Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez lehet laktóz érzékenység?

Ez lehet laktóz érzékenység?

Figyelt kérdés

Olyan 1 éve kezdődött mikor meg ittam egy bögre tejet, amitől begörcsölt a hasam majd hasmenés lett belőle. Így még egy ideig próbálkoztam vele, de ugyan ez lett a vége. Így elkezdtem hanyagolni a tejet (tejföltől meg a tejszíntől csak begörcsölt a hasam). De tegnap előtt megkívántam a müzlit így ettem egy kicsit. Rá olyan 15 percre később, elkezdet a hasam görcsölni majd fél órával később hasmenés lett. Tegnap nem ettem semmilyen tejterméket, így nem volt semmi baj. Ma viszont ebédre ettem tárkonyos ragulevest meg sajtós tejfölös tésztát. Fél órára rá elkezdet fájni a hasam és rohanhattam a wc-re. Jelenleg most tartok ott hogy vége a hasmenésnek.

Sajtnál ezt nem tapasztaltam hogy okozna gondott. Joghurtnál néha van néha nincs.


2020. ápr. 19. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Annak tűnik :/
2020. ápr. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen. Joghurtban nincs annyi.

Ma mar tok jo helyettesitok vannak, jegkremek is, mas mint 10-12 eve...még tejmentesbol is

2020. ápr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha majd le cseng ez a vírus akkor majd elmegyek orvoshoz is.
2020. ápr. 19. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Van egy csomó laktózmentes termék már. Tej, tejföl, sajt, tejszín és minden, amit el tudsz képzelni. Még túrórudi is. Amíg nem jutsz el dokihoz, érdemeseb inkább a mentes termékeket fogyasztanod és akkor megszűnik a kellemetlen hasmenés.


Egyébként én nem vagyok laktózérzékeny, párom igen és nagyrészt én is a laktózmentes termékeket fogyasztom. Ízben ugyanolyanok, mint a simák.


26N

2020. ápr. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!