Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha nem is mutatom ki, de...

Ha nem is mutatom ki, de jogosan van bennem emiatt tüske?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek, viszonylag fiatalok (fiatal felnőttek) voltunk amikor anyukánk meghalt daganatos betegségben.

Szerencsére mindvégig egész jó volt az állapota, az utolsó 1 hét volt nehéz.

Ekkor pedig végig csak én voltam itthon anyukámmal, mert a testvéreim mindig "elfoglaltak" lettek.Pl. egy vasárnapi napon kellett anyukámnak gyógyszer amikor már nagyon rosszul volt.Csak ügyeletes gyógyszertár volt, a húgom és a bátyám, valamint a bátyám barátnője hárman indultak el, nem a szomszédos város ügyeletes gyógyszertárába, hanem Budapestre (40 km-re van tőlünk).

Vagy 4-5-6 órán át távol voltak, többször is hívtam őket "mindjárt megyünk".

Ez idő alatt anyukám elég rosszul volt, wc-re is úgy kellett kitámogatni.

Utána este felkerültek a facebookra a városnéző képek, hogy milyen szép a Citadella, a Vár, stb...mert ők úgy gondolták, hogy ennél alkalmasabb időpont nincs a városnézésre.

Amíg anyukám élt, és az utolsó, legnehezebb hét volt végig ezt csinálták, ez a városnézés extrém aljas dolog volt szerintem, a többit csak úgy oldották meg, hogy 2-3 órával később jöttek haza a szokottnál.Menekültek a szituációból mindketten, aminek az okát értem mert legszívesebben én is azt csináltam volna.

Engem nagyon mélyen megrázott ez az utolsó hét, konkrétan azt néztem végig,hogy hogy hal meg anyukám, és nem tudok segíteni érdemben.Azt nem tudom, hogyha nem lettem volna itt akkor a bűntudattal való együttélés mennyivel lenne könnyebb.

Mindenesetre ezen már nem lehet változtatni, én sosem hoztam fel nekik ezt.Akkor többször szóvá tettem, hogy jó lenne ha segítenének, de utólag nem látom értelmét, hogy ezzel támadjak, viszont tüskét hagyott bennem, és a tüske szúrásának erején az évek sem enyhítettek sokat.


A bátyám azóta összeházasodott, elköltöztek.Így a családi házban én lakom, meg a húgom ha épp nem a barátjánál van.

Van egy 15 éves kutyánk, aki mindhármunknak fontos, gyerekkorunk óta velünk volt, rengeteg emlék.Eredetileg a húgom kapta karácsonyra, mert kutyát akart.Ő foglalkozott vele a legtöbbet, a kutya is hozzá ragaszkodik a leginkább.

Most viszont haldoklik, nincs jól, nehezére esik minden.

Bár csak egy kutya, de most ismét ugyan azt érzem.Hogy megint egyedül hagynak.Nem a bátyám, mert ő már jó pár éve nem itt lakik, hanem a húgom, aki eddig folyamatosan itthon volt, és amióta rosszul van a kutya napok óta haza se jön.

Közben aggódik, írogat facebookon, hogy jól van e, és mondtam neki,hogy szerintem a jövőhét folyamán meg fog halni, de ő csak annyiban mutatja ki a kutya iránt érzett szeretetét, hogy "jaj babuka, puszi puszi de szeretlek" és ennyi.Hogy ki kell vinni a kertbe, hogy foglalkozni kell vele, mert nem képes a táljáig sem elmenni, az nem számít.

Lehetne itt is a barátjával, vagy hazajöhetne többször a kutyával foglalkozni, főleg, hogy ez az állat őt szereti jobban, őt várja.

De inkább megint menekül, én pedig ismét egyedül élem át ezeket a nehéz perceket.

Mert ez a kutya ugyan úgy a gyerekkorunk meghatározó része, egy társ.

Már anyukám esetében is sokkal könnyebb lett volna ha itt vagyunk hárman, egymásnak.De ők inkább mindig elmenekülnek.Nekem pedig ez fáj, és most a kutya miatt is csak növekszik bennem ez a tüske...


2019. febr. 3. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Menekülnek a fájdalom, a gyász elől... A városnézés után én nem bírtam volna ki, hogy ordítva be ne olvassak, ez olyan szinten undorító, hogy szavakat se találok...

Gyávák, ilyen sunyi módját válasszák a "nem szembenézésnek", a menekülésnek.

Jogosan van benned tüske, az élet majd benyújtja nekik a számlát kamatostul valószínűleg...

2019. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%
Elhiszem,hogy kivagy! Egyszerűen elfogadhatatlan a viselkedésük! Persze mindenki máshogy gyászol,soha nem tudhatjuk mit érez belül...de ez a nemtörődömség aztán mindennek a tetőfoka! Gondolom másoknak meg előadják a mártirt, csak az marad ki a történetből,hogy abszolút nem vettek részt sajnos egyik "haláltusán" sem! Neked kellett mindig erősnek lenni és kitartani, ameddig ők remekül szórakoztak! Igenis jogos amit érzel, kiosztanám őket úgy,hogy a hajuk is leégne!Muszáj a sarkadra állnod,különben h@lyére vesznek! Kitartás!
2019. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonymousreview60 ***** válasza:
73%

Jogosan van benned a tüske. A kutyától vegyél búcsút! A húgodnak ne írj róla, mert nem érdemli meg. Ha utólag siránkozik rajta, higgadtan add a tudtára, mit gondolsz róla (és esetleg a testvéredről).

A sok rossz emlék miatt megfontolandó az elköltözés onnan, akár ugyanabban a helyiségben máshova.

Tekintve, hogy édesanyátok ápolása elől ott a környéken lakva mind a kettő kimenekült, felvetődik, hogy ők vagy nagyon egoisták vagy volt valami konfliktusuk vele, amiről te esetleg nem is tudsz.

Ezeket érdemes lenne most megbeszélni, mielőtt csendes távolságtartásba nem fullad a testvéri iszony és évek mennek a levesbe, lehet tévesen és feleslegesen.

2019. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

A tüske szerintem is jogos. Anyukád esetében nem volt szép tőlük, hogy előnyben részesítették a városnézést, mint az orvosságot anyukádnak. Idővel ez a tüske enyhülni fog (akarjad is), de felejteni sosem fogod. Nemes cselekedet, hogy kitartottál anyukád mellett!

A kutyust pedig - áltassad el állatorvossal. Ne kelljen még az ő kimúlását is végigszenvednek.

Én is láttam egy közeli hozzátartozóm agonizálását, végül elhalálozott. Nem kényelmes látvány és érzés. Együttérzek veled, tudom mit élsz át.

2019. febr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A múltat nem szeretném felhozni, meddő vita lenne, biztos vagyok benne,hogy ők úgy emlékeznek,hogy jelen voltak.

Ami igaz is, csak nem annyit amennyit kellett volna.Nekem az a vasárnap maradt meg a legjobban, és az volt a legnehezebb nap számomra.

A kutyával kapcsolatban: még nem szeretném elaltatni mert látszólag nincsenek fájdalmai, eszik és iszik is, normális mennyiségben, csak elé kell tenni mindent.A kertben a dolgát is elvégzi ha kiviszem.

A nap nagy részében alszik, és bízom benne,hogy így fog elaludni végleg.

A helyi állatorvos pedig nem jön házhoz, és a kutya mindig félt odamenni, úgy gondolom most is van benne annyi erő, hogy az illatokat megérezve tiltakozásba kezdene, akkor pedig biztos,hogy hazahoznám.Viszont ezt lelki okok miatt egyenlőre nem próbálom meg.

Amíg jónak látom szeretném ha velünk/velem lenne.

2019. febr. 3. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!