Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Miért nem akar jönni soha sehova?

Miért nem akar jönni soha sehova?

Figyelt kérdés

Az öcsémről van szó.16 éves,és folyton otthon a szobájában az ágyán van.Onnan nézi a tévét,és ott is eszik többnyire.

Ha hívjuk valahová,például kirándulni,rokonlátogatásra vagy fagyizni,akkor oda sem akar jönni... Hosszú noszogatás után sem.Nincsenek barátai sem.

Ami a másik fura dolog,hogy ha jön valami rokon hozzánk,akkor nem mer kimenni hozzájuk,de ha meg is történik,mert oda hívják akkor olyan mintha zavarban lenne,szorongana.

Egy kicsit már aggaszt a dolog.Szerintetek ez így rendben van vagy valami miatt ilyen?



2019. júl. 15. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Már hogy lenne rendben, Kérdező? Szerintem depressziós. Az ilyen embereknek környezetváltozás kell. Ha pszichiáterhez kerülne, az csak teletömné gyógyszerekkel és egyre több kellene Neki, hogy tünetmentes legyen. Ebben a korban legtöbb gyerek nem mondja el a családtagoknak a problémáit.
2019. júl. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha programozó lesz, akkor rendben van.
2019. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
53%

Szorong, amint leírtad. Ennek sok oka lehet. 16 évesen én nem csak a szobámban voltam, nem ott ettem, de alapvetően a saját világomba zárkóztam, mert nem találtam az igazi bensőségesebb kapcsolatot a korosztályommal, főleg az ellenkező nemmel. Ez utóbbi miatt sok - anyám által ösztönzésnek gondolt - csesztetés ért, féltem a helyzettől, szégyelltem, hogy nem megy a dolog, nem felelek meg az elvárásoknak, emiatt tanultam, pótcselekvéssé vált.

Ha a srác nem hajlandó üzlet keretében sem (pl. új PC karatéra járásért cserébe) kimozdulni, akkor pszichológushoz kell vinni. Most sokkal könnyebben meg lehet fogni, mint 10 év múlva.

2019. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
16 évesen ilyen voltam én is. Depis voltam mert apám alkoholista volt igy bezarkoztam. Aztan leszokott en megismertem a ferjemet es azota minden rendben. A batyam viszont (mas okokbol) 20 eves kora ota bezarkozik pont ugyan az mint az ocsed. Most ,25 eves semmi terve az eletre nezve,egesz nap szamitogepezik vagy a telojat bujja, bent eszik bent cigizik a szobajaban. Alig latjuk napkozben. A munkan kivul sehova nem megy, soha nem jon ki hozzank pedig a csalad eleg sok idot tolt egyutt ha mi lenegyunk ami eleg gyakori. Ha mennek a rokonok soha nem megy ki es o is ha valami csoda folytan kijon gyorsan pisilni akkor is zavarba van, de mar szalad is befele. Hat nemtudjuk mit tegyunk. Baratai,baratnoje nincs. Hiaba probaltuk kilenditeni ebbol nem sikerul. Ha elmegyunk barhova akkor nem jon. El van maganak. Semmit nem tudunk rola es o sem a csaladrol. Ha tortenik valami van hogy egy honap mulva tudja meg.
2019. júl. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Én is ilyen voltam. Elmondom, hogy jutottam oda. Tökéletes kisgyerek, mindenki kis angyalkája, csak épp belül szenvedtem, szorongtam, stresszeltem. Aztán kamaszkoromra besokallt az agyam, megmagyarázhatatlan (én sem értettem!!!) ellenszenv volt bennem az egész családom, minden és mindenki iránt, és a legszívesebben soha ki se dugtam volna az orrom a szobámból. Úgy éreztem, ha egyetlen jópofizó szót is kell mondanom a rokon-pofaviziten, az le fogja szívni az összes energiámat, néha fizikailag képtelen voltam rá. Amúgy meg szerepet játszottam, mert megszoktam, hogy meg kell felelni, mindenki angyalkájának kell lenni mindig, és közben borzamlasan rosszul éreztem magam a saját életemben. Ez egy rettenetes házasságba torkollt. 30 voltam, mire helyrejöttem, elváltam, még jó, hogy gyereket nem szültem közben, annyi eszem legalább volt.

Sajnos, ha a te tesód is ilyesmi, akkor el kell keserítselek. Az, hogy most ilyen, hosszú évek alakulásának eredménye. Akkor, amikor a gyerek csendes, szelíd, mindig szót fogad a felnőtteknek, sosem sír, akkor mindenki azt hiszi, minden mennyire rendben van vele, fú, álomgyerek! Aztán, mikor kamaszként már képtelen a tökéletes megfelelésre, mindenki csak néz nagy kerek szemekkel: jaj, de hát olyan jó gyerek volt! Mit meg nem tettünk érte! Aztán most meg tessék, hálátlan!

Hát előbb kellett volna odafigyelni, megkérdezni, mi a baj, foglalkozni vele. Most már késő. Hagyjátok békén, és reménykedjetek benne, hogy ő nem 30 évesen fog ebből kikeveredni. Egy jó szakember rengeteget tud segíteni, ha rá tudjátok venni, hogy elmenjen.

Ha ő nem ilyen, akkor nem biztos, hogy hasznos volt, amit magamról leírtam, akkor elnézést.

2019. júl. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszkori sajátosság. A rokonlátogatás nekem is a halálom volt, kötelezően csókolj körbe mindenkit ha nem teszed jönnek a beszólások, 5-6 ember esik neked és vájkál az életedben. Van barátod/barátnőd? Miért nincs/hogy hívják. Jogsit mikor kezded? Hova mész továbbtanulni? Nyelvvizsga megvan már? Mikor lesz? Jajj katika már megcsinálta! Diákmunka? Petim is dolgozik! Extrémebb esetekben házasodj, szülj, 18 évesen lagzi és unoka kell

Évekig kerültem az ilyen eseményeket. Semmi kedvem nem volt a kollektív vallatáshoz, bszogatáshoz.


Közeli család is tud produkálni, ők a testvéremnek hagytak teret. Kötekedett, piszkált ők meg jót kuncogtak rajta, ha rosszul esett mégjobbakat szórakoztak. Ha olyat mertem mondani, hogy nem szeretem nekem estek, hogy hálátlan dög vagyok szeretnem kell! ő is szeret!


Elkerültem otthonról lettek barátaim és nyugtom.

2019. júl. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Eddig is ilyen volt vagy ez nem olyan rég kezdődött?


Ha eddig is ilyen volt, akkor csak simán introvertált, nem érzi jól magát emberek közt. Ő ilyen, kész.


Ha nem olyan rég óta ilyen, akkor lehet attól, hogy kezd felnőni s rájött, hogy az élet nem olyan szép, mint gyerekként hitte, vagy hormonok, vagy csalódott valakiben vagy még lehet 1001 oka. Kérdezd meg. Ha válaszol jó, de ha nem, akkor ne erőltesd, mert csak még rosszabb lesz.


Az meg hogy a rokonlátogatást nem szereti, egyáltalán nem fura. Én se szeretem, meg anyám se, meg apám se. Hogy miért? Te tán szeretnéd ha valaki csak úgy odatoppan hozzád, hogy te ott jópofizz fele órákon át?

2019. júl. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!