Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Asztmások, allergiások! Aki...

Asztmások, allergiások! Aki asztmás van e allergiája is valamire?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 22:14
A kérdező szavazást indított:
Asztmás vagyok és van allergiám is valami(k)re
Asztmás vagyok csak
Allergiás vagyok csak
Egyik sem vagyok
Egyéb, leírom
16 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Én csak asztmás vagyok, csak felvetődött a kérdés.
2021. febr. 27. 22:14
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem allergiás asztmám van, ami a passzív dohányfüst miatt jött elő
2021. febr. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Enhye allergiám van néhány dologra, de nem okoznak tüneteket. Sajnos vannak olyan jelek, hogy asztmás is lehetek
2021. febr. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!:)

Azért írtam ki a kérdést, mert olyan hülyeségeket beszél nekem valaki, én meg kezdek hinni neki... Ugye nekem csak asztmám van, voltam tesztelve allergiára is, mindenhogyan is, de semmi se volt. Ezért kíváncsi lettem, hogy milyen arányban oszlanak el az emberek:)

2021. febr. 27. 22:22
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlen függ össze a kettő. Nekem az allergia miatt van asztmám, nem fordítva
2021. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én gyerekkorom óta vagyok asztmás és középiskolás koromban derült ki allergiám: súlyos pollenallergia és enyhébben poratka. Ezeken kívül hisztamin intoleranciám van és több antibiotikumra vagyok allergiás, az egyik anafilaxiás sokkot okozott. Nekem azt mondták a tüdőgondozóban, hogy az asztma és az allergia gyakran fordul elő együtt, van allergiás asztma is, amit valaki írt, hogy az allergia okoz idővel asztmát. Anyukámnál így lett, 50 felett lett pollen allergiája, és nem sokkal később asztmája. Nálam nem függ össze a kettő, gyerekkori asztmám miatt.
2021. febr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 eve vagyok asztmas, es kb 5 eve kezdtem eszlelni magamon allergias asztmat..majd 3 eve megbetegedtem legcsore es azota asztmas vagyok. Az allergiabol sokszor sok ev utan asztma lesz, ezt orvosok is megmondjak.
2021. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez tök érdekes, mert nekem csak asztmát diagnosztizáltak, allergiát semmire. Pedig van amikor konkrétan mintha allergiás tüneteim volnának, de akárhányszor teszteltek eddig, semmire sem vagyok allergiás. (Pl. Penészes szobában rendszeresen érzem, de a vizsgálat nem mutatott ki rá semmit.((nyilván nem direktbe járok penészes szobába)) )
2021. márc. 10. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!