Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Nummuláris ekcéma kezelése?

Nummuláris ekcéma kezelése?

Figyelt kérdés

Voltam bőrgyógyásznál, és az orvos unott fejjel mikor végig nézett, elmondta, hogy nekem ilyen nummuláris plakkjaim vannak, kaptam rá gyógyszert, krémet, ki is fizettem, de mint látszott egyáltalán nem vált be. Nem enyhítette, inkább csak újabbak plakkjaim következtek, természetesen mindez lábszáron. Azért jöttem fel az oldalra, hogy megkérdezzem, kinek volt ilyenje, és hogy szabadult meg tőle?


Válaszokat előre is köszönöm.



#ekcéma #Nummuláris plakk #Ekcéma fajtái
nov. 23. 05:44
 1/7 anonim ***** válasza:

[link]


Az index fórumon szoktak ilyesmiről beszélgetni, hogy kinek mi vált be. Itt nem sok ember fog válaszolni, de már ott is kihalóban vannak már a hozzászólások, de érdemes böngészgetni a kedves Webminute Kft. oldalain:


[link]


[link]

nov. 23. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

*elnézést a helyesírási hibákért, közben más dolgokat végzek.


Mielőbbi tünetmentességet kívánok neked! :) Ha a bőrgyógyászod úgy gondolod nem elég elhivatott, akkor cseréld le, de általában más bőrgyógyászok is hasonló recepteket, kezelést javasolnak. Nekem psoriasisom van, góckutatás, kikapták a mandulám és azóta tünetmentes vagyok.

nov. 23. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy 20 évesen nem vetették ki a mandulámat, és emiatt sok mindent benyelek.

Nem saját bőrgyógyász, csak sürgősségi bőrgyógyász futotta nekem, szóval igen, tudom, kövezzetek nyugodtan.

Igazából nem zavar engem annyira, csak az okát szeretném tudni.

Természetesen megfogom nézni amiket küldtetek, de érdekes számomra az is, hogy ez annyira nem ismert ez az ekcéma tünet, hogy szinte alig tesznek fel kérdéseket ezügyben.

nov. 23. 14:57
 4/7 szederina válasza:

Hogy vagy, kérdező?

Páromnál kb 1 éve alakult ki, szintén a lábszárán és már ott tartunk, hogy mindkét térdhajlatában, ami iszonyúan megnehezíti az életét :(

Több bőrgyógyásznál voltunk, mert az első félrekezelte és ótvart állapított meg. Sokkal rosszabb lett az állapota. A második doki tudta, mi ez, de akkor már nagyon súlyos lett a helyzet és elkezdte szteroidos krémmel kezelni. Bár ne tettük volna... azóta már sajnos hozzászokott a szervezete és ha abbahagyja, több jön elő. Nem lehet megszabadulni tőle. Ha tudsz angolul, a Youtube-on nagyon sok anyag van róla, sok-sok tapasztalat, de nem akarlak elkeseríteni... Ne bízz az orvosokban (főleg bőrgyógyászokban), sajnos nem tudnak segíteni, nekünk ez a tapasztalatunk.

Esetleg klinikára menj, de ők is szteroidot fognak javasolni.

Neked mi azóta a tapasztalatod?

dec. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mihamarabbi jobbulást szeretnék kívánni, és boldog új évet. Nekem elmúlt, kiváltottam a gyógyszeremet, azt nem láttam volna hogy segített volna, egy hétig szedtem. A krém, mentem rendesen, el is tűntek, de aztán nekem már nem csak lábon, hanem oldal hátsón is durván előjöttek, és a kezemen is kezdtek kialakulni. Fogalmam sincs mi tévő legyek, próbálok nem figyelni rá, és mivel nem nagyon engednek el munkából, nem tudom mikor menjek orvoshoz ezzel kapcsolatban, ami jó jel lehet, hogy ezzel nem jár semmilyen zavaró tényező, talán az zavar az egészben, hogy nem tudom hogy ezt mi okozza.
jan. 1. 22:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyan ez... A bőrgyógyász azt mondta semmi komoly elmúlik, azóta 5 krémet kenek rá, egy se használ és egyre csak szaporodik. Iszonyú zavaró és ronda, őszinte leszek, szerintem nincs rá krém vagy gyógyszer ami használ. A kiváltó okot kellene megszüntetni amit meg derítsen ki akinek két anyja van, kb 1000+1 felé dolog lehet. Ha valakinek jó is rá valami krém kenegetheti örökre mert kimarad egy nap újra előjön, szóval az megszuntetni nem fogja.
jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Őszintén, nekem akkor kezdődött, mikor beléptem az új munkahelyemre, mióta új ágyam van (rá 7 hónapra), mióta selyem takaróval kezdtem takarózni, őszintén fogalmam sincs. Elmegyek vele allergiatesztre, meg a háziorvosomhoz.

Aztán lesz ami lesz. Tudom hogy csúnya, és gyógyíthatatlan, de valahogy csak ellehet tüntetni.

Ha nem, hát győzzön ez a kis szutyok ekcéma, de őszintén inkább ez, mint halálos beteg legyek.

jan. 30. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!