Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Gyanút fogtam, hogy poratka...

Gyanút fogtam, hogy poratka allergia, fagyaszthatom a párnát?

Figyelt kérdés

Közel 30 éve pollenallergiás vagyok. Idén feltűnt, hogy akkor is brutális amaz tusszogok és vakarozom, ha bent vagyok már órák óta, és hiába szedem a gyógyszert.

A borom állandóan viszket, ekcemaszeru foltok vannak rajta időnként.

A gyereknek is folyton bedugulva az orra.

Tollpárnáink vannak, elvileg 40 fokon moshatók. Kockáztassam a 60-at vagy tehetem melyhutobe?

Amúgy a plussoket mennyi időnként kellene melyhutobe tenni? Azt tudom, hogy 14 órára, csak azt nem milyen gyakran.

Köszi.



2020. ápr. 13. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 60 fokos mosás megváltás volt, mikor megtudtam, hogy az kell. De a tollpárnát ne kockáztasd, legalábbis ne első körben. Fogj egy vastag, puha pulóvert, azt mosd ki 60 fokon, aztán tedd be egy párnahuzatba, próbáld ki párna helyett. Így kiderül, hogy azon múlt-e. Ráadásul toll allergia is van, akkor úgyse használhatod a tollpárnát.


A fagyasztással az a baj, hogy a felgyűlt atkakakit nem távolítja el. De mondjuk ha először lefagyasztod a tollpárnát, utána kimosod 40 fokon, akkor is megszabadultál az ellenségtől.


A gyakoriságról: nekem kb 4 hét után lesznek az ágyban allergiás tüneteim az utolsó mosástól számítva.

2020. ápr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged antiallergiás, gyakran mosható párnát venni? Ez nálunk egycsapásra megoldotta a problémát.
2020. ápr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Első: talán nem csak a párna lehet a gond. Nem vagyok biztos a poratkában, csak most már gyanút fogtam, főleg, hogy bent is ugyanúgy produkalom az allergia tüneteit.
2020. ápr. 13. 09:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Fúúú, én aztán tudnék mesélni az allergiáimról...

Erősebb illatanyagra, háztartási porra, virágporra, állatszőrre, öblítőre... minden létező dologra kijön.

Ha nem vagy benne biztos, akkor inkább próbáld meg az összes lehetőséget kizárni. Egyszer anya bepróbálkozott egy új öblítővel, kegyetlenül kijött rá az allergiám és vakaróztam is. Vannak ilyen szenzitív öblítők, amik kevesebb irritáló dolgot tartalmaznak. Próbáld meg azt.

2020. ápr. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tollparnat felejtsd el,baromira allergen,sajnosnki kell dobni. Antiallergen parna,takaro+huzat. Illetve a matrac huzatat is mosni kell 60 fokon.
2020. máj. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Mindent kimostam azóta 60 fokon és fagyasztottam, amit nem lehetett 60 fokon, azt is fagyasztottam. Sokkal jobb a helyzet...
2020. máj. 30. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!