Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Laktóz érzékeny vagyok vagy nem?

Laktóz érzékeny vagyok vagy nem?

Figyelt kérdés
Már 8 éves korom óta fáj a tejtő a hasam először hasmenésem volt most már fel is puffadok a tejes ételektől. Elmentünk vérvételre és nem vagyok az. De ugyanúgy fáj a hasam, puffadok. Szerintetek mi lehet?
2023. márc. 30. 05:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Azt leginkább kilégzési teszttel lehet kimutatni, nem vérvétellel.
2023. márc. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudtam meg a nővérem is mondta,hogy ezt nem lehet vérből kimutatni, de ahová mentunk ott azt mondták, hogy vér is simán kimutatja.:/
2023. márc. 30. 15:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Mintha azt olvasnám, hogy az csak akkor mutatja ki, ha genetikai. Viszont többnyire más oka van.Nem tudom, hogy kellett-e ezért fizetni, de szerintem felesleges volt. Amúgy azért is érdemes, mert igazolják, akkor majd kaphatsz pénzt az államtól.
2023. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A vérvétel azt mutatja ki ha genetikailag hajlamos vagy rá, a kilégzéses tesz pedig a másodlagos laktóz toleranciát mutatja ki (ezt fogadják el ha adóvisszatérítést akarsz kérni).

Próbáltad a laktózmentes tejtermekeket? Ha igen mi volt az eredmény? Ha nem akkor próbáld ki, hamar kiderül. Ha attól is beteg vagy akkor lehet hogy nem is laktóz hanem tejfehérje érzékenységed van.

2023. ápr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, próbáltam a laktóz mentes ételeket és jelenleg is csak azt eszek(ha van valamibe akkor laktáz tablettát beveszek és akkor jó)
2023. ápr. 10. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!