Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi a különbség az ételintolera...

Mi a különbség az ételintolerancia és az ételallergia közt? Mit ehetek akkor és mit nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hetfon megyek dokihoz, hogy kielemezzuk az ertekeimet. Addig is ha valaki tud kerem segítsen, hogy mi a különbség az ételérzékenység, az ételallergia közt, ételintolerancia közt... mar annyi mindent olvastam h teljesen érthetetlen nekem minden..

Mit ehetek és mit nem? Csak mindenmentes ételeket? Egyáltalán nem ehetek azt, ami le van írva?? Köszönöm , ha valaki estleg tud rá mondani valamit..


allergiás érzékenyitettség igazolható tölgy pollenre (alacsony)

s

ételallergia: allergiás érzékenyitettség igazolható burgonyára, búzalisztre, tojásfehérjére és kazeinre (alacsony)

ételintol: igazolható tojásfehérjére és mogyoróra (jelentősen emelkedett), dióra (emelkedett), tojássárgára, rozslisztre, búzalisztre (alacsony)

Ételallergia (burgonya, búzaliszt, kazein, tojásfehérje).


2021. márc. 11. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ételallergia azonnali reakciót vált ki az immunrendszerből, az ételintoleranciánál a tünetek jóval lassabban, órák vagy akár napok múlva észlelhetők.


Amire allergiás vagy, azt egyáltalán ne egyél, ahol a ételintol alacsony, azt sztem ehetsz, de nagyon módjával.

2021. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az orvos biztos fog segíteni beállítani egy diétát az értékeid alapján, azon a pár napon meg nem múlik már. Amúgy az allergiánál valószínűbb, hogy akár egy életre kerülnöd kell azokat, amik kijöttek, az intoleranciánál meg pár hónapos eliminációs diétát szoktak tartani és közben az azt okozó emésztési problémát próbálják megoldani jó esetben. Ez könnyebben eltűnhet, de az allergia is lehet egy állapot. Viszont ilyenkor mindenképp érdemes az okozó problémával foglalkozni, megtalálni az ok-okozati viszonyokat, mert okozhatja valamilyen étel érzékenység az emésztési problémákat és további érzékenységeket is vonhat maga után, de lehet fordítva is, hogy először kezdett el romlani az emésztési rendszerben valami és az okozza az érzékenységet egyes ételekre. Mindenesetre most valószínűleg egy darabig mindent kerülnöd kell majd, ami kijött, aztán idővel kiderül.
2021. márc. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
Igen az allergia azonnal jön dzinte. Az intolerancia pár óra vagy csak másnam. Allergiánál minimális mennyiség is gond intoleranciánál pár falat elmegy ott a mennyiség a döntő. Nekem az intolerancia teszt 25 ételt dobott ki. Ha ételintoleranciád van áteresztő bél is van . Kerülendő a cukor a glutén és a tejtermék.
2021. márc. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hol végezted a vizsgálatot? Szakorvos küldött el rá?

Először is tudomásom szerint az intolerancia ugyanaz, mint az ételérzékenység. Kettőt különböztetünk meg: allergia VAGY intolerancia.


Ahogy írták előttem, az allergia a "komolyabb" fajta, az egyből okoz tüneteket étkezés után, általában bőrtünetek is társulnak hozzá és általában ez már nagyon fiatal/gyerekkortól jelentkezik.


Az intolerancia az órákkal, de gyakran napokkal később jön ki, leggyakrabban emésztési tünetek formájában - hasmenés/székrekedés, puffadás, sok gázképződés, de akár fejfájás is stb. ez tényleg mennyiség függő, alacsony érzékenység esetén nem kell nagy jelentősséget adni, pozitív vagy erősen pozitívnál már igen. Ez bármikor kialakulhat, a mai stresszes, rohanó életmódban/helytelen táplálkozás miatt sokaknak van már. Azonban! Nem feltétlen van áteresztő bélszindrómája, csak mert valakinek van érzékenysége.. Akkor lehet, ha sok összetevőre van neki. Kérdező ne ijedj meg, az "csupán" annyit jelent, hogy szarrá ment a bélflóra és vissza kell állítani. Helyes, egészséges táplálkozás, testmozgás, nagy dózisú probiotikumot fogyassz! Progastro825, vagy Flora Balance+ nagyon jók.

Semmiképp(!) nem mondunk olyat valakinek, hogy hagyja el a tejet/glutént, amennyiben nem bizonyítottan érzékeny arra! Értékeld ki orvossal kérdező, lehet ő nem fogja mondani a probiotikum alkalmazását, de hidd el az segíteni fog! Esetleg tényleg annyi, hogy a cukrot minimalizáld, igyál sok folyadékot és emellé szedd megfelelő dózisban. Plusz tartsd az összeállított diétát és minden rendben lesz (:


Tüneteid voltak, azért mentél ezzel orvoshoz? Nekem egyedül a tejfehérje jött ki ételérzékenységre, én totál tejmentesen élek, de nagyon nem is akarnám visszavezetni. Azért gluténra én csinálnék majd egy "rendes" vérképet is gasztrónál laborba. Biztos ami biztos (:

2021. márc. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!