Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Bőrgomba? Ekcéma?

Bőrgomba? Ekcéma?

Figyelt kérdés

Problémám a következő ! Még 1-2 hónapja fedeztem fel az arcomon egy söröskupaknyi nagyságú foltot aminek a szélei enyhén hámlottak amolyan térképformájú kis kitüremkedés volt a bőrből . Nagy butaságomra nem foglalkoztam vele viszont elkezdett terjedni és mára 3-4szer akkora mint volt !

Plusz alatt a nyakamnál is elkezdett egy foltban terjedni.

Viszket , viszont ahogy terjed csak a körvonalai hámlanak és ahol régebben rajzolódtak ki a körvonalak ott már semmi nyoma az akkora hámlásnak . Mivel a klinikán 1 hónap mire sorra kerülök és nem viccelek , a másik közelünkben levő bőrgyógyász meg 8 hete nem rendel , magánrendelésre meg nem futja ezért a háziorvosnak mutattam meg aki a gombás fertőzésre gyanakszik de nem mondja tutira . Esetleg valaki ezek alapján tudna valamit tippelni ? Nézegettem a bőrbetegségeket a pikkelysömört ki mertem zárni , ekcémát néztem de a képek alapján nekem a bőrgomba a " nyerő " . Plusz még elfelejtettem a lágyékomnál is található egy folt . Sajnos alacsony higiéniájú helyen dolgozom és a fürdés ellenére megeshetett , hogy elkaptam ezt , mert kb azóta jöttek ezek elő hogy ott dolgozom . Kérem aki tud akármit erre rábökni tegye meg ! Esetleg milyen kenőcsöt ajánlatok ?



2013. nov. 10. 23:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ja ,lágyékban tinea curis??? Kifejezetten a lábszárat jelenti a cruris és ha ilyen okos vagy,nézz utána,hogy a hajlatokban lévő gombának mi a neve! NEM cruris! És NEM is tinea!!! Mycosis intertriginosa.

És még valami a Lyme-kór esetén jelentkező foltot gyakran összetévesztik gombásodással,egy különbség van köztük a Lyme-nál jelentkező erythema cronicum migrans széle soha nem hámlik. Ha egy ilyen folt hámlik az gombásodásra utal.

2013. nov. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Még valami nincs a háznál kutya,macska?
2013. nov. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az a helyzet , hogy volt barátnőm a lakásban macskát tartott és nem igazán vagyok macskás de óhatatlanul felugrott az ágyra míg dolgoztunk esetleg ott is aludhatott . Valamint a háznál van kutyánk is ( németjuhász ) . És most hogy szóba került a macska jelenléte óta kezdődött a viszketés is ( először a lágyéknál aztán az arcon ! )
2013. nov. 12. 18:52
 14/16 anonim ***** válasza:

11-es, a figyelmedbe ajánlanám az alábbi linken található kis összefoglalót, amit dr. Nyirkos Péter bőrgyógyász írt:

[link]

"Mycosis inguinalis (Tinea cruris)" - az inguinalis azt jelenti, hogy lágyéki

2013. nov. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Tanultam latinul :)

De a hajlatokban (ingvinális hajlatban is)jelentkező gombás elváltozásokat mycosis intertriginosa néven szoktuk "illetni".

2013. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! Történt azóta változás? Elmúlt v kiderült mi okozta? Sajnos én is hasonló cipőben járok
2014. aug. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!