Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Mit tegyek ha a bátyám eltilt...

Mit tegyek ha a bátyám eltilt a barátaimtól?

Figyelt kérdés
Anyukámat nem zavarja hogy kikkel barátkozom mert tudja hogy jól érzem magam velük de ha valaki rossz hatással van rám akkor beszél velem róla. De most bekerültem gimibe és eljárok bulizni de nem iszom matt részegre magam és jól tanulok is. De a bátyám minden egyes barátomtól eltilt. És nem akar sehova se engedni. Mit tegyek hogy leáljon?

2019. ápr. 14. 11:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Miben nyilvánul meg, hogy eltilt? Nem tudom elképzelni.
2019. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Mennyivel idősebb a bátyád? Mert úgy viselkedik mintha az apád lenne. Az viszont elég aggasztó hogy anyud nem nézi kikkel jársz össze.
2019. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
96%
De ha anyukád azt mondja, hogy mehetsz, akkor miért nem mindegy, hogy a bátyád mit akar?
2019. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem nem feltétlenül utolsó. Vannak olyan családok ahol a testvér inkább neveli a kisebb gyereket mint a szülő... Mert a szülő leszarja hogy melyik árokparton dől ki a gyerek.
2019. ápr. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
És te szót fogadsz neki? Ugyan miért? Neki SEMMI köze ahhoz, hogy kivel barátkozol meg hová mégy!
2019. ápr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem is tudom, mondjuk ne fogadj szót neki?

Lehet, hogy jót akar, de engem az öcsém kiröhögne, ha megpróbálnám megmondani mit csináljon, és jogosan.

2019. ápr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
14-15 évesen bulizni jársz, és iszol? Szerintem igaza van a tesódnak, bár tény, hogy ez nem az ő dolga. Azért csinálja, mert úgy gondolja, a szüleid túl lazán veszik ezt, és félt téged.
2019. ápr. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 piroska és a farkas ***** válasza:
48%
Nem uralkodik, nem főnökösködik, hanem félt. És bàrmilyen idegesítő is, hàlàt kéne adnod, h a testvérednek nem mindegy, hogy mit csinàlsz és hol. Nem biztos, h Te leszel az a làny, aki egy nem teljesen józan buliban leànyanyàvà vàlik 15 évesen, az sem biztos, hogy olyat tesznek az italodba, amit nem kéne, az sem biztos, hogy lesznek a baràtaid között olyanok, akik szerint " ennyi alkohollal még lehet vezetni"... nem biztos, de esélyt sem kell adni.
2019. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%

nem olvassátok, hogy figyel a lánya barátaira, és beszél is róluk vele?

amúgy én is eljártam gimi elején bulizni, barátnőim is, de nem lettünk valami csoda folytán terhesek, jó bizonyítvánnyal érettségiztünk, továbbtanulunk, ösztöndíjunk van és munkánk... de harmincéve anya is eljárt gimiben bulizni, a húgai is, most diplomás családanyák egy darab férjjel és jól nevelt gyerekekkel.

ne hallgass a sok károgóra, kérdező, azért vagy fiatal, hogy bulizz. túl fogod élni, és majd egyszer belőled is okos és felelős felnőtt lesz ( miután párszor majd mattrészagre iszod magad, persze)

a bátyádon meg szerintem így jön ki az apahiány, hogy átvenné a szerepét, de nem kéne neki. beszélj erről anyuddal, hogy beszéljen a bátyáddal, mert a nem jó, ha egy testvéri kapcsolatban valaki szülőt próbál játszani.

2019. ápr. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
37%
Aki most került be gimibe, az kb. 14 éves. Rohadtul nem buliban lenne a helye. Normális szórakozóhelyre be se engednek gyerekeket. Persze itt a gyakorin a buliba járó gyerekek mindig jó tanulók, soha nem isszák le magukat meg ilyesmi, és mindig a családjuk a gonosz, hogy nem engedi őket sehova. A kérdező pl. központozni se tud, vesszőről még nem hallott. Nehéz elhinni, hogy jól tanul.
2019. ápr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!