Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mi okozhatja, hogy kb 2 éve...

Mi okozhatja, hogy kb 2 éve minden ételtől rettenetesen felfúvódom és nem tudok megkönnyebbülni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Naponta 7-8x van székletem, teljesen változatos az állaguk.

Mindig olyan érzésem van, hogy még "maradt bent".

Volt kolonoszkópiám és gyomortükrözésem is (nem emiatt, hanem 2 évvel ezelőttig vér is jött és a vérzés okát keresték. Belső aranyér okozta, ezt gumigyűrűvel leszedték). Szóval a vizsgálatok eredménye alapján polipokat találtak, de hogy többi tüneteimet mi okozza, arra nem találtak szervi elváltozást. IBS-re gondolnak. Most hetek óta nem eszem semmi glutén, laktóz, fruktóz tartalmút. A felfúvódás javult, de napi 5-8 széklet maradt. Mit csináljak? Tapasztalatok?



2021. ápr. 1. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Kivizsgálás
2021. ápr. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Laktóz, kazein, tojás, glutén, NCGI (nem cöliákiás glutén intolerancia - ez szar, mert ki sem mutatja semmilyen vizsgálat, csak a tüneteket hozod keményen).
2021. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az! És ahogy írtam, hetek óta nem eszem, iszom glutén, laktóz, fruktóz tartalmút. Már nem tudom, mit NEM kellene ennem még...
2021. ápr. 3. 14:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Nő vagy ? Ha igen,egy hormonvizsgálatra elmennék a helyedben,meg egy endometriózis vizsgálatra .Pajzsmirigyed rendben?
2021. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szia! 50 éves férfi vagyok.
2021. ápr. 7. 09:07
 6/9 anonim ***** válasza:

1. Vezess táplálkozási és tüneti naplót!

2. Keress fel egy jó gasztroenterológust a panaszaiddal és a régi eredményeiddel!

3. Végeztesd el a kiírt vizsgálatokat: pl általános vérkép, allergia vizsgálat laktóz és fruktóz kifújásos tesztek stb.

4. Utána az eredmények ismeretében keress fel egy dietetikust! Mert vaktában találgatva diétázni veszélyes.

2021. ápr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

De hogyha bármilyen vizsgálatot akarsz csináltatni, előtte ENNED KELL a puffadást okozó ételekből is, különben fals lesz az eredmény.


Én is cöli vizsgálat előtt 3 hónapig muszáj voltam terhelni a szervezetemet. Gyakorlatilag majd beledöglöttem, úgy fájt sokszor, de így mutathatta csak ki a vizsgálat az intoleranciát.

2021. ápr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hidrogén kilégzéses teszt volt? Azon belül is laktulóz. Lehet, hogy Sibod van.
2021. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem volt még. Ahogy én is utánanéztem, valóban SIBO is lehet.
2021. máj. 25. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!