Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ételintoleranciám van elvileg,...

Ételintoleranciám van elvileg, tudnátok segíteni? Többi lent

Figyelt kérdés

Foodtestnél csináltattam ételintolerancia tesztet. Na most azt hiszem ettől szerencsétlenebb nem is lehetnék, mert kihozta a kazeint, ami minden tejterméket jelent + gliadint, ami meg a gluténokat.

Eddig mondanom sem kell, ettem mindent, nem volt semmi bajom, nem vagyok rosszul, tényleg semmi.

Egyszer volt olyan, hogy bezabáltam rántottából és tejet is ittam rá, na akkor volt hasmenés + hasfájás.

A tojásfehérjére és a zöldborsóra is intoleráns vagyok a teszt szerint, viszont ma ettem 2x zöldborsófőzeléket, mellé tojást is, ja és csokikat is, amik szintén tejtermékek. Semmi bajom nincs, jól érzem magam, nincs hasmenésem, nem fáj a fejem, nem fáj a hasam, remekül vagyok.


Anyum azt mondta, hogy elmehetnék kazein+glutén allergia tesztre, hátha kapok vissza adót. De mivel úgy olvastam az allergia az más, mint az ételintolerancia, amit a foodtestnél is mondtak, így felesleges azt mondták, mivel azt észrevettem volna.


Tudnátok segíteni abban, hogy ez most wtf? Mert az, hogy ne egyek kazeinos meg gluténes dolgokat, az kb ki van zárva :D. Mibe nincsenek ezek lol? Eddig mindig ezeket ettem. Meg a növényi tej drága is, de oké, egye fene azt még lehet veszek.

Nem lehet, hogy kamu ez az egész foodtest?

Inkább csak annyi, hogy ne zabáljam tele magam ezekből a kajákból és nem lesz gond, nem?

Kicsit azért drága mulatság lenne mindenből növényit venni :D



2020. dec. 14. 09:29
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
Nem a foodtest, hanem az ige tesztek akárhol
2020. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
A tejre, tojásra, gluténra, fruktózra és hisztaminra is érzékeny vagyok, meg lehet oldani
2020. dec. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
2-3 nap után is jelentkezhetnek a tünetek.
2020. dec. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

a food test nem volt drága? Ne már.... minek mentél ha semmi bajod felesleges

pénz kidobás

2020. dec. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Baszki kedves utolsó, meg aki nem a kérdésre válaszol... a kérdésre válaszoljatok már! :D

Black fridayon vettem a foodtestet akciósan, kíváncsiságból. És amit a teszt kimutatott, úgy látszik megalapozott volt a kíváncsiságom.

Inkább érveket sorakoztass fel, hogy kamu-e vagy valami.

2020. dec. 14. 16:45
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A lepontozasom utan meg valaszoljak is? Hogyne. Nem a kisujjambol szoptam
2020. dec. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Öcsém, ezt a sértődöttséget, ami itt megy gyakorikérdéseken egy ártatlan kérdés alatt.

Én csak választ szerettem volna már kapni elsőre, nem tudom hogy jön ide ez a hülye mentalitás, hogy bezzeg a tesztre vót pénz :D

2020. dec. 14. 20:05
 8/10 A kérdező kommentje:
Szövegértelmezés + érvelés emberek!! :D
2020. dec. 14. 20:06
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Hisztis embereknek hiába írunk bármit
2020. dec. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el!

[link]


Egyébként ha semmi tüneted nem volt, van és nem is vagy hajlandó diétázni tényleg felesleges pénz kidobás volt a kíváncsiságod kielégíteni. Ennek akkor van értelme ha jobban akarsz lenni. S attól,hogy nincs bajod úgy érzed még lehet vele gondod. Sajnos rendes kivizsgálás nélkül pl bélbiopszia ugy sem kpasz adó kedvezményt.


Kazein van mindene tejben tejtermékben, az azokból készült dolgokban, és adalékanyagként számost termékben pl felvágottban. Kozmetikumban.

Gliadin vagyis glutént a következő gabonákban van búza, rozs árpa ezeket kell kerülni és a kereszt szennyeződés miatt a zabot. S van még számos húsipari termékben fagyasztott áruban amiben nem is gondolnád adalékként glutén.

Ha diétázni akarsz ajánlok dietetikust. Most ők is akcióznak van aki enged karácsony előtt az áraiból.

2020. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!