Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ételérzékenység kialakulhat...

Ételérzékenység kialakulhat nagyon hirtelen, vagy az nem ilyen?

Figyelt kérdés

Hali!

Nagyon nagyon remélem nem ilyesmiről lenne szó, nagyon ritkán volt hasmenésem vagy bármi ilyen gondom ezelőtt, max fűszeres kajáktól, mensitől..

Szóval harmadik napja, hogy lágy a székletem. Nem a folyékony és wc-re futós fajta, hanem megyek mondjuk kétszer egy nap, de lágy ami kijön hasmenés-jellegű. A másik hogy ha pukizok, az nagyon szagos ezekben a napokban. Étvágyam se nagyon volt. Nem fáj a hasam, csak a fejem fájt ma délután mert alig ettem a diétázás és idegesség miatt.

Ma már csak egyszer volt székletem reggel, de az is lágyabb volt.


Vagy érzékenységnél is futnék a wc-re ha olyat eszem, tehát instant kiürülne? Meg úgy tudom annál a poci is fájna és úgy kapna el a hasmars.. Ezelőtt tényleg nem volt ilyenem, egyedül a mensim fúj fel néha, valamint okoz hasmenést.

Érzékenységgel küzdők lehet erről szó, vagy ez inkább valami fertőzés? Köszi a választ



2020. jún. 11. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Első körben bélflórára gondolok. Vehetsz vény nélkül pl Enterolt, ez egy probiotikum, kúra szerűen beveszed, és csodálkozol egyet, mert nagy eséllyel helyre rak. Széklet állagban, szagban, intenzitásban nekem eddig kiváló volt.
2020. jún. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor ilyen a székletem napokig, ha pl nagyobb mennyiségű eritrittel készült ételt eszem, engem meghajt, felfúj.


Ebből nem derül ki, az táplék érzékenység és az intolerancia is más, de mindkettőnek vannak soeckó tünetei. Én februárban mentem allergiatesztre, mivel ment a hasam (nagyon hirtelen), illetve szabályos alakban kiütéseim lettek. A 46-os panel semmire nem mutatott ki érzékenységet, de el is múlt azóta...

2020. jún. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem te vagy az első, aki azt mondta nekem erre felborulhatott a bélflóra..

Gondolom érzékenységnél más jellegű lenne ez a wc-re járás. Egyik ismerősöm aktív szenet adott még, de abból csak egyet mertem bevenni, bár azt mondta ez nem fogásra van, hanem kártékony bacikra/vírusra.


Én eddig csak a Normaflort használtam, de többektől hallottam már az általad írt márkát is hogy jó. Végülis ártani biztos nem árt a probiotikum.

2020. jún. 12. 00:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Második: külső tüneteim abszolút nincsenek
2020. jún. 12. 00:23
 5/5 A kérdező kommentje:

Uristen nem akarom elkiabálni, de most lett napok óta először normálisabb székletem :D

Azért még durva hangokat adtam közben, de sikerült!

Lehet hatott a szén és a diéta

2020. jún. 12. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!