Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Lehetek allergiás a hidegre...

Lehetek allergiás a hidegre vagy más lehet a baj?

Figyelt kérdés

Negyedjére fordul ez elő velem és nem tudom kellene e orvoshoz fordulnom.

Noverbenben 2x, Decemberben 1x és a mai nap is előfordult ez velem, de máskor még soha.

Először nem kötöttem a hideghez, de mostmár elkezdtem, ugyanis mindig akkor fordul elő, ha erős szél

fúj és nagyon hideg van. Kint mindig érzem, hogy viszket a lábam, van mikor az egész lábam, de van mikor mondjuk csak a bokám, főleg ha nem hosszú zokni van rajtam és éri is a szél, aztán miután bejövök elkezd égni és viszketni még jobban és mire oda érek, hogy megvakarjam és ránézzek kiütés szerű nagy foltokban be van dagadva. Nem piros, hanem olyan mint a bőröm színe csak kicsit világosabb és keményre dagad.

Egyedül akkor múlik el, ha ecettel vagy hűsítő krémekkel bekenem, de akkor sem egyből.

Hideg allergia lenne vagy más?


jan. 8. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Nálam az van ha bejövök a hidegről a melegbe akkor a fejem kezd el őrült módjára viszketni, de ez tuti nem allergia.

Meg ha kint vagyok hidegbe és nem vagyok jól felöltözve a combomat szokta a hideg csípni és vörös lesz utána ég igen de nem viszket.


Szerintem csak szimplán nem öltözök fel elég rendesen vagy lehet műszálas nadrágot hordassz, a hideg miatt érzékeny lesz a lábad aztán a naci anyagra meg rásegit hogy rosszabb legyen.


De menj orvoshoz és kérdezd meg

jan. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2. Voltam utána néztem es tenyleg van olyan hogy valaki allergiás a hidegre, ugyan azok a tűnetek mint neked. Szoval bocsi
jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Van olyan ekcéma, ami a hideg hatására aktiválódik, jön elö.
jan. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A hidegallergia egy olyan pszeudoallergia, amelynél nem egy allergén anyag vált ki érzékenységi reakciót, hanem egy fizikai inger, méghozzá a hideg. Leggyakoribb tünetei közé tartozik a bőrviszketés, a bőrpír és a kiütések megjelenése.


A hidegallergia, vagyis az alacsony hőmérséklet által kiváltott túlérzékenységi reakció kisebb-nagyobb (átlagosan 0,5-2,5 cm közötti méretű) csalánkiütések formájában jelenik meg a bőrön. Ezek pirosas színűek, sima felületűek és állandóan viszketnek. Kísérő tünetként a kéz és a láb is megduzzadhat.

jan. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az első nagyon buta lehet, ha ilyen magabiztossággal beszél arról amiről fogalma sincs:( Van hideg allergia, létezik, nézz utána.

Ekcémára azért nem gondolok, mert arra viszont nem nagyon hasonlít.

5, köszi:)

jan. 8. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!