Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Normális, hogy nem enged...

Normális, hogy nem enged sehova 17 évesen?

Figyelt kérdés
Anyukám egy éve meghalt (alkoholista volt, öngyilkos lett), én a bátyámhoz kerültem, mivel más rokonom nem volt, apukámat nem ismerem, így elintézte, hogy ne otthonba kerüljek. A bátyám már 26 éves, a barátnőjével lakik. A baj az, hogy 17 éves létemre semmit nem enged meg. Bulizni nem mehetek, még nyáron se, fesztiválra se engedett el, pedig az összes barátnőm elment, én meg kimaradtam belőle, mert ott sok sok a drogos és veszélyrs, megerőszakolhatnak, stb. A barátomhoz nem enged át, hogy ott aludjak, mert nekem még szexelni se kéne, pedig a barátom 21 éves már. Ha találkozok vele, 9-re haza kell mennem, suli időben pedig csak hétvégén találkozhattam vele, akkor is 9-re haza kellett mennem. Lecseszett, mikor ittasan mentem haza, és büntetést kaptam, cigizni se enged. A házimunkába kiveszem a részem, főzni is szoktam, mégis nagyon szigorú és én így megőrülök. Egyébként se volt jó a viszonyunk kiskorunkban, anya őt verte, ő meg engem, és folyton veszekedtünk, dehogy most így álljon bosszút.. Mit tegyek? Normális, hogy iyen?
2019. júl. 21. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Szival ital cigi pasi. Amit eddig felmutattàl.

Szerinted mik azok ami alapjan megbizhat benned hogy tudsz magadra vigyazni kijarod majd a sulit talalsz munkahelyet es 18 évesen nem csöves felcsinàltként fogod végezni?

2019. júl. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
A bátyád normális, te meg nem. 17 évesen nem a cigin, pián meg szexen kéne agyalnod.
2019. júl. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, lehet, hogy jobban jártál volna az otthonnal... egyébként 17 évesen már nem érdemes hivatalosan kavarnod, 1 év, és megszabadulsz a "csak jót akarásától". Addig taktikázz, van, amikor engedj, és van, amikor tedd amit jónak látsz.

(szerencsére a párom szülei nem voltak ilyen abnormálisak anno, 17 évesen simán itt aludt nálam minden hétvégén... ettől még lett később 2 diplomája:))

2019. júl. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
75%
Majd rá fogsz idővel jönni, hogy igaza van a bátyádnak.
2019. júl. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Szóval az a bajod, hogy nem akarja, hogy cigizz, igyál és esetleg rákapj a drogra vagy elkapd az aids-et ilyen fiatalon. Tényleg, hogy mekkora köcsög.

Arra még nem gondoltál, hogy engedékenyebb lenne, ha normális pasid lenne? Tudod, aki nem csak kihasznál és a rosszba visz bele.

2019. júl. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Igen, teljesen normális, hogy nem engedi, hogy cigizz és hajnalban ténferegj haza részegen, pláne iskola időben. Ő érted a felelős, bármi történik veled, őt veszik elő. 18 éves korodtól oda mehetsz ahova akarsz, de ha utánad dobja a cuccaid, hogy nem hogy 9-re de már egyáltalán nem kell visszamenned, te leszel a legjobban felháborodva.

Nincsenek szüleid, ami önmagában is szörnyű dolog, de egyben azt is jelenti, hogy nincs aki elindítson az életben, teljesen a nulláról kell indulnod. Ha nem végzel jó iskolát, nem lesz egy jó szakmád, nem leszel jó a szakmádban, nagyon cudar életed lesz. Persze csinálhatod azt amit sok nő, hogy gyorsan szülsz pár pulyát, aztán pasiról pasira szállsz, hogy mindig legyen aki eltartson, de én senkinek nem kívánnék ilyen életet.

2019. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Juuuj a sok alszent :D ti gondolom mind barbiztatok vagy legoztatok 17 evesen.


Kerdezo, a batyad csak jot akar es szerintem a cigit rakd le meg most, mert kesobb nehezebb lesz. Probalj beszelni vele, kossetek valamilyen kompromisszumot. Pl jol tanulsz, cserebe tobbet talalkozhatsz baratoddal vagy elenged neha bulizni. :)


Ismeri a baratodat batyad? Lehet akkor nyugodtabban elengedne vele, ha ismerne. :)

Probalj nyitott lenni vele, szep tole, hogy magahoz vett.

2019. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Csak gratulálni tudok a bátyádnak,hogy magához vett és felelõsséget vállalt érted.

Nem szeretné,ha az anyud utjára jutnál!!!!

2019. júl. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ismeri, és nem szereti. De csak mert idősebb nálam, és cigizik meg piál, és fél, hogy rossz példát mutat. Pedig év végén nem buktam meg semmiből, egy hármasom lett csak, a többi négyes, és rajzból ötös. Azt mondta, legalább ilyen jegyek kellenek, ha tovább akarok tanulni, én csecsemő és gyermekápoló szeretnék lenni, és azt mondta, amíg nincs meg az érettségi, nem enged el bulizni, különben nem tanulnék.
2019. júl. 21. 19:54
 10/14 anonim ***** válasza:
48%
Örülj neki, hogy a bátyád nevel! Ez apád feladata lenne. Majd ha befejezed a tanulmányaidat és dolgozol, annyit iszol, cigizel és szexelsz amennyit akarsz. De így egyrészt az itallal elbutítod magadat, másrészt a cigivel a saját és a gyermekeid egészségét és életét veszélyezteted, harmadrészt ha teherbe eset a) szülsz a bátyád nyakára egy gyereket, b) abortuszra mész, c) örökbe adod a kicsit, de bármelyiket választod, olyan, mintha a fogkrémet próbálnád a tubusba visszanyomni. Talán Anyud után akarsz menni ilyen fiatalon, hogy iszol. Hallgass a bátyádra, aki most apád helyett apád. Ahogy mondod, neki sem lehetett könnyű gyerekkora egy alkoholista anya mellett.
2019. júl. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!