Kezdőoldal » Egészség » Allergiák » Mitől viszketek? (Bővebben lent)

Mitől viszketek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Kb 3-4 hónapja kezdődött hogy alszom az agyban es hirtelen arra kelek hogy véresre kapartam a kezem vagy mas helyeket mert annyira viszketem. Ki mostam az ágyneműt de nem hatott semmit, utánna vettem új ágyneműt es a régit ki a kukába de meg mindig viszketek. Az a fura hogy van amikor pár napig semmi nem viszketek meg ilyenek aztán pedig megint igen de akkor csak egy éjszaka es utánna megint egy hétig kb jol vagyok. Anyu próbált az agyamban aludni de o neki semmi baja pedig meg ugyan azt az ágyneműt is használta. Baratom is velem alszik minden nap es neki sincs baja de mar o is viszketet így 1-2x de azóta neki semmi. Most is hajnali 4 van es nem tudok bemenni a szobába aludni mert szét vakartam magam mar így is:/ allergia tesztre meg nem tudok elmenni mert az orvos nem akar el küldeni amíg nem tudja mitől viszketem (pont ezt szeretnem megtudni). Valakinek van valami ötlete mi lehet ? ( Nem bogar csípés. Ilyen piros apró pöttyök ha jol lattam de nem tudom mert mire megnézem mar el van vakarva általában. Az agyam tiszta nincs benne agyi poloska vagy hasonlók 100%. )
2015. ápr. 23. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen új ágyneműd legyen.Lehet hogy az ágyat is át kellene tisztíttatnod.
2015. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak neked van bajod és másnak, akkor biztosan nem külső hatás, ágynemű, bogár, stb.

Menj el orvoshoz, mert mindenképpen ki kell vizsgálni. Ha a mostani nem foglalkozik veled, akkor menj másikhoz. Lehet, hogy csak valami bőrbetegség, de lehet, hogy valami más betegség tünete.

2015. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

* és másnak NEM


elírtam :)

2015. ápr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Es addig mit lehet csinálni hogy elmuljon? Mert vettem be claritint allergiára de most ez se hat pedig múlt heten még jó volt. Ha el is küldenek allergia vizsgálatra az legalább 2-3 hét :/ köszönöm a válaszokat
2015. ápr. 23. 10:32
 5/10 anonim ***** válasza:

De biztos, hogy allergia?

Lehet valamilyen bőrbetegség is.

Egyáltalán nem biztos, hogy allergia. Vagy ezt már megállapította az orvos, hogy az?

Nem tudom, mit lehet tenni, mivel nem tudni, hogy mi a probléma.

Kérdezd meg a dokit, hogy calcimusc-ot ihatsz-e. Vagy kenheted-e valamivel, fenistil, bepanthen plus.

2015. ápr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat igazából lehet akármi, csak en gondoltam egyből allergiára. Az orvos nem mond semmit... De ez egyre rosszabb. Kezd a fejem teteje a lábujjaim, mindenem viszketni. Mondjuk ha allergia lenne akkor fogalmam sincs mire mivel tényleg mindent kicsereltem. Ágynemű, mosószer, takaró, párna. Meg matracot is cseréltem. Mondjuk érdekes mert baratom lakásában soha nem fordult meg elő csak itthon.
2015. ápr. 23. 10:48
 7/10 anonim ***** válasza:

De azért valamit csak mondott az orvos. Vagy elküldött, hogy ezzel nem kell foglalkozni?

Nem lehet lelki eredetű?

Fura, hogy máshol nem jelentkezik. De otthon nálatok, csak nálad jelentkezik. Talán utálsz otthon lenni?

2015. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
hat nem a kedvenc helyem de azert az túlzás hogy utalok itthon lenni. Az orvos azt mondta próbáljam megfigyelni hogy mikor jön elő a viszketes. De hat fogalmam sincs mert mindig ugyan azt a dolgokat használom es van amikor elő jön van amikor nem. Mindegy ma muszáj vissza mennem es meg mondani neki hogy csináljon valamit mert ezt nem bírom mar.
2015. ápr. 23. 11:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Bőrgyógyásznál jártál már?


Este ha jól bekened magad testápolóval akkor is viszketsz?


Cukrodat nézték, volt vérvétel?

2015. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én atkára tippelek, de válaszolj ezekre a kérdésekre, hogy biztosabbat tudjak mondani: Milyen házban laktok? Panel vagy családi ház? Mennyi a páratartalom a szobádban? Van penész valahol a szobád falán? Mennyire porosodik a szobád? Milyen gyakran porszívózol és portalanítasz?
2015. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!