Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ez laktóz érzékenység?

Ez laktóz érzékenység?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nyolcadikban 14 évesen sok volt a stressz és sokat fájt a hasam. Voltam kórházban is de betudták képzelt fájdalomnak és stressznek. Nem is foglalkoztam egy ideig a has fájásommal. Kb egy másfél éve talán 15 voltam de lehet hogy már 16 mikor felfigyeltem arra, hogy miután eszek elkezd fájni a hasam a fejem illetve sokszor szédülők is. (Van hogy napokig nem tudom elvégezni a nagy dolgom ez kb olyan 2-3 nap szokot lenni vagy nem sokkal kajálás után elkap a nagy dolog de mondjam úgy hogy lágyabb) Mióta 17 vagyok elkezdtem ezeket figyelni általában a sajtóktól a sült krumpli meg az ilyen dolgok után kezdem. Mostmár odáig jutottam, hogy eszek pl a mekibe. Érzem hogy még tudnák enni de közbe teltnek is érzem magam és fáj a hasam is meg a fejem. Ezután jön ráadásba a hányinger.

Szüleimnek nem szóltam, mert betudtam és be tudom képzelt “betegségnek”. Van véleményetek erről esetleg hozzá fűzni valótok?



2022. aug. 24. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs
2022. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy laktoz erzekenyseg-e, ahhoz vizsgalatot kene vegezni. Lehet am a tuneted mastol is.
2022. aug. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 entomologus_delirus ***** válasza:
Én nem feltétkenül mondanám laktóz érzékenységnek. Nem bántásból, de itt írtad a meki, szóval próbálkoztál kevesebb gyors kajával? Illetve nem ártana felkeresni szerintem egy gasztroenterológust, szakemberként többet tud tenni, mint bárki itt a gyakorin.
2022. aug. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul fogalmaztam. De írtam hogy pl krumpli meg sajt tej tejföl tészta fehér kenyér meg ilyenek. A mekit mondtam mert ugye ezek mind benne vannak. De amúgy igen próbáltam kevesebbett enni mert idén most ettem először a múlt héten. Meg suli közben egy egy osztály társamtol pár db sült krumpli ami max 2-3 db volt
2022. aug. 24. 19:16
 5/6 anonim ***** válasza:

Már rég el kellett volna menned kivizsgálásra.

18 éves korodig gyermek gastroenteorológiához tartozol.

Szerintem minél hamarabb kérjetek időpontot, beutalót.

2022. aug. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 entomologus_delirus ***** válasza:
Oké, bocsánat, akkor a mekis rész sztorno :) 3-as voltam
2022. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!