Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Nagyon aggódok az unokahúgom...

Nagyon aggódok az unokahúgom miatt, mit tehetnék érte én?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne adjátok azt a tanácsot, hogy semmit, nem az én dolgom. Az unokahúgom, akit szeretek, és aggódok érte. Segítenék, de nem tudom, hogy.

Ő nyolc éves. Sérült gyerek, az anyja egyedül neveli a nővéreivel, illetve már egy férfi is él ott, de a nevelésben nem vesz részt, és igazán sosem voltak fontosak a gyerekek az anyjuknak.

A kislány nem kommunikál szinte senkivel. Mindig egyedül van begubózva, egy szót sem lehet kihúzni belőle. A legegyszerűbb mondatot bántásnak veszi, sírva fakad. Férfi neműekkel abszolút nincs el, kortól függetlenül nem viseli el őket. El se tudja képzelni, hogy neki férje, fia legyen. Szerinte ha valaki férfi, egyenlő avval, hogy rossz.

Most a nagyszüleinknél nyaral, mivel az anyja dolgozik, hétvégén is, eddig egyedül volt, de levitte oda. Sosem hívja fel, a kislány naphosszat nézi a telefont és sír, hogy az anyja nem hívta fel. Szólt az ottani családom, nagyszüleim az anjának, hogy mi a helyzet, azt felele, bírja ki aug. végéig, vesz neki babát, stb. Kérdezte, bántották-e, amire a kislány igenlően felelt. Nos, ebben 100%-ig biztos vagyok, hogy senki sem bántotta, hoszen hozzá se mernek szólni lassan, mert mindent a szívére vesz.

Az anyja nem viszi haza, a problémájáról nem vesz tudomást, elintézi annyival, hogy ő ilyen. Hogy a nagyanyám miért nem viszi haza....nem elég egyenes és bátor, hogy kiossza a nénémet, ez az igazság.

Úgy sajnáloma kislányt, és ha a körülményeim adottak lennének hozzá, idepakolnám a szünet többi részére, de ezt nem tudom megtenni.

Mit lehet tenni? A néném két nagyobb gyereke már elég rossz útra tért, nem élnek valami dicséretre méltó életet. Olyan kár a kislányért, de ki lehetne megoldás, ha az anyja nem partner? Apja sem, ő alkoholista.



2018. júl. 27. 22:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a kislánnyal történt valami.
2018. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Sajnos valószínű.
2018. júl. 27. 22:40
 3/26 anonim válasza:
100%
Egy pszichológus talán tudna segíteni szegény kislányon.
2018. júl. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Persze. Évek óta oda kéne járnia. Ma is mondták az anyjának, hallottam. De nem viszi, és sajnos az anyját megkerülni nem tudjuk.
2018. júl. 27. 23:10
 5/26 anonim ***** válasza:
36%

Mondjuk 8 evesen nem is kene tudja elkepzelni , hogy lesz majd ferje es fia, ez eleg aberralt állitás

Ferfi vagy ?

2018. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
69%
Hogyan tudna egy 8 eves ilyet elkepzelni ?
2018. júl. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
9%

A kislany nem birja a ferfi nemueket.

Miert próbáltál közeledni ?

2018. júl. 27. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
95%

"Kérdezte, bántották-e, amire a kislány igenlően felelt. Nos, ebben 100%-ig biztos vagyok, hogy senki sem bántotta, hoszen hozzá se mernek szólni lassan, mert mindent a szívére vesz."


hát te 100%-osan hülye vagy. Innen lefogadom egy éves bevételemben, hogy ezt a kislányt valaki megerőszakolta, méghozzá családon belül, valószínűleg a nevelőapa. Anyuka reakciója is teljesen tipikus. Hogy te mi alapján veszed biztosra, hogy nem bántották, azt ép ésszel el sem tudom képzelni.

2018. júl. 28. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
31%
Nem unokatestvéred?
2018. júl. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem is ez volt az első gondolatom, valaki bántotta. Vagy az alkoholusta apja vagy a nevelőapja vagy más.


Mellesleg, 3-4 évesen babáztam, 5 évesen farsangon menyasszonynak öltöztem, 8 évesen szerelmes voltam az osztálytársamva, és már bőven az esküvőmet terveztem.

2018. júl. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!