Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A laktózérzékenység mutáció?

A laktózérzékenység mutáció?

Figyelt kérdés

A kémia tanár mondta ezt ma, mikor a radioaktív sugárzás hatásairól beszéltünk, mikor feljött, hogy mutációk is keletkeztek a sugárzástól.


Erre mondta ezt, hogy “a laktózérzékenység egy jó mutáció”


Nem értek hozzá, de így van ez?



2022. jan. 11. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Pont az a mutáció, hogy valaki nem laktózérzékeny. Viszont itt jegyzem meg, hogy ez nem betegség, és nem is káros.
2022. jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
Nem, az a laktázenzim hiánya.
2022. jan. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Az ember eredeti állapota, hogy az anyatejet elhagyva laktózérzekeny lesz. Akkor jelent meg a nem-laktózérzékeny mutáció, mikor allattartásba fogtunk.
2022. jan. 24. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem mutáció.

Inkább olyasmi mint mikor az öregedès hatására bizonyos enzimek nem keletkeznek többet a szervezetben.

A szerv nem termel. Ez vagy azèrt van mert nem jó az a szerv. Vagy az agy ndm küld neki imputot ,hogy hè.. termelni kène.

2023. okt. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De amúgy azèrt van ennyi laktózèrzèkeny ember mert javarèszt isszák azt a sok bolti dobozos meg joghurtos termèket ami èletèben nem látott tejet.


Egyszer vittem egy rakomány cementet egy tejdobozoló üzembe. Azt hittem èpítkeznek ahhoz kell.

Kiderült zsákokba tejpor van a raklapokon nem is cement.


Egy időben lusta voltam főzni egyedül èltem ,sok joghurtot ès ilyen kèsz tejberezst ettem. Úgy kikèszült a gyomrom azóta ha ilyen tejeset eszek fáj tőlle a hasam ès a lelkem ki f..om.

Pedig semmi problèmám nem volt fiatalkènt.


Előző voltam. F38

2023. okt. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5ös tévedsz. A legtöbben genetikailag laktózérzékenyek. Erre genetikai teszt is van, párezer forint, rutineljárás.
2023. okt. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!