Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » 6-10 év korkülönbség testvérek...

6-10 év korkülönbség testvérek között mennyire sok?

Figyelt kérdés
Két fiú esetében, jól ki fognak jönni?
2019. máj. 7. 08:20
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
5 éves a fiam és akartam, hogy a tesójának egy idősebb báttya legyen, ne csak 2 év korkülönbséggel. Hogy ha az idősebb nagyobb lesz, akkor segítse a kistesóját, jó irányba terelgesse, értitek.
2019. máj. 7. 08:22
 2/28 anonim ***** válasza:
95%
Saját tapasztalat 8 év van köztünk. Kb 6-7 éves koromig mindenhova vitt magával aztán abban a korban volt hogy nem sokat volt otthon . Végül kb 15 éves voltam amikor legjobb barátom is lett egyben , ami azóta is így van. (24 eves vagyok )
2019. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk 7 év van. Én vagyok az idősebb. Az első kb 16 évben semmit nem tudtam kezdeni vele, kis túlzással közös beszédtémánk sem volt. Amikor ő megszületett, már kisiskolás voltam. Mire ő elsős lett, gimibe mentem.
2019. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
57%

A korkülönbség csak egy tényező a sokból.

Ha a szülők helyesen viszonyulnak hozzájuk bármekkora korkülönbség esetén jól kijöhetnek egymással.

2019. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

A legnagyobb tesómmal 6 év van köztünk, a legkisebbel 10.

A naggyal közelebb állunk egymáshoz, gyerekként is így volt, egyszerűen több volt a közös témánk, mint a kicsikkel. Már felnőtt mindenki, de ez a mai napig is így van.


Viszont az is tény, hogy ők kisebb korkülönbséggel közelebb állnak egymáshoz, én picit amolyan kívülálló vagyok amiatt, hogy mire ők kamaszodni kezdtek, én rég felnőttem.

2019. máj. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek személyiségétől jobban függ, hogy jóban lesznek-e. De ettől függetlenül nekem sok lenne ennyi korkülönbség, mert iszonyú nehéz így programokat szervezni. nekem 11 évvel fiatalabb a tesóm, és soha semmit nem csináltunk együtt gyerekkorunkban lényegében, most így majdnem 30 meg 40 évesen kezdünk tudni kezdeni egymással valamit. Épp ezért nekem 4 és fél év van a 3 gyerekem között. Ugyan teljesen más érdekli őket, de nem kell babakocsiban meg háti hordozóban cígölnöm a babát, amíg hegyet mászunk a naggyal, és a nagy is kibírja még, ha beülünk a kicsivel egy gyerekkoncertre.
2019. máj. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem a korkülönbségtől függ, hogy jó testvérek lesznek-e, de lehet nehezítő tényező. Én és nővérem között tíz év van, míg nagyobbak nem lettünk, nehezen találtuk meg a közös hangot. Pároméknál ugyanez a felállás, bátyja tíz évvel idősebb, mégsem láttam soha náluk szorosabb testvéri kapcsolatot. A testvérek személyisége, érdeklődési köre jobban meghatározza, mint a kor.
2019. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
79%
Köztünk 2 év van öcsémmel. Gyerekként mintatesók voltunk. Kamaszkora óta (még most felnőttként is) ki nem állhatjuk egymást.
2019. máj. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek személyiségétől, a kapcsolat jellegétől függ jobban, milyen lesz a testvérviszony. Mióta négy gyerekem van (mindenféle korkülönbséggel), azóta gondolom, sokszor nem a korkülönbség számít. Viszont az, hogy több testvér esetén hanyadikként születik a családba, nagyon is meghatározza a helyét.
2019. máj. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A gyerekek természetétől is függ. Ha mindkét fiú domináns, nehéz természetű, akkor lehet, hogy sok lesz a balhé. A férjem és az öccse között 6 év van és jól kijönnek.

Nő vagyok, van egy két évvel fiatalabb öcsém, vele kicsiként nagyon jókat játszottunk (na meg verekedtünk), most is jó a viszonyunk, de nem bensőséges. Van egy 6 évvel idősebb nővérem, ő "babázott" velem és irányított, mert ő ilyen típus. Kicsinek sokszor haragudtam rá, hogy mindig parancsolgat (az öcsém különösen, vele azóta is nehezen jönnek ki), ma jó a viszonyunk, bensőséges, számíthatunk egymásra. Rajtuk kívül van még egy 10 évvel idősebb bátyám. Szerintem a korkülönbség és az ő zárkózott természete miatt is lett egy kicsit távolabbi a kapcsolatunk. Segít nekem, segítek neki, szeretem is, de szinte egyáltalán nem voltak közös programjaink, témáink, komoly beszélgetéseink. Ettől még a világ minden kincséért sem adnám a bátyámat :).

2019. máj. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!