Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tojás érzékenység?

Tojás érzékenység?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


IgG teszten voltam pár hete, ahol pozitív lett nekem a tejfehérje, így igyekszem minden tejeset elhagyni az étrendemből. 2 hétig szinte teljesen jól voltam végre.

A tojásra enyhe pozitív jött ki, azzal nem tudtam kell-e valamit kezdenem. Mindenesetre magában nem ettem.


Hétfőn megjött a menstruációm és sajnos borult a rendszer. Keddig ment a hasam, azóta lágy széklet van újra.. Azt hallottam, hogy menzesz alatt felerősödnek ezek a dolgok a szervezetben, na most én tegnap ettem egy adag tojásrántottát reggel. Lehet akkor ez is tüneteket tud nálam okozni? Van akinek enyhe érzékenysége van, de így is javallott elhagyni neki azt az ételt?



2020. aug. 6. 08:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha enyhe pozitív, akkor is érdemes egy időre elhagyni. Később majd megpróbálhatod újra fogyasztani, ha már rendbejött az emésztésed. Így ki fog derülni, hogy okoz-e nálad tüneteket vagy sem.
2020. aug. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, akkor magában biztos nem szabadna ennem egy darabig, ha ellenanyagot termelek rá.

Ha belegondolok, mikor legutóbb ettem magában tojást akkor is elég szúrós szagú szeleim voltak és lágy székletem is lett tőle. Bár akkor még a tejről sem tudtam ugye.

2020. aug. 6. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!