Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Milyen bőrreakció ez az arcomon ?

Milyen bőrreakció ez az arcomon ?

Figyelt kérdés

Az orrom körül az arcom közepén az utóbbi fél évben rendszeresen kipirosodik a bőr, sokszor száraz és hámlik. Eddig valahogy kordában tudtam tartani, de a tegnapi nap voltam thermal fürdőben, aminél van a kénes víz, vagy a meleg / hideg változás, napsütés hozta ki ezeket a piros fájó foltokat.

Szerencsére éjszakára bekenve Anti irritation Uriage kenőccsel reggelre elmúlt 80%-ban, de valamit kezdenem kellene ezzel, mert nyugalmi állapotban is pirosabb a bőr ezeken a területeken.

A bőrgyógyász szerint "erythema", szerintem köze nincs ehhez. Hozzáteszem, amikor elmentem természetesen nem látszódott.

Ez valamilyen allergia bizonyos anyagokra, vagy rosacea tippre...


[link]



2022. ápr. 19. 09:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Szintén csak tipp a rozáceára vagy esetleg seborrea.

Ha gondolod akkor ezt a képet a medinnoscanen keresztül toltsd fel és majd küldenek vélemény és ha kell receptet.

2022. ápr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szerinted te jobban tudod, mint a bőrgyógyász, felesleges minket kérdezni.

.

Miért nem akkor mutatod meg a dokinak, amikor látszik, hogy pontos diagnózist tudjon felállítani?

2022. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es. Milyen dokinak ? 1 hónap előre időpontot kérni a bőrgyógyászatra...
2022. ápr. 19. 10:01
 4/7 anonim ***** válasza:
A fényképet mutattad a bőrgyógyásznak? Nálunk ez a megoldás.
2022. ápr. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
Nem tuti tipp a bőrgondozó, kedves utolsó. Vastagbél diszfunkció ugyanúgy okozhat (főleg az orr két oldalától húzódóan ilyen piros foltokat. És tekintve a mai táplálkozást, én eleve arra tippelnék.
2022. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
biztosan van köze az étkezésnek is hozzá valóban, egyébként ennyire soha nem piros hálisten, inkább fürdés után van hámlás illetve enyhe általános pirosság ami megmarad
2022. ápr. 21. 10:26
 7/7 mindentudó99 ***** válasza:
Főleg az étkezés okoz ilyet az ütközik ki az arcon. Vezesd az étrendet egy naplóban aztán meglátod mikor jön elő. Van ételintolerancia olvass utána. Van hisztamin intolerancia ennek is nézz utána. Ezek mind gyulladást okoznak
2022. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!