Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18-20 évesen eltilt a géptől...

18-20 évesen eltilt a géptől anyám?! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő. Már egyetemre járok, de mivel gyakorlatilag még suli melletti munkával is lehetetlen összeszedni annyi pénzt, hogy albérletbe költözhessek, itthon lakom. De persze azzal, hogy nagykorú vagyok és minden ügyemet természetesen én intézem és teljesen önálló vagyok az itthon lakáson kívül, anyám egész egyszerűen megtiltja nekem, hogy használjam a laptopot, mondván, hogy nem hoztam le a nappaliba este (le kell hozni, mert különben nem hiszi el, hogy le van kapcsolva rendesen és parázik, hogy kigyullad a ház!!). Én nem kicsit vagyok kiakadva az ilyen akcióin, mert egyrészt nem vagyok 12 éves, hogy büntiket osztogasson nekem, másrészt pedig a tanulmányaimhoz szükségem van rá.

Megtehet ilyet, hogy egyszerűen eltilt tőle? Nevetséges az egész helyzet.


2014. máj. 14. 16:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

most 18 éves vagy, vagy 20?

mert azért nem mindegy, hogy pár napja lettél felnőttkorú, és jogilag cselekvőképes, amit még szoknia kéne anyukádnak is, vagy már elmúltál 2 éve!

2014. máj. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
20 vagyok, de amikor 18 voltam akkor is ilyeneket csinált, azért írtam így.
2014. máj. 14. 16:37
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez orvosi problémának tűnik, nem kor kérdése. Az nem normális, hogy valaki attól fél a lapotop kigyújtja a házat. Amúgy a helyedben én vennék egy okostelót, meg hozzá perifériákat, és az is megteszi szükség esetén.
2014. máj. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Van okostelóm, engem idegesít a kis képernyő és gyakorlatilag lehetetlen azon dolgozni. De nem is az a lényeg, hogy nem tudom megoldani máshogy a netet, hanem az, hogy ugyanúgy lekorlátoz, mint 5 évvel ezelőtt.
2014. máj. 14. 16:45
 5/19 anonim ***** válasza:
6%
Mennyi idős anyukád?Valszeg már most demens... Szerintem menj el pszichológushoz...
2014. máj. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Őszödi Ferenc ***** válasza:
69%

Anyukád ugye nem villamosmérnök?

Túl sok buta videót nézett a jutúbon a felrobbanó lítiumos akkumulátorokról. Hívjatok ki egy szakembert, az majd jó sok pénzért megnyugtatja, hogy nem fog leérni a ház.

2014. máj. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem igen tehetsz mást, mint kifizeted a kaja és a lakhatás részedet otthon anyudnak, utána meg megmondod neki, hogy ne szóljon bele a dolgaidba.


Tényleg orvosi eset, ha valaki attól retteg, hogy kigyullad a ház. Beszélgess vele erről.

2014. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, amig nala laksz, addig le fog korlatozni. Kollegiumba nem tudsz bekerulni valahogy?
2014. máj. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Az túlzás, hogy orvosi eset, csak régebben párszor már előfordult, hogy a gép nem kapcsolt ki, ezért nem akar azon aggódni, hogy valami baj lesz belőle.
2014. máj. 14. 16:53
 10/19 anonim ***** válasza:
82%
A TV, vagy a hajszárító is kigyújthatja a házat. Vagy mindent le kell vinni a nappaliba, ami elektromos?
2014. máj. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!