Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek asztmás ha az orvos...

Lehetek asztmás ha az orvos hallgatózás után tisztának mondta a tüdőm?

Figyelt kérdés

Fulladásérzésem, légszomjam van sokszor a napokban. Köhögök is, arra kaptam köptetőt.

Többen is rámijesztettek az asztmával, de lehet hogy a hurut okozza akkor a tüneteim.


Vagy lehetek asztmás tiszta tüdővel is?



2019. okt. 24. 15:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos a fulladásérzés, légszomj az elég sok mindennek a jele lehet. Lehet asztma, lehet pánik betegség, stressz, hurut stb. De lehet terheléses asztma is, ami ha jól tudom nem hallatszik csak simán hallgatózásra...
2019. okt. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A hallgatózás az semmit nem jelent
2019. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az sokat számít főleg ha rosszul hall az orvos. De az asztmát könnyen ráhúzzák bárkire szóval csak óvatosan ha nem akarsz suteroidot fújni életed végéig.

Engem is sok orvos hallgatott meg és diagnosztizált asztmásnak. Nem tűnt fel nekik hogy össze van esve a tüdőm és egyáltalán nincs jobb oldalon légzéshangom. Na ennyit a hallgatózás érzelméről

2019. okt. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aki vizsgált engem, a háziorvosom tüdőgyógyász. Hát ő csak ért hozzá, nem? Vagy legalább továbbküldött volna vizsgálatokra.

Tavasszal volt mellkasröntgenem mellkasi fájdalom miatt, azon minden rendben volt. Vérvételem is volt akkor, az is rendben volt. Akkor is volt EKG-m, nézett most is, az is rendben van.

Ez a nem tudom teleszívni a tüdőm, nem megy a mély levegő, köhögés (alkalmanként huruttal) napok óta fennáll, sípoló légzésem egyáltalán nincs. Ha sikerül elaludnom sem kelek fel köhögésre vagy fulladásra. Nem lehet hogy egy egyszerű vírus okozza a tüneteim?

Sajnos előbb rákerestem a tüneteimre, hogy orvoshoz mentem volna és azóta rettegek az asztma lehetőségétől. :(

2019. okt. 26. 08:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Ezeken én is átmentem. 7 orvosnak nem tűnt fel, hogy kilyukadt a tüdőm.

Aztán a műtőasztalon végeztem. Ne ijedj meg nekem teljesen más tüneteim voltak. Ha megfázással indult a történeted akkor lehet vírus. Ha spontán kezdtél el köhögni meg fulladni akkor érdemes utánajárni a dolgoknak. De az asztmások nem huritodan köhögnek általában. Egyébként ha az vagy sem a világ vége van egy csomó alternatív terápia amivel meg lehet gyógyulni

2019. okt. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Reflux? Az okoz pont ilyen panaszokat. Sőt asztmát is.
2019. okt. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bibou112 válasza:

Nekem is pont ilyen panaszaim voltak. Kétszer voltam kórházban és tiszta volt a tüdőm, ezért kétszer is pániknak mondták.

Csak 3 hónappal később kiderítette egy másik orvos, hogy asztma.

Úgy, hogy lehet, hogy asztmás vagy.

2020. aug. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ugyan ez van most velem is. Már amióta rákerestem a tüneteimre csak egyre rosszabb dolgokra gondolok.. holnap megyek vérvételre aztán szépen kivizsgálás stb. Remélem semmi komoly :( úgy félek!! te azóta hogy vagy? Kiderült mi a baj?
2020. szept. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!