Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bőrgomba? Ekcéma?

Bőrgomba? Ekcéma?

Figyelt kérdés

Problémám a következő ! Még 1-2 hónapja fedeztem fel az arcomon egy söröskupaknyi nagyságú foltot aminek a szélei enyhén hámlottak amolyan térképformájú kis kitüremkedés volt a bőrből . Nagy butaságomra nem foglalkoztam vele viszont elkezdett terjedni és mára 3-4szer akkora mint volt !

Plusz alatt a nyakamnál is elkezdett egy foltban terjedni.

Viszket , viszont ahogy terjed csak a körvonalai hámlanak és ahol régebben rajzolódtak ki a körvonalak ott már semmi nyoma az akkora hámlásnak . Mivel a klinikán 1 hónap mire sorra kerülök és nem viccelek , a másik közelünkben levő bőrgyógyász meg 8 hete nem rendel , magánrendelésre meg nem futja ezért a háziorvosnak mutattam meg aki a gombás fertőzésre gyanakszik de nem mondja tutira . Esetleg valaki ezek alapján tudna valamit tippelni ? Nézegettem a bőrbetegségeket a pikkelysömört ki mertem zárni , ekcémát néztem de a képek alapján nekem a bőrgomba a " nyerő " . Plusz még elfelejtettem a lágyékomnál is található egy folt . Sajnos alacsony higiéniájú helyen dolgozom és a fürdés ellenére megeshetett , hogy elkaptam ezt , mert kb azóta jöttek ezek elő hogy ott dolgozom . Kérem aki tud akármit erre rábökni tegye meg ! Esetleg milyen kenőcsöt ajánlatok ?



2013. nov. 10. 23:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
A háziorvosod miért nem írt fel addig valamit?
2013. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vegyél rá Canaesten kenőcsöt a gyógyszertárban és ha elmúlik, akkor gomba volt, ha nem, akkor meg majd a doki megmondja(úgyis mész) és ad rá valamit.
2013. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ennél egy kicsit konkrétabb leírás kellene, piros a folt, vagy bőrszínű? Esetleg barnás? Tudnál róla felrakni képet? Esetleg nem hasonlít erre?:

[link]

Nekem ez tűnik a legvalószínűbbnek, főleg a kitüremkedés és a hámlás miatt, ez egy dermatofitózis. Canestennel elvileg lehet kezelni, de kérdés, mennyire kiterjedt? Én elmennék bőrgyógyászhoz (ne kérj időpontot, csak szánj rá egy napot és menj oda) mert lehet, hogy szájon át kell szedned az antimikotikumot, nem elég "kenegetni".

2013. nov. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyébként az arcon tinea faciei, ágyékon tinea cruris a neve, és a Trichophyton mentagrophytes nevű gomba okozza leggyakrabban. De mint mondtam, ez csak egy tipp, menj el bőrgyógyászhoz.
2013. nov. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Gombának tűnik. A lágyékon,egyéb hajlatokban mycosis intertriginosa a neve, a lábszárakon,lábfejen tinea cruris. arcodhoz. Az arcodon valóban mycosis faciei és nagyon sokféle gomba okozhatja nem csak egy. Mivel ilyen nagy kiterjedésű célszerű lenne "szisztematikus" gomba elleni kezelés,azaz szájon át nem a kenegetés. De megpróbálhatod krémmel is a Canesetnnél jobb a Lamisil,Terbisil és az is recept nélkül kapható. A lágyékhajlatodba a z alapos szárazra törlés és kenés mellet tegyél gézlapot,amit az alsóneműddel fogatsz oda. Ha belsőleg kapsz gyógyszert az elég önmagában is,kenőcs nélkül.
2013. nov. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Utolsó, a tinea cruris ágyékon van, lábfejen tinea pedis a neve, ahol a kérdezőnek egyébként nincs gombája, de az előző válaszban már leírtam..

Kérdező, nézz rá erre:

[link]

De mint mondtam, bőrgyógyász, csak orvos tudja megmondani, hogy mi a probléma, és csak vizsgálat útján.

2013. nov. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok !

Először is köszönöm a sok készséges választ , öröm számomra a segítségetek ! Ma dolgoztam egész nap ezért nem volt időm válaszolni de most megteszem szépen sorjában !


1.válaszoló : Akármilyen furcsa a háziorvosom szétette a kezét és az Elocom kenőcsöt felírta de édesanyám azt mondta azt ne használjam mert valószínűleg nem is lenne jó másrészt szteroidos ha minden igaz és elvéknyítani a bőrömet tehát nem váltottam ki ( lehet hülye voltam ) Sajnos a háziorvosom is több mint hülye ...


2.válaszoló : Kenőcsöt vetettem rá Terbisilt remélem ezzel el tudom mulasztani ha nem akkor jön a következő lépés . Természetesen a bőrgyógyászhoz megyek !


3.válaszoló : A kép amit küldtél egyáltalán nem hasonlít az én foltomra semmilyen formájában de úgy nehéz valóban , hogy nem látod és nem írtam annyira bőven róla .

Tehát a kör alak szélei pirosak de a belseje normál bőrszínű. Ezek a körök terjedtek és mindig a széle türemkedik ki , bepirosodik de a belseje az mindig normális színű marad , nem viszket és nem is hámlik viszont a körívnél ez a 2 tünet megvan tehát eléggé viszket és hámlik . Meglátom a kenegetés mennyire használ először ezt a lépcsőfokot választom de a bőrgyógyász mindenképp meglesz !


4.válaszoló : Megpróbálkozok a krémmel első körben de ha nem használ kellő mértékben a gyógyszer lesz a megoldás .

Az számít esetemben ha 14 éves koromban aknés volt az arcom ? ( most 23 vagyok ! )


A helyzet , hogy a dolog nyáron kezdődött és mivel vasúti takarító vagyok így egy elég gyér higiéniai környezetben dolgozok . Elkövettem azt a hibát hogy mivel a kocsiban 60 fok is volt bent nyáron pólóban semmi zárt ruhában mostam őket belülről és a különböző szerek , samponok , domestos is érte az arcomat másrészt keveredett az izzadtsággal és csak nap végén fürödtem tehát a hajlatokban iszonyatosan megizzadtam plusz ha rácsapódott az arcomra pl akkor csak szétkentem nem mostam le . Esetlegesen ezek miatt is kialakulhatott vagy a nem éppen rendszeres fürdés miatt akár az arcomon ?


Válaszaitokat előre is köszönöm

2013. nov. 11. 19:46
 8/16 anonim ***** válasza:

Először tisztázzunk le valamit, nem így néz ki, ugye?

[link]

[link]

Ez az ún. erythema migrans vagy vándorló bőrpír, és a kullancsok által terjesztett Lyme-kór egyik első tünete. Ez egy súlyos bakteriális megbetegedés, ha sutyiban szerzel egy levél antibiotikumot az sem fogja kiirtani (sőt, csak rosszabb lesz). Szeretném azt hinni, hogy az orvosod felismerte volna, de egyáltalán nem biztos, sajnos volt egy közeli barátom, akinek Lyme-kórja volt, és az orvosok egyszerűen nem vették észre, nem ismerték fel, pedig tökéletesen látszott a bőrpír.

Viszont az, hogy a gyűrű belseje bőrszínű nem zárja ki a tinea faciei-t, pl ennél az esetnél is megfigyelhető, hogy a pír csak gyűrűs, a gyűrű belseje bőrszínű:

[link]

Továbbra is azt vallom, hogy menj el orvoshoz vele, az egészséged megér annyit, hogy kivégy egy nap szünetet. Bár az erythema migrans terjedése más testrészekre nem nagyon jellemző, de nem is ritka, kevésbé valószínű, hogy ez a problémád, de én biztos, hogy orvoshoz mennék vele, és ha nem mondja magától felvetném a Lyme-kór vándorló bőrpírját és a dermatofitózist is.

2013. nov. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként az alapján, amit leírtál ekcéma is lehet a tisztítószerektől, de ebben sajnos nem vagyok különösebben jártas, inkább az eü. mikrobiológiában. Én nem bőrgyógyász vagyok, csak orvostanhallgató, és nem is erre szeretnék szakosodni, viszont van egy biomérnök diplomám eü. szakiránnyal, ahol elég sok eü. mikrobiológiát tanultam, innen merítem amit mondok. Én továbbra is azt tanácsolom, hogy ne a gyakorin adott válaszokban bízz, hanem menj el orvoshoz, vagy legalább egy fényképpel egyetemben kérd ki egy valódi bőrgyógyász véleményét, pl itt:

[link]

Biztos lehetsz benne, hogy itt valódi orvosok válaszolnak, nem csak olyanok, akik szeretnék, ha (már..) azok lennének. (pl én:))

2013. nov. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :)

Már írtam is az egyik bőrgyógyásznak az általad küldött oldalon :) Néztem képeket és néztem az arcomat a bőrgomba hasonlít rá a legjobban sőt a legtöbb képen a kiköpött mását látom az én arcomon de majd megmondja egy szakember ! Minden esetre nagyon köszönöm válaszaid mert rengeteg új dolgot is tanultam :)

2013. nov. 11. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!