Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez vajon milyen ételallergia...

Ez vajon milyen ételallergia lehet?

Figyelt kérdés

Nem szeretem a legtöbb gyümölcs és a zöldség ízét és rosszul is vagyok tőlük. Magamtól nem igazán kívánom őket, ha muszájból megpróbálom enni valamelyiket, akkor vagy már evés közben elkezdem felöklendezni vagy később felpuffadok, görcsölök, szédülök, hányok, megy a hasam és gyengének érzem magam.


Gyümölcsből egy sincs, amivel ki lennék békülve. Fagylaltként a citromot és a narancsot meg tudom enni, de azt is ritkán, legutóbb másfél éve ehettem és nem hiányzik. A gyümölcsös joghurtok, aszalt gyümölcsök, levesek, lekvárok, sütemények szintén nem mennek.


A zöldségek közül a krumpli, a fehér rizs és az uborka megy folyamatosan. A babtól, borsótól, gombától, kukoricától, padlizsántól, spárgától, retektől, céklától, spenóttól, karfioltól, brokkolitól, karalábétól, töktől, a petrezselyem gyökértől és sóskától minden formában undorodok. A vörös-és fokhagymát nyersen meg tudom enni, de hetente max három-négy alkalommal. A paradicsomból a nyers és a sűrített változat hetente egyszer megy, a szárított egyszer se, a répa ugyancsak hetente egyszer megy. Paprikát havonta-két havonta egyszer bírok enni. Káposzta és saláta maximum savanyítva jöhet kis mennyiségben, két-három havonta, főzve vagy nyersen visszajön.


A tejtermékek közül minden jöhet, a száraz tésztáktól, a zöld fűszernövényektől, a tojástól nincs bajom. A főtt és sült húsokat szeretem, a kolbász-és szalámifélék közül nagyon kevésféle megy, két-három havonta. A szalonnától rosszul vagyok és az olajos halaktól is.


Édességet ritkán eszek, szintén két-három havonta, többnyire valamilyen tortaforma süteményt (bár idén még nem ettem ilyet, és ugyanúgy nem hiányzik, mint a fagyi) vagy csokit - semmi töltöttet, csak sima ét-és tejcsokit. A péksüteményeket nem bírom, ide értve a kalácsokat és édes kifliket is. A diótól, mogyorótól és egyéb magvaktól rosszul vagyok.


Az innivalók közül víz, zöld tea, tej, kakaós tej és pepsi kóla megy - a víz, a zöld tea és a tej mindig, a másik kettő ritkábban. A gyümölcslevektől, a kávétól, a szörpöktől, a többi teától és a coca kólától rosszul vagyok.


Furcsa még, hogy a melegített (levesek kivétel) és a hűtőből kivett, hidegen is ehető főtt ételektől is ugyanazok a reakciók jönnek, így minden nap főzök.


Valaki esetleg magára ismer ezekből?



2022. máj. 30. 02:37
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja, és rosszul vagyok az állati zsírral készült ételektől is.
2022. máj. 30. 02:40
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Semmilyen, nagyon válogatós vagy.
2022. máj. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A válogatósság nem okoz hányást, hasmenést és puffadást.
2022. máj. 30. 03:21
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor mit eszel? Hús, krumpli, rizs, uborka, tészta, tej, túró, sajt?
2022. máj. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nagy vonalakban igen.

Meg tejszínt, tejfölt, tojást natúr joghurtot, majonézt, lángost, tortilla lepényt, sima zsemlét, melegszendvicset, pizzát (én csinálom otthon.)

2022. máj. 30. 03:53
 6/11 A kérdező kommentje:
Plusz kb. heti egyszer 3-4 cseresznyeparadicsom vagy fél üveg paradicsomszósz, fokhagyma reszelve vagy vöröshagyma kockázva, répa főzve.
2022. máj. 30. 04:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal inkább gondolnám pszichésnek a problémádat, semmint ételallergiának.

A helyedben nekilódulnék kideríteni az okokat :)

2022. máj. 30. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%

Hisztamin lehet, bár a paradicsomot sem bírnád. Esetleg kérhetnél tesztet.

Gyermekkorodban nem erőltették az evést?

2022. máj. 30. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez inkább étel averzió, nem allergia. Keress pszi dokit.
2022. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Na, voltam ma dokinál, mert hétvége eleje óta megint rémesen vagyok - ezért írtam ki éjjel a kérdést is.


A zöldség-gyümölcs, állati zsír, felvágott, édesség, péksütemény, magvak téma szerinte fruktóz-intoleranciára utal. Majd megyek hidrogén fújásra. Elvileg azért undorít az ízük, ha ez a bajom, mert az agyam még kiskoromban összekötötte ezeknek az evését a hányással, a hasmenéssel és a rosszulléttel.

2022. máj. 30. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!