Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hülye kérdés… akinek földimogy...

Hülye kérdés… akinek földimogyoró allergiája van, hogy kezdődött?

Figyelt kérdés

Fáj a torkom mostanában, nem vagyok megfázva, nem légúti panaszaim vannak, orvos is látott (szerinte, nem iszom eleget), de most kezd gyanús lenni a mogyoró, elég sokat eszem ill. szóját is. Általában rá 1-2 órára ill. ébredés után fáj a torkom.


Érdemes elmenni egy allergiatesztre?

Semmire nem vagyok elvileg allergiás (koffeint ugyan nem bírom, de azt hanyagolom is).


2021. nov. 21. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Mogyoro allergia nem kezdodik hanem van. Es nem torokfajas a jele hanem kb anafilaxias sokk.
2021. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy az ilyen allergia születéstől kezdődő. Például vagyok én, laktózérzékeny, születésem óta. Azontúl hogy néha hasmenést okoz, vagy eléggé tüsszögök tőle, semmi bajom. De ezek a tünetek csak akkor jelentkeznek, ha túlzásba viszem.
2021. nov. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%
Megettem egy mókust 😀😀
2021. nov. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hármas: Nem vagy vicces
2021. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is mogyoró szénanáthám van, ami "ételintoleranciába" csapott át, tehát a mogyorótól is hasmenésem van, mint a tejtől.


Csináltathatsz tesztet, előtte egy-kèt nappal egyél mogyorót. Háziorvos be tud valószínűleg utalni.

2021. nov. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A mogyorónak azonnali tünetei vannak, ha napok óta kapargat, az nem az. Nyugi. Ne akarj az lenni mert borzasztó rettegés ezzel együtt élni - egy allergiás gyermek anyukája
2021. nov. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én esetemben nem igaz, hogy így születik az ember...

Nekem kb 12-14 éves korom körül alakult ki. (26 vagyok)

Azt érzem, hogy dagad a torkom olyankor, folyik az orrom, tüsszögök.

2021. dec. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ha valakit érdekel: földimogyoró és szója allergia a diagnózis
2022. szept. 12. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!