Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Lány testvérek között nem sok...

Lány testvérek között nem sok a tiz év?

Figyelt kérdés
sok e a vita milyen jelegü a vita vagy jol kilehet jönni?

2019. máj. 9. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Van egy ismerősöm, akinek 3 lánya van. A legkisebb és a középső közt 9,5 év van, a legkisebb és a legnagyobb közt pedig 15. A nagy és a középső is mindig nagyon jól kijöttek vele, terelgették, segítették, most is nagyon jó a kapcsolatuk. Szerintem egyáltalán nem olyan durva az a 10 év.

Egyébként a lányok 32, 26 és 17 évesek.

2019. máj. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A nővérem és köztem 11 év a korkülönbség és ez rengeteg! Soha nem tudtunk, míg én magam fel nem nőttem igazi testvérek lenni. Ne érts félre, szerettük egymást, de örökké vitatkoztunk, nyírtuk egymást, nem tudtunk egymással mit kezdeni, vagyis inkább én vele, túl nagy volt a korkülönbség, emiatt nem volt közös hang köztünk. Más volt az érdeklődési körünk, más dolgok érdekeltek minket, mi soha nem játszottunk együtt. Ő olyan volt, mintha a másik anyukám lenne, nem, mint a nővérem. Aztán amikor már tini korba kerültem, neki akkor születtek meg a gyerekei, akikkel nagyon sokat foglalkoztam úgy, ahogy annak idején ő velem. Onnantól fogva volt tényleg egymással testvéri kapcsolatunk. Tehát nekem fel kellett nőnöm, hogy olyan kapcsolat legyen köztünk, mint két olyan testvér között van, akik között kisebb a korkülönbség és már sokkal hamarabb megtalálják egymással a közös hangot.
2019. máj. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk is pont 11év van a nővéremmel,én 19 Ő 30.A tini időszakomat viszonylag megszenvedtük,akkor nagyon sokat veszeledtünk.Viszont amikor 17éves lettem Ő akkor költözött el otthonról,és nekünk ez nagyon jót tett,azóta egy nagyobb vitánk sem volt.Nyilván ez azért is van,mert Én is máshogy,érettebben látom a dolgokat,meg Ő is nyugodtabb a saját környezetében a férjével.Amit sosem gondoltam volna,de mostanában együtt járunk bulizni,sőt simán elmegyünk ebédelni csak ketten,ezt azért egy 2-3évvel ezelőtt gondolni sem mertem volna.
2019. máj. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Na akkor itt a harmadik 11 év korkülönbségű testvérpár egyik tagja:). Én vagyok az idősebb, 32, a húgom 21. Mi sokmindent nem tudtunk egymással kezdeni amíg nem lett ő is olyan 8-10 éves kb. Ez egyébként teljesen rajtam múlt, magamnak való kamasz voltam, akkor még a gyerekek sem hoztak különösebben lázba (van lány, aki már 16-18 évesen "babázna", szereti a gyerekeket, na én nem ilyen voltam). De ettől még szerettük egymást, csak nem voltam ilyen pótanyuka, szerencsére ezt nem erőltették a szüleink sem. Nem volt sok vitánk amúgy, meg nyilván tizenévesen már nem álltam le veszekedni egy kisgyerekkel, inkább csak ignoráltam.

Aztán kevésbé számított a korkülönbség, egyre közelebb kerültünk egymáshoz. Ma már a lehető legjobb testvérek vagyunk, nagyon szoros a kapcsolatunk. De ez nem a korkülönbségtől függ vagy nem függ, hanem a személyiségünktől sokkal inkább.

2019. máj. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van 11 évvel fiatalabb húgom, imádjuk egymást. Most 7, én 19. ❤️
2019. máj. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Leginkább a szülők nevelése a döntő minden korosztályban és nemnél. Nagyon gyakran látni, hogy a kicsire mindent ráhagynak, rosszabb esetben a nagytestvérre bízzák a pesztrálását, vele kapcsolatos feladatok ellátását.

Na meg egy kamaszt többnyire nem köt le egy óvodás. Egyedül szeretnek lenni, a saját kis életükkel foglalkozni. Ha erre rájön az, hogy pl minden délután neki kell hazavinni az oviból és 1-2 órát vigyázni rá amíg anyuék hazaérnek ahelyett hogy a barátaival lehetne, később meg apuék lekakilják ha a húgi a sminkeivel játszik vagy lenyúlja a ruháit akkor garantált az életre szóló utálat.

Ha a szülők helyén kezelik a helyzetet és a nővért nem fogják be ingyen dadának akkor lehet jó viszony.Bár ahogy én észrevettem általában lazább a kapcsolat, nem olyan mély mint kisebb korkülönbségnél akik együtt nőttek fel.

2019. máj. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim kozott 9 ev van

A nagylanyom elegge anyaskodo termeszet igy nagyon jol elvan a hugaval :-D

Ok neha elege van belole es akkor elvonul

De alapvetoen nagyobb veszekedes vita nincs

Jol eljatszanak ha olyan van

2019. máj. 10. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én húgom “csak” 6 évvel fiatalabb nálam. Kb. 12 éves koráig nem tudtam vele mit kezdeni, ugyanis nagyjából akkor lehetett már vele beszélgetni értelmesen, filemeket nézni, elmenni vele valahova, de addig nem. Nagyon sokáig inkább csak istápoltam, legóztam vele, ilyesmiket csináltam, amiket én nyílván nem annyira élveztem. Ráadásul nagyon furcsa volt, mikor megszületett, és nekem 6 év egyke élet után hirtelen egy kisbabával kellett osztoznom a figyelmen, és nem értettem miért nem kapok annyi figyelmet, mint az azelőtti 6 évben. Igazán jó kapcsolatunk igazából csak olyan 4-5 éve van. Ő most 26 én 32. Egy időben közösen béreltünk lakást, míg ő egyetemre járt. Nagyon jóban vagyunk mostmár, igazán jó testvérek lettünk, de azért ennek a kapcsolatnak a kialakulásához kellett kb. 21-22 év.
2019. máj. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lemaradt, hogy ritkán veszekedtünk, mert nem nagyon volt min.
2019. máj. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köztünk is 11 év van a húgommal, az én javamra.

Én is inkább gondozó voltam, mint testvér. Egyszer azt mondta anyukánknak, hogy azt akarja, hogy én is menjek az anyák napi ünnepségre, mert én is az anyukája vagyok. Hát onnantól mentem :)

De az az igazság, hogy nem voltam készen ennyi melóra meg felelősségre. Nagyon sokat volt rám bízva, etetés, itatás, szórakoztatás, pelenkázás/biliztetés, hozni-vinni cuccostul, stb. úgy, hogy még én is gyerek voltam. Komplett nyári szüneteket töltöttem így. Szerintem ezzel érdemes vigyázni. Én egy időben nem éreztem, hogy szeretem, inkább, hogy idegesít, mert nem tudok a saját dolgaimmal foglalkozni. Ha viszont szóltam emiatt otthon, akkor azt kaptam, hogy nem igaz, hogy ennyit nem tudok megtenni. Így hát befogtam a számat. De a kapcsolatunk megszenvedte. Ugyanakkor most én 35, ő 24 éves, és nagyon jó a kapcsolatunk így, hogy mindketten felnőttek vagyunk. Még mindig egy kicsit gondoskodó a hozzáállásom, de talán egészséges mértékben.

2019. máj. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!