Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Honnan tudhatom, hogy volt-e...

Honnan tudhatom, hogy volt-e anafilaxiás reakcióm?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem koronavírus védőoltásra. Életkoromból adódóan feltehetően nem mostanában kerülök sorra, de elolvastam a megjelent nyilatkozatot. Az anafilaxiára vonatkozó kérdésre azonban nem tudnék válaszolni. Gyermekkoromban minden védőoltástól belázasodtam, illetve 7. osztályban az egyik kötelező oltástól ájulás közeli állapotba kerültem. Ha ez anafilaxiás reakció lett volna, gondolom csak beírták volna az oltási kiskönyvbe, vagy lenne valami írásos nyoma.

Szerintetek jelöljem igennel a kérdést, megkockáztatva, hogy soha nem kaphatok COVID vakcinát, vagy egyértelműen a nem-et válasszam?



2021. márc. 7. 16:32
A kérdező szavazást indított:
Nyugodtan jelöljem a NEM-et.
Inkább az IGEN.
1 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt anafilaxiád.
2021. márc. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Nekem volt egyszer egy 2 hónapos oltásmellékhatásom, a beadó orvost olyan szinten nem érdekelte, hogy még az OGYÉI hivatalos vizsgálatóbiztosának a felhívására se volt hajlandó kontaktálni velük, nemhogy az oltási könyvemben nem került rögzítésre. Az ájulásközeli állapot már lehet anafilaxia. Sokan azt hiszik, hogy csak a fulladás az, de nem, van vagy tíz tünete, amelyikből bármelyik egyedül vagy bármilyen kombinációban pár is jelentkezhet. És konkrétan az, hogy kitágulnak az erek, leesik a vérnyomás és bekómázottnak érzed magad, esetleg azonnal elaludnál vagy elájulnál (bár ez utóbbi felett semmi befolyásod nincs), az is az anafilaxia egyik lehetséges tünete.
2021. márc. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2

De akkor valószínűleg tudna róla és kapna epit otthonra.

2021. márc. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az anafilaxiás sokkra való hajlam nem úgy derül ki, hogy az ember rögtön belehal és mivel egyáltalán nincs bent a köztudatban az, hogy valójában mi ez, mennyire veszélyes, hogyan viselkedik az évek előrehaladtával, milyen tünetei lehetnek, ezért a legtöbbször sokáig rejtve is maradhat, mígnem egyszer tényleg életveszélyes állapotba kerül tőle az illető.
2021. márc. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4

'7. osztályban az egyik kötelező oltástól ájulás közeli állapotba kerültem.'


Egészségügyi intézményben történt ezek alapján, amire felfigyeltek volna az ott dolgozók.

2021. márc. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Minket az iskola orvosi szobájában oltott az iskolaorvos, de ahány ház, annyi szokás. A szédelgés, vérnyomásesés annyira mindennapos dolog vérvételnél, oltásnál, hogy kb. a legutolsó, amire kiváltó okaként gyanakodnának, az anafilaxia. Inkább lenne tűiszony vagy ijedtség vagy biztos nem evett eleget vagy pszichés ok - amit kb. mindenre rásütnek, amivel nem akarnak foglalkozni. Márpedig egy mellékhatás bejelentés az az orvosnak is nagyon macerás, hogy még azt is a nyakába vegye.
2021. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jo, de azert tobb ember ajul el felelem miatt, mint anafilaxia miatt. Az egy elegge ritka allapot.
2021. márc. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tudtommal csak a kínai (elölt vírust tartalmazó) vakcinánál kitétel, hogy ne legyen oltásra adott anafilaxiás sokk előzményed.
2021. márc. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kinderschoko válasza:

Nekem eddig 3-szor volt anafilaxiás sokkom, mindhárom eset ugyanúgy zajlott le, csak a súlyosság volt más. Az első enyhébb volt, lábon kihordtam, a második olyan intenzitású, hogy éppen kiért a mentő időben, a harmadiknál már volt nálam Epipen.


Lefolyása:


1. Erős undor, mikor megéreztem a kiváltó anyag illatát.


2. Erős, száraz, fojtó köhögés, másodpercekkel később társult mellé extrém orrfolyás+ nyálfolyás+ könnyezés és fulladás.


3. Piros foltok az arcomon.


4. Fejfájás.


5. Szédülés.


6. Testszerte erős viszketés.


7. A piros foltok mellett viszkető kiütések az arcomon, szem+száj+fül duzzanata.


8. Ájulásérzet, zavartság.


9. Hányás, hasfájás.


10. Erősebb zavartság, végül ájulás.

2021. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!