Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Hogyan lehet élni glutén meg...

Hogyan lehet élni glutén meg tejtermékek nélkül?

Figyelt kérdés

Borzasztó íze van a gluténmentes kenyérnek, tésztának, lisztből készült dolgoknak. A pékségekben amúgy se árulnak gm péksütiket…

Konkrétan nem ehetek semmit….akárkitől kapok csokit pl, nem ehetem…a szülinapi tortámat nem ehetem…

Alig ehetek valamit. Ami meg gm változat az hányinger keltően undorító ízű. A kvmba nem rakhatok tejet…kivéve zabtejet ami szintén rossz és szörnyen drága. Se sajt, se joghurt, semmi. Egy jóízűt nem ehetek. Egy sajtos tésztáért is megőrülök, nem hogy egy makaróniért sok sok sajttal. De minden mentesen hányok tőle.

Ti hogy bírkóztatok meg ezzel?


2023. máj. 25. 17:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha szeretnél élni, és normálisan létezni, akkro elfogadod ezt, és betartod a diétádat. A testvérem születése óta gluténérzékeny, és a 80as években marhára nem volt ekkora választék, kizárólag abonettet lehetett venni ami gm. Anyukám kukoricalisztből próbált valami értelmeset csinálni szegénynek, nyilván egy kalap szr volt. Ami most van, az már sokkal sokkal jobb helyzet. Én gm és lm étkezem. Túlélhető. Lehet sajnálni magad, hogy miért kell így enned, és milyen szörnyű, de pl anyukám otthon glutén, és cukormentes sütiket szokott csinálni, és meg sem lehet mondani róla, hogy az. Persze évek óta gyakorolja. Nem olcsó mulatság, de ez van, ezt dobta a gép.
2023. máj. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Van aki nem is eszik csak tápszert vagy infúziót vezetnek belé és mégis él. Nem lehet kellemes, nem akarnám kipróbálni.
2023. máj. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Tejterméktől nagy bajod nem lesz, pláne laktáztabival.
2023. máj. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem nyivákolok, hanem szervezetten csinálom és az a végeredmény, hogy jobbakat kajálok így, mint korábban valaha. Mondjuk 10 éve tolom.

A tejtermékek nagy része tényleg rossz amúgy, de azokból is lehet jobbat találni, pl. a kemény sajtok.

A glutén bizéria az nekem túltolás kicsit, de azért azt se, vagy csak nagyon minimálisan viszek be.

Szerintem azoknál, akiknél komolyabb glutén allergia alakul ki, ott valami kombináció van, nem csak simán a glutén a probléma, de ez csak az én véleményem.

Pacsi.

2023. máj. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2,5 éve vagyok gm-lm étrenden, NINCS olyan, hogy nem tudok valahol enni, pedig sokat utazok a munka miatt.


Csak persze veled ellentétben én nem úgy fogom fel, hogy jaj, milyen szr, meg "más ízű" a kenyér és ezért finnyáskodok meg hisztizek a semmin. :D


A glutén tök kezelhető és már minden nagyobb boltban van gm cucc - vagy sütsz magadnak ;).

2023. máj. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én most ilyen étrendre tervezek rátérni, 2-3 éve nem fogyasztok tejterméket illetve gyanakszom arra hogy a gluténnal vagy búzával valami lehet, ugyanis a gluténérzékenységhez hasonló kiütéseim vannak.


én többnyire zöldségeket fogyasztok, kenyérfélét nem nagyon, szendvicset puffasztott rizsből lehet csinálni, az tök jó. többnyire csinálok zöldségköretet, rizst vagy krumplit és ahhoz valamilyen magas proteintartalmú dolgot, pl. halat, hüvelyest, stb. mac and cheese-t amúgy lehet növényi alapúan is csinálni és finom az is :33

2023. jún. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!