Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichoszmatikus légzési...

Pszichoszmatikus légzési probléma ellen mit tudok tenni ha tudom mi a gond forrása?

Figyelt kérdés
Nehezen kapok levegőt, mintha görcs lenne a tüdőmben, és sak aprókat tudok lélegezni, néha rosszabb néha jobb, ha nem oda figyelek nem is veszem észre. Biztosan pzichoszomatikus, azaz pszichológiai eredetű és azt is tudom mi váltja ki, csak nem tudom mit tehetnék ellene. A barátom miatt aggódom, azért mert 'sokat' streszel mostanában a vizsgaidőszak miatt( leginkább ő is tudat alatt szerintem) és minen pillanatban félek mellette, hogy elveszíthetem, nem olyan rég ismeretem meg és jelen pillanatban azt tudom mondani, hogy ő az akit egész életemben kerestem, a másik felem, és ő is ezt mondja és tudom hogy őszinte. Az ön és emberismeretem túlságosan rendben van ezzel mégsem tudok mit kezdeni. Mit tehetnék, hogy megnyugodjak és annak ellenére, hogy lényegében nincs semmi nagyobb baj újra rendben legyen minden a fejemben?
2013. máj. 22. 22:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet a Jóga és a Taichi légzéstechnikáit megtanulni, alkalmazni.
2013. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A jóga tényleg jó ötlet! De emellett le kellene nyugtatnod magad és a gondolataidat. Esténként igyál meg egy jó bögre kamilla vagy macskagyökér teát. (Az utóbbi sokkal hatékonyabb) Nyugtató hatású készítmény, de nem kell félni tőle, nem gyógyszer, színtiszta gyógynövény (:

A nyugodtság megőrzését segíti az is, ha rendesen eszel napközben...Hidd el minden apróság összefügg és hatással vannak egymásra!

Remélem tudtam segíteni (:

2013. máj. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A macskagyökér asszem' nyugtatja a májat. Akkora gyógynövény szakértő leszek, hogy még én sem tudom elképzelni!


Jó ötlet a gyógynövény.

De a fokozott nyugalom egyébként természetes mellékhatása az igazi Jóga/Taiji gyakorlásnak. Ezért is van terápiás értékük. Engem ez tart még egyben.

2013. máj. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megpróbálok mindent, köszönöm:)
2013. máj. 23. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyes. A macskagyökér amúgy lehet hogy pont élénkíti a májat.. hjajj de rossz egy témában nem szakértőnek lenni!


Mindegy, idd idd idd jó lesz :)

2013. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
2017. aug. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!