Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Glutén érzékenyek, nektek...

Glutén érzékenyek, nektek milyen tüneteitek voltak?

Figyelt kérdés
Mivel fordultatok orvoshoz hogy kiderült a problémátok??

2022. jún. 27. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

20 kg fogyásnál úgy, hogy rendesen ettem.


A puffadás már 10+ éve megvan, diszkomfort, aztán ez egy idő után fájdalommá erősödött, majd minden lisztes dolog után hányinger, hasmenés.


Vérszegénységem volt, tápanyaghiány, feszült és ingerlékenység társult hozzá, de amikor úgy döntöttem, hogy oké, addig nem nyugszok, míg valaki mást is mond, mint a "jaj, a stressztől vagy rosszul", az a rohamos fogyásom volt.


Azóta visszaszedtem a kilókat, 2. éve tartom a diétát (a véletlen hiba viszont rettenetesen fáj).

2022. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
*feszültség
2022. jún. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
migrenes fejfajas, semmi mas
2022. jún. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
1es. Nekem akkor lett gyanús amikor már szinte mindentől memt a hasam. Most derült ki. Tegnap előtt kezdtem glutén mentesen étkezni, de a gyomorfájás "kőérzet a gyomorban" meg egyhe hányinger még mindig van étkezés után. Ez normális??? Puffadásom elmúlt, vagyis jóval visszább húzódott, és ma reggel már nem volt az a vizes hasmenésem.
2022. jún. 28. 20:28
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
voltal orvosnal? ha nem, addig nem ajánlott elhagyni a glutent, mert akkor az eredmeny nem valosat mutat majd
2022. jún. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
egyébként kell egy kis idő mire rendezodik a belrendszer
2022. jún. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen voltam. Kb 3-4hetes hasmenéssel mentem. Már minden reggel ment a hasam, nem volt olyan hogy ne. Fel voltam fújódva, zuborgott egész nap a hasam, olyan volt a gyomrom mintha kövek lettek volna benne, közben pánikrohamot is kaptam 2x. Kórházban dolgozom, itt szólt a főorvos hogy glutén teszt, mert a glutén minden tunetet produkálom, és hogy a szorongás/pánik is lehet enne az oka. 2 napja van a diétám, azóta enyhébbek a tünetek, nem nézek ki úgy mint egy 5 hós kismama, csak a gyomrom nehéz még. Gondoltam én hogy nem egyik napról a másikra lesz jobb, csak kíváncsi lettem volna más véleményére is h mennyi idő kb mire megszűnnek a tünetek? :)
2022. jún. 28. 21:37
 8/10 anonim ***** válasza:
68%
Normális, nekem olyan... 2-3 hónap volt, mire minden helyreállt :), de azóta teljesen oké.
2022. jún. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Ja, diéta: az összes faeszközödet dobd ki, mert azokban benne maradnak a lisztmorzsák.
2022. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam hogy nem egyik pillanatról a másikra😁🥰 köszönöm 🙏
2022. jún. 29. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!