Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért kell erőltetni a jó...

Miért kell erőltetni a jó testvéri kapcsolatot?

Figyelt kérdés
A szüleim erőltetik. Már mindketten elmúltunk 18 évesek. Teljesen eltérő személyiségek vagyunk. A tesóm az évek folyamán felvett egy olyan stílust, ami mellet én nem bírok megmaradni. Az a tipikus nagyszájú "ki ha én nem" típusú. Ha ő kiejt valamit a száján akkor arra azonnal ugrani kell, de én soha nem kérhetek semmit. (pl. Hogy éjszaka maradjon csöndben) Ellenkező esetben meg ha ő nappal alszik (mivel sokáig fent van), akkor kb beszélni se lehet. Abszolút nem tisztel, belevág a szavamba akárkivel beszélek is. Ha ő beszól akkor az semmi de én nem szólhatok vissza mert "minek veszekszünk?". Ez volt ez egész gyerekkorunkban is. Nyilván a házimunka is az enyém volt mindig, még arra se kérhettem meg hogy legalább a frissen felmosott padlót ne járkálja össze. A családból senkivel se tudok erről beszélni. Az apám nem szól semmit, az anyám meg hajthatatlan. Mindig nekem mondja hogy a testvéreknek össze kell tartani stb... De nekem már elegem van hogy mindig nekem kell engednem. Nekem miért nem jár a jó szó? Örülnék én is ha nem azt kapnám a testvéremtől hogy kussoljak mert délelőtt házimunkát merészelek végezni a családnak. Ha felhozom ezt a témát, akkor is az a vége hogy nekem kell engednem meg jópofiznom. De már elegem van. Egyébként nem veszekszünk a testvéremmel, nincsenek viták se balhék csak egyszerűen nem keressük egymás társaságát. Mit tegyek?

2019. febr. 6. 13:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%

Ha együtt éltek, akkor mindenkinek jobb az, ha jó viszonyban vagytok egymással. Nincs annál rosszabb, ha valakik egy fedél alatt laknak és ki nem állhatják egymást, és a többi személynek, akik még rajtuk kívül ott laknak, ezt nap mint nap el kell viselniük. Főleg ha testvérek vannak rosszban egymással, és ezt a szülőknek kell látniuk. Hidd el, nagyon rossz érzés az, ha két ember, akiket te nagyon szeretsz, szívből utálja egymást.


Ha viszont külön éltek, akkor nem kell semmit erőltetni. Nyilván lehetnek olyan események, családi összejövetelek, amikor muszáj egy légtérben tartózkodni, de intelligens felnőtt emberek ezt az évi pár alkalmat képesek elviselni, és a kérdésedben is azt írtad, hogy nem szoktatok jelenetet rendezni, csak simán kerülitek egymást.

2019. febr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Vagy tűrsz amedfig nem lesz saját kereseted vagy elmész kollégiumba tanulni vagy nyakadba veszed a világot és elmész munkásszállóval rendelkező céghez dolgozni.:(
2019. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
22%

Ne csináljatok már úgy mintha nem lenne ez a helyzet iszonyatosan gyakori. A legtöbb testvér rivalizál. Folyamatosan keresik a helyüket a családi hierarchiában. Ez szinte mindenhol így van. Mi is gyilkoltuk egymást a bátyámmal egész gyerekkorunkban. Egészen addig amíg külön nem költöztünk. Mindenki kialakította a maga kis életét.

Csak aztán idővel az ember szépen lassan rájön, hogy milyen fontosak a családi kötelékek. A szülők szép lassan megöregednek és elveszítjük őket. És akkor nem marad senki más csak a testvéreink.

Már mi is jóban vagyunk a bátyámmal. Gyakran beszélünk és igyekszünk tartani a kapcsolatot. Nagyon különbözőek vagyunk, nem is szólunk bele a másik életébe, de az fontos, hogy ott legyünk egymásnak.

2019. febr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

#1

Oké, de érted, ha nem bírják egymást, akkor nem fogják megszeretni a másikat attól, hogy a szülők szerint "kellene".....

2019. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én is ígyvagyok. Amikor együtt vagyunk, akkor ilyen "Kérsz egy kávét, hogy fulladnál bele" Jópofiság van.

Nekem ahogy lesz pénzem, húzok is el.

Sajnos a rokonokat nem lehet megválogatni, max távolságot tartani tőlük.

2019. febr. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
14:43 valóban nem, de ettől még együtt lehet úgy élni, hogy a háztartásban élő többi embernek ne okozzon kellemetlenséget az, hogy ők ketten nem szeretik egymást. A szülőket valószínűleg zavarja a viselkedésük, ezért erőltetik, hogy béküljenek ki. Ha valóban úgy lenne, amit a kérdező a szövege végén ír, hogy nem veszekszenek és normálisan viselkednek egymással, csak épp nem keresik egymás társaságát, akkor senkit sem zavarna, hogy nincs köztük szoros kapcsolat. De amiket meg előtte ír, az nekem eléggé balhézásnak meg veszekedésnek tűnik, és abszolút érthető, hogy zavarja a szüleiket. Most lényegtelen, hogy melyik testvér a hibás, nyilván ennyi alapján úgy néz ki, hogy a kérdező testvére viselkedik éretlenül (de amúgy szívesen meghallgatnám az ő verzióját is, minden éremnek két oldala van ugyebár), én a szülők szemszögéből írom, hogy igenis érthető, hogy miért akarják erőltetni, hogy ne legyenek egymással ellenségesek a gyerekeik.
2019. febr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Első hozzászóló:


Értem én, de akkor én mit csináljak? Ha köszönök, nem köszön vissza. Ha valami újat csinálok beszól hogy sz@r vagyok. Ha esetleg megkérném valamire (már nem szoktam) akkor kuss a nevem. Nincs meg az alapvető tisztelet a másik felé. Én meg már unom, hogy ez az egész rajtam van leverve. Sőt múltkor elég csúnyát beszólt nekem a szüleim jelenlétében, de ők meg nem szóltak semmit. Csak akkor mikor már én is visszaszóltam hogy nem kéne ilyet mondania. Neki miért nem erőltetik ezt? Miért kéne egy olyan emberrel jóban lennem aki csak bánt?

2019. febr. 6. 17:37
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Biztos vagy benne, hogy te mindig kedves szándékkal fordulsz felé? Nincs benned éppen ezek miatt egy kis bíráskodás? Amit leirsz abbol nekem úgy tűnik, mintha magad jóval fölé helyeznéd és ez azért érződik. Hány évesek vagytok? Mindektten otthon éltek?
2019. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát már nem igazán tudok kedves lenni, ezek után. Inkább maradok közömbös, tehát ne értsétek úgy hogy én is beszólogatok meg ilyenek. Én nem ilyen vagyok. Lehet az írásomból az jön le hogy fölé helyezem magam, de én meg pont úgy érzem hogy legalul vagyok. Ehhez sajnos látni is kéne mindent, itt nem jönnek át a dolgok. :-(
2019. febr. 6. 19:59
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagy ő fiu,otthon a lány selejtermék,max főzni mosni keltetni tartják.. Nem kötelező joba lenni,de itt eleve az egész családi dolog kuka,nem vagytok család..
2019. febr. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!