Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak szerintem lett elrontva...

Csak szerintem lett elrontva a 12 éves unokahugom?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az unokahugom, de sokszor azt érzem, hogy eléggé el lett rontva és ez a későbbiekben csak rosszabb lesz, még több gond lesz vele.


12 éves és már sminkelni akarja magát. Pár hete azért kapott ki az édesanyjától, mert rajtakapta, hogy ki van sminkelve a szája és a szeme. A körmeit is állandóan festeni akarja és ha a szülei engednék, akkor simán megtenné, hogy eljárjon körmöshöz is.


Mindig a felnőttek közt van és mindig beleszól mindenbe, mintha már ő is nagylány lenne. Mindenről tudni akar, mindent kipletykál, már többször rajtakaptuk hazugságon is.


Van okostelefonja és nagyon sokszor nyomkodja, szinte állandóan a kezébe van a telefon. Van egy telefonos alkalmazás a tiktok, előző nevén musically. Rövid videókat lehet ide feltölteni. Zenékre kell benne tátogni, táncolni, mutogatni tehát rövid videókat lehet feltölteni zenére. Nagyon szereti ezt az alkalmazást. Nekem is le van töltve, de én nem rakok fel videókat csak nézem más felhasználók videóit. Sokszor olyan videókat tesz ki, hogy ki vagyok akadva. Tekereg, produkálja magát stb. Szoktak a videói alá fiúk is írni, hogy milyen szép vagy stb.


A facebookra is rendszeresen teszi ki a pózolós, lánybarátokkal csücsörítős képeket.


Messengeren nagyon sok emberrel beszélget, köztük fiúkkal is. Sok fiú szerelmes belé volt, hogy már össze is verekedtek miatta fiúk. Ő is járkál a fiúk után volt egy srác, akit kb üldözött a szerelmével meg hogy jöjjön össze vele. Sőt olyan is volt, hogy egy felnőtt férfi írt neki. Nem tudom pontosan a részleteket csak ennyit hallottam.


Otthon rendszeresen visszabeszél a szüleinek, idősebb testvéreinek.


Nincsen ráhagyva semmi. Ha visszabeszél, akkor rászólnak, büntit kap stb.


Én nem szólhatok bele a nevelésébe csak aggódom miatta.


Más körülbelül ilyen idős lány is csinál hasonlókat? Ez a normális a mai fiataloknál, hogy ennyi idősen sminkelnek és rázzák magukat a tiktokon és az interneten mindenkivel szóba állnak? Más is tapasztalta már ezt vagy hasonlót?


2019. jún. 4. 12:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
32%
Nem
2019. jún. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
62%
12 évesnek semmiképp sem engedném, hogy közösségi médiát használjon. Telefonja lehet - olyan, amin csak telefonálni tud. Otthon pedig, a felügyeletem mellett iPadezhet, nézhet videókat, játszhat rajta, de közösségi média kizárva. Ha pedig r*bnckodni támadna kedve már ilyen fiatalon, beavatnám a dolog veszélyeibe és azt is elmondanám neki, hogy ilyen fiatalon miért nem sminkelhet még.
2019. jún. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk az anya se százas, ha elveri amiért kifestette magát. Egy beszélgetés többet ért volna, pont az ilyenek miatt csinálja majd titokban.

A tiktok és Facebook, insta dologgal az a probléma, hogy ami egyszer kikerül az internetre, az örökre ott is marad. Nagyon fogja szégyellni később ezeket és akár a későbbi karrierjét is romba döntheti.

Én beszélnék vele, ha már a degenerált szülőknek nem megy, csak a verés és a tiltás.

Rád lehet jobban hallgat

2019. jún. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Pont ezeket értettem úgy, hogy el lett rontva, mert nem értem minek neki facebook, instagram meg tiktok meg ilyesmik.
2019. jún. 4. 12:45
 5/27 anonim ***** válasza:
68%
Egy átlagos 12 éves minden gyerek ilyen.
2019. jún. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
83%
Tényleg ilyenek a mai 12-16 évesek
2019. jún. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Nincs elrontva.

- Én már a 40 felé közelítek, de anno mi is 12 éves kor körül próbálgattunk sminkelni. Nem úgy jártunk mindenhova, de néha kifestettük magunkat. Körmöt meg kisebb lányok is szoktak időnként festeni.

- Sok gyerek szeret ebben a korban a felnőttek között lenni és már nem a gyerekekkel.

- Fb, messenger, akkor még nem volt, amikor én voltam ennyi idős, de ma ez teljesen általános. Persze figyelni kell, hogy mit tesz ki, és hogy ne találkozzon idegenekkel.

Nekem fiam van, annyiból egyszerűbb, hogy nincsenek mellkidobós, csücsöri szájú képek, meg sminkelés sem :D

2019. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%

Nem normális. Nekem 12 éves öcsém van, van telefonja, de nincs semmilyen közösségi oldalon profilja. Nekem is nyolcadikban lehetett, semmiről sem maradtam le. A telefonját fényképezésre, telefonálásra, zenehallgatásra használja. A barátaival délutánonként edzésre jár, vagy elmennek biciklizni. Szerintem a szüleimnek sikerült megtalálni az egyensúlyt, így az öcsém is védve van, de nem érzi, hogy bármiből is kimaradna, hálistennek a barátai is normálisan vannak nevelve.

Én egész biztos felvilágosítanám az internet veszélyeiről, arról, hogy ami egyszer felkerül, az örökké fellelhető lesz.

Jó, ha nincs minden ráhagyva, de büntetés helyett elbeszélgetnék vele. Arról nem beszélve, hogy 12 évesen fiúzik.... legyen addig gyerek, amig lehet! Erre ráér később is!

Mondhatjátok, hogy ilyenek a mai tizenévesek, de ez egyrészt elég nagy általánosítás, másrészt nem mentség arra, hogy mi is így neveljük a gyerekeinket.

18/L

2019. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
89%

Mondjuk nekem a 16 éves se csinál ikyeneket, es anno az osztályközösség sem volt szerencsére ilyen hatással rájuk. Sőt, sokat beszélten az online világ előnyeiről IS és hatulütőirő. Az egész általános osztálya elég "józan" volt.

Persze ban face meg insta telóján de nemigen használja, sminkbe meg ilyenekbe nem szóltam, 1-2x kipróbálta aztán ráunt hogy sok idő :-D

2019. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
16%

Igen.

Mivel szülei nagy valószinüséggel a legjobbat akarják gyereküknek, szerintük a legjobban a legjobbnak nevelik.

Mások biztosan másképp tennék ugyanezen indokok alapján.

2019. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!