Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Van itt olyan aki nem vizsgált...

Van itt olyan aki nem vizsgáltatta ki az allergiáját de tudja hogy az van neki?

Figyelt kérdés
Gondolok itt elsősorban étel allergiára. Sokáig ment a hasam, nem jól voltam, azthittem a tej, de a tej elhagyása után sem lett jobb. Utána kaptam egy fülest hogy nem e glutén. Ennek 2 hete, azóta glutén diétázok, és sokkal sokkal jobban vagyok. Nem puffadok, nem fáj a gyomrom, a 2 hét alatt a hasam is csak 2x ment, de azóta mintha kicseréltek volna. Anyukám aztmondta ezt kikell vizsgáltatni. De szerintem nem én lennék az egyetlen ember a világon, aki otthon rájött magának hogy mitől van rosszul, és nem ment el orvoshoz. Arról nem is beszélve hogy mire bejutok a gasztróra az fél év... 🤦‍♀️

2022. júl. 12. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Semmit nem veszítesz, ha gluténmentes diétára állsz át magadtól. Csak alaposan tanulmányozd, miben van ténylegesen glutén, hogyan tudsz enélkül jó és betartható étrendet összeállítani. Nem könnyű azért.

Tényleg nem azon múlik hogy orvos mondja ki. Viszont van előnye is egy orvosi diagnózisnak, pl jár adókedvezmény, ha tartós az állapot.

2022. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
23%
Gyógyszertárakban lehet kapni gyorstesztet, az is tökéletes kimutatja.
2022. júl. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
17%

Adókedvezmény pl a gluténra semmi nem jár, és a gyorsteszt kb annyit is ér.


Nekem a gyorsteszt semmit nem mutatott ki, pedig búzaallergiám van, ez 100%

2022. júl. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Jár az adókedvezmény, a tesóm is kapja. Sőt, ha gyerek allergiás, emelt családi pótlék jár utána, és 90% kedvezménnyel utazhat tömegközlekedési eszközökön egy felnőtt kísérővel, akinek szintén jár a kedvezmény.
2022. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!