Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek laktózérzékeny?

Lehetek laktózérzékeny?

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban észleltem hogy miután fogyasztottam tejterméket valamilyen formában szinte minden egyes alkalommal először gázosodtam, becsikart a hasam majd el kellett mennem wc-re. Nem mindig volt hasmenésem, de sürgős wc ingerem igen. Viszont ezelőtt semmi bajom nem volt ezektől az ételektől, tejtermékektől.


Ma este tejberizst ettem (próbaképp hogy megbizonyosodjak) de érdekes módon most nincs rosszullét.


Szerintetek?


22L



2020. nov. 24. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
nem
2020. nov. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
lehet tejfehérje is. lehet, hogy csak nagy mennyiségtől, vagy ha sokáig folyamatosan kis mennyiséget eszel.... orvosilag nehéz kimutatni, magadnak próbálkozhatsz: 2-3 hétre teljesen kihagysz minden tejterméket, ha nincs tüneted, elkezdesz enni laktózmentest, aztán ha attól sincs, akkor normált.
2020. nov. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, mert én is ugyanezeket a tüneteket produkálom. A tejtermékekre gondolok én is. Viszont, nem mindig jelentkezik.
2020. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt hogy nem mindig jelentkezik?
2020. nov. 25. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez a helyzet, hogy egyszer egy egész sajttömbtől semmi bajom, másszor meg egy korty tejtől puffadok, és csikar a hasam.
2020. nov. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5

Vannak tejtermékek, amelyeket a laktózérzékenyek is sokszor jobban tolerálnak: sajt, tejföl, túró. A tejtől és a joghurttól viszont kb azonnal előjönnek a tünetek.

2020. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!