Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak szerintem lett elrontva...

Csak szerintem lett elrontva a 12 éves unokahugom?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem az unokahugom, de sokszor azt érzem, hogy eléggé el lett rontva és ez a későbbiekben csak rosszabb lesz, még több gond lesz vele.


12 éves és már sminkelni akarja magát. Pár hete azért kapott ki az édesanyjától, mert rajtakapta, hogy ki van sminkelve a szája és a szeme. A körmeit is állandóan festeni akarja és ha a szülei engednék, akkor simán megtenné, hogy eljárjon körmöshöz is.


Mindig a felnőttek közt van és mindig beleszól mindenbe, mintha már ő is nagylány lenne. Mindenről tudni akar, mindent kipletykál, már többször rajtakaptuk hazugságon is.


Van okostelefonja és nagyon sokszor nyomkodja, szinte állandóan a kezébe van a telefon. Van egy telefonos alkalmazás a tiktok, előző nevén musically. Rövid videókat lehet ide feltölteni. Zenékre kell benne tátogni, táncolni, mutogatni tehát rövid videókat lehet feltölteni zenére. Nagyon szereti ezt az alkalmazást. Nekem is le van töltve, de én nem rakok fel videókat csak nézem más felhasználók videóit. Sokszor olyan videókat tesz ki, hogy ki vagyok akadva. Tekereg, produkálja magát stb. Szoktak a videói alá fiúk is írni, hogy milyen szép vagy stb.


A facebookra is rendszeresen teszi ki a pózolós, lánybarátokkal csücsörítős képeket.


Messengeren nagyon sok emberrel beszélget, köztük fiúkkal is. Sok fiú szerelmes belé volt, hogy már össze is verekedtek miatta fiúk. Ő is járkál a fiúk után volt egy srác, akit kb üldözött a szerelmével meg hogy jöjjön össze vele. Sőt olyan is volt, hogy egy felnőtt férfi írt neki. Nem tudom pontosan a részleteket csak ennyit hallottam.


Otthon rendszeresen visszabeszél a szüleinek, idősebb testvéreinek.


Nincsen ráhagyva semmi. Ha visszabeszél, akkor rászólnak, büntit kap stb.


Én nem szólhatok bele a nevelésébe csak aggódom miatta.


Más körülbelül ilyen idős lány is csinál hasonlókat? Ez a normális a mai fiataloknál, hogy ennyi idősen sminkelnek és rázzák magukat a tiktokon és az interneten mindenkivel szóba állnak? Más is tapasztalta már ezt vagy hasonlót?


2019. jún. 4. 12:14
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Szerintem minden normális ember aggódik a közeli rokonaiért. Tesvérek, szülők, nagyszülők, mindegyikhez van közünk sokszor még akkor is ha nem szeretnénk, hogy legyen. Teljesen hülye duma ez, hogy nincs közöm hozzá. Van közöm hozzá, mert az unokahugom és nem szeretném, hogy rossz híre legyen vagy a szájukra vegyék az emberek, kihasználják, bajba keveredjen stb.

Attól, hogy nem az én gyerekem és nem én nevelem attól még van közöm hozzá.

2019. jún. 4. 15:45
 22/27 anonim válasza:
94%

27 éves vagyok, és pont 12-13 évesen volt ugyanilyen időszakom. Mondjuk akkor még nem volt ilyen szinten az internet, az is igaz. De folyamatosan a sminkeken, ruhákon kárt az eszem, bekentem a hajam kimosható színezővel, sminkben fényképeztem magam és kitettem teveklubra... :D Szivacsos melltartót vetettem magamnak, ribis haspólóban táncikáltam úgy, hogy az egész környék látta, cérnatangát vettem a piacon...stb. Én is vissza is beszéltem természetesen, előfordult, hogy pletykáltam, hazudtam is, és igen, a fiúzáson is sokat járt az agyam, szerettem volna "járni" az épp aktuális kis szerelmemmel. :D


Mára lett belőlem egy normális nő, összesen 3 férfival voltam, egyik a párom már 6 éve, szóval nem lettem valami szutyok ribi, diplomám van és komoly munkám. Szolidan, nőiesen öltözködöm és ízlésesen sminkelek.


Szerintem teljesen normális, hogy kicsit így bekattan egy épphogy serdülő kiscsaj, ha normálisan nevelték, akkor ki fogja nőni, mert hiába a szárnypróbálgatás, sokkal valószínűbb, hogy azokat az értékeket viszi tovább, amiket kapott. Nem kellene bántani azért, mert próbálgatja a sminket.

A nettel viszont vigyázni kellene, nehogy valami pedofil szatír karmai közé kerüljön.

Ennyi.

2019. jún. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy nála is csak időszakos ez a viselkedés.
2019. jún. 4. 17:33
 24/27 anonim ***** válasza:
65%

Ami itt a legaggasztóbb, az a tiktokos risza, mert akármelyik pedofil nyomorult lementheti a videóit és betalálhatja.


A sminkkel sincsen baj, játék szintjén, ha amúgy valaki ennyi idősen nem így megy utcára, meg nem pakolja ki erre a fosra. Csak sajnos kipakolja, csak ezért probléma.


A szülei se foglalkoznak vele igazán, ahogy látom és sajnos az ilyen trash youtube-os pichák, mint a Farkas Timii pont az ilyeneket találják be és befolyásolják.

2019. jún. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen átlagos. Most ilyen ez a korosztály.

A 12 éves fiúk még kicsik, a lányok sokkal előbb érnek.


Lányom osztálytársai közül talán egy lány nem ilyen, mert ők jehovák. Azt én károsabbnak gondolom.

2019. jún. 5. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
20%
Most, 40 évesen se érdekel a smink, körömlakk, rúzs, se az ékszerek, se a divat. Nemhogy 12-13 éves koromban. Mindig is hidegen hagyott, sosem tartozott az érdeklődési körömbe. Fiúk sem izgattak egyáltalán ebben a korban. Iskolába jártam, játszottam, gyerekként viselkedtem, mert egy 12-13 éves még gyerek.
2019. jún. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, és pont 12-13 évesen volt ugyanilyen időszakom. Mondjuk akkor még nem volt ilyen szinten az internet, az is igaz. De folyamatosan a sminkeken, ruhákon kárt az eszem, bekentem a hajam kimosható színezővel, sminkben fényképeztem magam és kitettem teveklubra... :D Szivacsos melltartót vetettem magamnak, ribis haspólóban táncikáltam úgy, hogy az egész környék látta, cérnatangát vettem a piacon...stb. Én is vissza is beszéltem természetesen, előfordult, hogy pletykáltam, hazudtam is, és igen, a fiúzáson is sokat járt az agyam, szerettem volna "járni" az épp aktuális kis szerelmemmel. :D



Mára lett belőlem egy normális nő, összesen 3 férfival voltam, egyik a párom már 6 éve, szóval nem lettem valami szutyok ribi, diplomám van és komoly munkám. Szolidan, nőiesen öltözködöm és ízlésesen sminkelek.



Szerintem teljesen normális, hogy kicsit így bekattan egy épphogy serdülő kiscsaj, ha normálisan nevelték, akkor ki fogja nőni, mert hiába a szárnypróbálgatás, sokkal valószínűbb, hogy azokat az értékeket viszi tovább, amiket kapott. Nem kellene bántani azért, mert próbálgatja a sminket.


A nettel viszont vigyázni kellene, nehogy valami pedofil szatír karmai közé kerüljön.


Ennyi.

2019. jún. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!