Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Ekcéma házi módszerek?

Ekcéma házi módszerek?

Figyelt kérdés

Hosszabb ideje küzdök ekcémával, orvoshoz nem tudok menni vele, mert nem foganak sehol, magánra meg nincs lehetöségem, kisnyugdíjas vagyok, örülök, ha ennivalóra jut.

Ezért keresnék olyan tippeket, amivel csökkenteni lehet a tüneteket.

Szteroidok krémet nem birok használni, mert csak rosszabb lesz töle - a háziorvos írt fel, de többet ártott, mint amit használt, az eredmény, nem csak viszket emg ég, hanem repedezik is a böröm.



2023. febr. 1. 16:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nálunk a kisfiamnál volt újra és újra megjelenő ekcéma és most, hogy egy ideig elhagytuk - majd újrapróbáltuk, derült ki, hogy a tejtermékek miatt van. Nem bírja a laktózt. Kipróbáltuk, hogy pár hétig nem evett, aztán ivott egy pohár kakaót és újra belobbant neki a bőrgyulladása. Mióta laktózmentes dolgokat eszik csak, ha tejtermékről van szó, elmúlt. Lehet, hogy Neked is érdemes lenne kipróbálnod, hátha...
2023. febr. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de több éve nem fogyasztok semmiféle állati terméket más egészségügyi problémák miatt.

De feltehetöen valami hasonló kisebb dolog lehet a háttérben.

Két hét múlva lesz allergiatesztem, utána majd meglátom, találnak-e valamit.

2023. febr. 7. 12:57
 13/14 anonim ***** válasza:

Mi lett végül az allergia teszteden?

Javult valamit a bőröd a házi kezelések hatására? Melyik vált be?

2023. márc. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Sajnos nem segített igazán semmi, viszont kaptam egy idöpontot a börgyógyásznál - valaki lemondta és pont akkor hívtam fel öket, mielött újra kiadták volna. Kaptam egy nagyon erös kortizonos krémet, meg másikat mindennapi ápolásra, egy hét alatt gyakorlatilag eltüntek a tünetek.

Az allergiatesztre még várok, mármint idöpontra, remélhetüleg egy-két héten belül sikerül.

2023. márc. 5. 07:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!