Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tejcukor érzékenység esetén...

Tejcukor érzékenység esetén laktóz mentes tejet szabad fogyasztani?

Figyelt kérdés
2019. szept. 4. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Ó, anyám, borogass!
2019. szept. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogyne.
2019. szept. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Rizstejet, kókusztejet, mandulatejet (mind tiszta laktózmentes)+ laktózmentes tehéntejet lehet.

Laktóz=tejcukor :)

2019. szept. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Néhány éve kialakult nálam a tejtermékekkel szembeni érzékenység. Eleinte csak a (folyékony) tejre. Laktózmenteset kezdtem el fogyasztani, ami jó ideig megfelelő volt. Majd egyre érzékenyebb lettem. Pár hónap elteltével már semmilyen tejterméket nem tudok elfogyasztani rosszullét nélkül. Lehet az laktózmentes, mégsem felel meg számomra. Átálltam az egyéb tejnek nevezett italokra, ételekre. (rizs, mandula, kókusz) hamar megszoktam. Néhány hónap és egyáltalán nem hiányoznak a tejtermékek! (na jó, a túrórudi, túrókrém és a sajtok igen)
2019. szept. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!