Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Létezhet érzékenység a csapvíz...

Létezhet érzékenység a csapvízben található klórra?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt egy költözés után kb fél évvel jelentek meg rajtam kiütések.

Véletlenszerűen elmúltak, megjelentek.

Pár hónapig többféle kezelést kaptam, amik néha működtek, néha nem (akár ugyan azok a krémek is). Mivel néha magától elmúltak a kiütések, ezeket nem a krémeknek tudtam be.


Aztán jött a nagyon jó tüneti kezelés:

Closanasol kenőcs és Lordestin tabletta.

A tabletta igaziból nem szükséges, a kenőcs 2-3 nap alatt eltünteti a kiütéseimet, aztán hetekig, néha hónapokig nem is jönnek elő.


Nem gondoltam ezt megoldásnak, hiszen azzal semmit sem kezdtem, ami kiváltotta.

Próbáltam öblítőt, mosószert váltani, ezekkel valamennyit javult a helyzet.

Kitapasztaltam, hogy milyen izzadásgátlók azok, amiket nem szabad használnom.

Elmentem allergia vizsgálatra (TB-s "klasszikus"), ahol kimutatták, hogy semmire nem vagyok érzékeny.

Gyanakodtam különböző lisztekre, tésztákra, magvakra, akármelyiket is hagytam el, nem vezetett eredményre.

Legutóbb az uszodában használt papucsomat nem öblítettem el és arra lettem figyelmes, hogy ahol a lábamhoz ért, ott lettem kiütéses.

Bonyolít a helyzeten, hogy a lábfejem már máskor is volt kiütéses... Mégis kicsit gyanítom, hogy a klóros víz (is) lehet az, amire érzékeny vagyok.


A klórra lehet érzékeny a bőröm?

Magyarázhatja az oldalamon, hason, hónalj környéken, lábfejemen, térdemen, néha a combomon megjelenő kiütéseket, hiszen főleg csapvizet iszom és azzal is fürdök.


Milyen vizsgálatokat ismertek még, ami esetleg ki tud mutatni más érzékenységet, intoleranciát, mint a hagyományos allergia teszt?



2023. aug. 28. 22:57
 1/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%

"Legutóbb az uszodában használt papucsomat nem öblítettem el és arra lettem figyelmes, hogy ahol a lábamhoz ért, ott lettem kiütéses."

Ezt nem értem. Uszodában nincs gondod, de utána a papucs ami nem szárad ki, az probléma?


A csapvízben sokkal kevesebb klór van, mint a medencékben, de egyébként létezik csapvíz allergia,ez inkább a benne lévő kórokozókra. De egyszerű ez, mert kipróbálod a babavizet, vagy veszel víztisztítót és, ha úgy nincs gond akkor az okozza.

2023. aug. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A kitettség ideje miatt gondoltam erre a papucs esetében. A testem többi része rövidebb ideig érintkezett azzal a vízzel.


A babavizes tippet köszönöm, kipróbálom!

2023. aug. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!