokonainkkal kellene megbeszélni, bár ezek szerint biztos vannak olyanok, akik ilyenekről beszélnek szűk családi körben..

2019. febr. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utolsóval értek egyet. Te azt írod, hogy nem vártál, és megbántad. Na, hát ő meg lehet, hogy nem fogja. Ez az ő dolga, neki kell eldöntenie. Én a helyedben csak annyit mondanék, hogy "én 19 évesen, amikor elvesztettem, akkor nem a megfelelő fiút választottam hozzá. Így utólag azt csinálnám másképp, hogy kicsit többet várnék, és akkor adnám oda csak magam, ha teljesen megbízom benne, mert úgy jobb lett volna". Ennyit mondanék, és nem többet, de ezt is csak akkor, ha ráterelődik a szó. Ez ebben a formában nem kioktató meg kéretlen, mégis elgondolkozhat rajta.
2019. febr. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Én 19 vagyok, nemrég vesztettem el (pár hónapja), nem bántam meg, de nem is voltam hű de szerelmes. Egy ismerőssel csináltam, mert már ki akartam próbálni. Nem kell tulspanolni ezt a szex, szüzesség dolgot. Nem misztikum, meg bűn...ha akarja csinálja, lesznek jobb és rosszabb partnerek is.
2019. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Ugyanezt akartam mondani, mint a 2. válaszoló.

Azért szerintem ilyenekről nem illik beszélgetni, mert ez magánügy. Én jóban vagyok a testvéremmel és tulajdonképpen az egész családommal is, de eszembe nem jutna ilyeneket megbeszélni velük, szerintem nincsen hozzá semmi közük. Utálom, ha bárki is felhozza ezt, hogy van-e már valakid, nem baj majd lesz, addig jó stb....pláne, ha nem kértem. Másrészt egy kívülálló egyébként sem tudja, hogy mi áll a dolog mögött, mi miért alakult úgy ahogyan vagy mit szeretne az illető. Én is elmúltam 20 éves és még mindig szűz vagyok, amit szintén valahol gáznak érzek, mert ez szerintem is hátrány. Ennyi idősen a többségnek azért már van némi tapasztalata párkapcsolatok és szexualitás terén. Lehetséges, hogy felnőtt fejjel a tini szerelmek csak bugyuta játéknak tűnnek, de szerintem elég nagy jelentőségük van az érzelmi fejlődésben. Nekem most kell majd megtapasztalnom és megtanulnom mindazt, amin a többi ember már tinikorában túlesett és szerintem emiatt nekem most sokkal nehezebb. Fiatal vagyok, de azért ebben a korban a többség már egy felnőtt párt szeretne maga mellé, nem pedig egy tapasztalatlan kislányt. Szóval lehet, hogy normális, de nem is kedvező és pláne nincsen benne semmi, ami miatt büszkének kellene lenni erre... Pláne, hogy amúgy ez az nem is az illetőn múlik, mint pl. az én esetemben sem.

2019. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Más, ha egy 13 éves kislányról lenne szó, de így tényleg hagyd. Felnőtt ember, majd eldönti.
2019. febr. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eszembe nem jutna ilyesmivel beszélni a testvéremnek. Ott vannak a barátnői, velük biztosan kivesézik az ilyen témákat. És amúgy sincs értelme túl nagy jelentőséget tulajdonítani az első alkalomnak szerintem (már ha nem 13 évesekről beszélünk, hanem felnőtt, vagy majdnem felnőtt emberekről), annál nagyobb a csalódás, ha végül mégsem ő lesz "élete párja".
2019. febr. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
24%
Én 35 éves vagyok és szűz. Mondd meg a tesódnak, hogy nincs oka félni, biztosan Ő is talál majd valakit. A kíváncsiság akár bajba is sodorhatja az embert. Ha lefekszik egy fiúval, és véletlenül becsúszik a gyerek, s a srác nem akar semmi komolyat, annak bármilyen negatív következménye lehet. Nem beszélve arról, hogy nemi betegséget kapni sem éppen vicces dolog.
2019. febr. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

Honnan tudod, hogy kivancsi? Ha o emlegeti ezt a temat, akkor hozd fol neki es akkor elmondhatod amit gondolsz oszinten. Nalunk lehetett errol otthon beszelgetni:-) (es orulok hogy nem a baratnoim vilagositottak fol :-)).

Ha csak neked fontos, hogy ezt elmond neki es o nem elmegeti csak ugy a szexualitast, nemi elet elkezdeset a fiukat, akkor azert ne ezzel a mondattal indits "hugi tudod teljesen normalis dolog hogy meg szuz vagy" :-) Helyette egyszeruen kerdezd meg: lenne kedved kicsit beszelgetni velem egy intimebb temarol? A szuzesseg elvesztese jutott eszembe, mert szeretnem neked elmondani, hogy velem hogy volt...es elmondod hogy te kivel e smiert es banod es most mai fejjel te hogyan csialnad es miert. Es remelhetoleg vegighallgat es lehet hozzafuzi a sajat velemenyet es maris beszelgettek es elmondhatod ha o elmondja még szuz hoggy te valojaban valamkfele buszkeseget erzel es megkerdezheted o mt erez etc.

Ha viszont nem nyitott a temara akkor is gondolom lesz annyira udvarias hogy teged meghallgat elkonyveli hgy neked most ilyen kirohanasod volt es meg akartal szabadulni a teged nyomaszto szuzesseg tematol es bolpgat majd. Utana vizont lehet gondolkodik es majd eszebe jutnak a szavaid ha elerkezik az az ido.

Legrosszabb esetben az elejen azt mondja hagyjal mar hule vagy es fakepnel hagy. Es akkor ennyi.

2019. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
0%
Beteg egy család...
2019. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!