Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Min kell változtatnom?

Min kell változtatnom?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Mostanában nagyon megfogott az egészség téma és erre szeretném alapozni az életemet. szerencsére a szellemi aktivitásommal nincs problémám. Iskolában kitűnő tanuló vagyok és a közérzetem is a lehető legjobb. Mindig vidám és fit vagyok, imádok beszélni. Az étkezésem nagyjából így néz ki:

reggeli:(általában fél hétkor szoktam) zabkása/joghurt gyümölccsel vagy teljes kiőrlésű műzlivel/van hogy főtt tojást eszem teljeskiőrlésű zsemlével/ vagy 1,5%-os tej egy pár keksszel.

tizórai: sajnos nem mindig tudok enni mer taz iskolában rendszerint nincs időm rá, amikor van akkor általában egy alma szokott lenni.

ebéd: attól függ hogy anyukám mit főz. Általában tésztát durum tésztából készíti, és a húst sem panírozza be nekem, gyakran eszem főzeléket vagy salátát joghurttal desszertnek általában egy almát.

vacsorára: mindig fél 6-kor eszem,tojás/abonett/teljes kiőrlésű kenyér/csirkemell sonka/ vagy egyéb lightos kaják

általában amikor kiszámolom mennyit eszek az 800-1000 kalória szokott kijönni..

a sport terén úgy állok hogy reggel 6 előtt kelek hogy 40 percet zumbázhassak, az iskolában hetetente 3x van tesi óránk, iskolába biciklivel megyek (2km) amikor haza érek az iskolából 20 őercet zumbázok és este is szintén 40 percet zumbázok.

Szerencsére jó ivó vagyok, de csak vizet iszok semmi üdítőt esetleg néha teát (cukor nélkül) vagy tejet szoktam még (1,5%) Szerencsére imádom a zöldséget és a gyümölcsöt ezért azokat nagyon sokszor szoktam enni akár fő étkezésekre is. Arra lennék kíváncsi kellene e valamit változtatni hogy tényleg egészséges életmódnak mondhassam amit csinálok?!



2013. márc. 24. 20:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne korpás kenyeret, sovány húst egyél csak, hanem mindent!

Ezek csak a reklám szerint egészséges ételek. A te szervezetednek szüksége van a zsírokra, tejre, stb is, hogy kellőképpen tudj fejlődni.

2013. márc. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!