Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma házi módszerek?

Ekcéma házi módszerek?

Figyelt kérdés

Hosszabb ideje küzdök ekcémával, orvoshoz nem tudok menni vele, mert nem foganak sehol, magánra meg nincs lehetöségem, kisnyugdíjas vagyok, örülök, ha ennivalóra jut.

Ezért keresnék olyan tippeket, amivel csökkenteni lehet a tüneteket.

Szteroidok krémet nem birok használni, mert csak rosszabb lesz töle - a háziorvos írt fel, de többet ártott, mint amit használt, az eredmény, nem csak viszket emg ég, hanem repedezik is a böröm.



2023. febr. 1. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha eczema, akkor a szteroidos krémnek segíteni kell. Ha nem segít, akkor nem eczema. Csak bőrgyógyászhoz kellene vele menni, még ha sokára is van időpont.
2023. febr. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
De egyébként nekem megelőzésre ezt javasolta a bőrgyógyász: [link]
2023. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


[link]


Mindemellett ki lehet próbálni egy idős bőrgyógyász doktor tanácsát, ami a közönséges, étkezési disznózsír. Tudom, tudom, nagyon furán hangzik, de a covid alatt a sok fertőtlenítő zselétől kisebesedett, extrém száraz bőrre például többeknek bevált.

2023. febr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Bocs, de hogy érted a disznózsírt? Azt enni vagy mi?
2023. febr. 1. 18:11
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom rákenni
2023. febr. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A börömre? Disznózsírt? Ilyet még életemben nem hallottam. Furcsa ötletnek tünik.
2023. febr. 1. 19:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Igen, rákenni. De semmi nem kötelező.

Gondoltam: egy próbát megérne... Fura vagy sem, ha használ, akkor mi a probléma ezzel? De ha nem, akkor nem. Te kértél házi módszereket.

Ráadásul ezt bőrgyógyász javasolta, aki nem zárkózott el a népi gyógymódoktól, gyógynövényektől. Sok orvossal dolgoztam együtt az évtizedek folyamán. Nem mindegyik híve a kemikáliáknak. Van sok ápolónő, aki hasonlóan gondolkodik, többek közt én is. De tényleg, a te dolgod.


Egyébként nekem is van ekcémám, fémallergia miatt. Jelenleg nyugalmi állapotban, szóval perpillanat semmivel nem kell kennem.

(#3-as voltam)

2023. febr. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Bocs, nem kritizálni akartalak, csak nagyon szokatlan dolog, tényleg nem hallottam erröl.

Általában én is gyügynövényeket szoktam használni, csak erre nem használ.

Szóval ki fogom próbálni, ártani csak nem fog, legfeljebb nem lesz jobb.


Hogy derítetted ki, hogy fémallergia miatt van az ekcémád?


JA és tényleg köszönöm a segítségedet!

2023. febr. 1. 20:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Onnan, hogy a fémkeretes szemüveg szár miatt a halántékomnál, illetve fém óraszíj miatt a csuklómnál jelentkezett először az allergia. Órát már nem hordok, a szemüvegem keretében meg nincs már nikkel. Króm-nikkel-vanádium-titánium allergiám/ekcémám van. Anyától örököltem a hajlamot, mivel fiatalon, velem terhesen, egy nagy gyárban motorokat krómozott, fújt le festékkel, nagyon régen, amikor még voltak Pannónia motorok.
2023. febr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2023. febr. 1. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!