Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most léptem a 2. trimeszterbe...

Most léptem a 2. trimeszterbe és eddig fokozatosan visszaépítettem a glutént, tejterméket az étrendembe. Előtte 2 évig mentesen étkeztem egyéb okok miatt. Volt így valaki, hogy a terhesség alatt tért vissza a gluténra? Nem lett belőle probléma?

Figyelt kérdés
Nem érzek semmi tünetet, hasfájást, nincs hasmenésem + hozzátenném nagyon kívánom már ezt a “normális” étrendet.

2021. dec. 20. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Glutén érzékeny vagy? Van ilyen, hogy a várandósság alatt megszünnek bizonyos betegségek, meg nem lesz baj.
2021. dec. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én tejfehérje mentesen étkezem, allergia miatt.

Ilyenkor két eshetőség van. Vagy nem lesz hatása, mert a terhesség miatt, nem viseli meg a szervezetet, vagy a terhesség nagyon felerősíti a tüneteket. Nekem felerősítette. Plusz azt vedd figyelembe, hogy ha évek óta mentesen eszel, akkor az elején még nem feltétlen lesz azonnal hatása a szervezetedre, először, csak telítődik vele a szervezeted. (Mondjuk ez függ az allergia, érzékenység mértékétől).

2021. dec. 21. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én nem tenném, bar nem tudom neked tudomanyosan alatamasztani, de ha eddig glutenmentesen ettel, akkor csak megvolt az oka, en terhesseg alatt pont, hogy nem kiserleteznék vele.

Sajnos a glutenerzekenyseg nem csak coliakiabol all, egy csomó ember van, aki glutenerzekeny, de nem coliakias, nincs emesztorendszeri problémája a gluténtol, de más tunete lehet. Pl. meddoséget okozhat, nem kell hoyg legyen más tunet.

En julius ota etkezem glutenmentesen, endometriozis miatt dietázom, a diétanak koszonhetoen a szinte mindennapos fájdalmaim 80-90%ban enyhultek. Kozben teherbe is estem /talán a diéta is rásegitett/. Diagnosztizalt glutenerzekenysegem nincs, de ugy gondolom, ha igy reagalt ra a szervezetem, plusz ennyire erzekelhetoen javult az állapotom a dieta után, biztosan gyulladast vált ki a szervezetemben a gluten, ez most megszunt vagy csokkent a dieta hatasara. Ki tudja, a gyulladas nem e veszelyeztetné a babát?

En ma léptem a 13. hétbe. A szulesig biztosan tartani szeretnem a diétat, utána, lehet visszaterhelem magam egy kis idore, kivizsgalasok miatt.

2021. dec. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a terhesség alatt is tartottam a gluténmentes diétát. Szoptatás alatt a tejtermékeket is teljesen kerültem. Ki is derült, mikor visszaterheltem magam, hogy azt se bírom.

Nem lenne jó abbahagyni

2021. dec. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem ajánlom, nálam is hasonló volt a helyzet, csak én régebb óta tartom a diétát. A háziorvosom gasztrós doki is egyben, ő is azt javasolta, hogy inkább a szülés után terheljek vissza. A terhesség miatt én is nagyon kívánós lettem és tényleg a falat tudtam volna kaparni valami "normálisért", úgyhogy abszolút megértelek, de próbáld meg valahogy kibírni. A terhesség alapból megterheli az immunrendszert és attól, hogy nincs hasmenésed, se semmi látható tüneted, attól még a glutén rombolhat. A leggyakoribb, hogy tápanyagfelszívódási zavarokat okoz, ami azt jelenti, hogy nemcsak, hogy a te szervezeted nem kapja meg, amire szüksége van, hanem a babáé sem. Itt a gyakorin olvastam régebbi posztban, hogy valakinek azért halt meg a babája a pocakban, ha jól emlékszem már félidőn túl, mert az anyának nem diagnosztizált cöliákiája volt, tehát nem diétázott, pedig kellett volna (szegény nem is tudta, hogy kellett volna). Ez nem jelenti azt, hogy nálad vagy nálam is ez megtörténik, de engem speciel annyira halálra rémített ez a sztori, hogy az egész terhesség idejére elment a kedvem a visszaterheléstől, meg a "normális" kajáktól.
2021. dec. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!